Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja druga połowa jeździ i wcale nie ma zamiaru się przesiadać na inny.Mówi,że zarąbiście się jej jeździ.Owszem,na początku jej się wydawał duży,ale to szybko minęło.Poza tym na tylnej kanapie mam "poddupnik" dla starszego dziecka i fotelik dla młodszego i nie ma tragedii.Wszystko rzecz gustu,ale przekonuj małżonkę :D i szukaj dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No bez jaj panowie. Ja mam X3 F25 LCI i bez problemu na tylnej kanapie mieszczę dwa foteliki Recaro Monza do 36 kg, a w nich dwóch synów na dzień dzisiejszy 7 lat i 9 lat. :) Fotele z przodu sportowe. Dużo podróżujemy i wszyscy się mieszczą bez problemu :wink:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bardziej chodzi o zmieszczenie dwóch fotelików i dodatkowo kogoś na środku.

Ale w sumie mam dzieci 4 i 6 lat. Wiec nie musimy z nimi peklować sie na tylnej kanapie.

Walczę już długo. Może Wasze posty pomogą ;)

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x5 na tylnej kanapie jest bardzo niewygodne na dluzsze trasy , glownie dlatego ze zawiecha jest bardzo twarda i jezdzi sie jak na taczce. Da sie przywyknac ale czy nie lepiej poszukac czegos co ma pelna pneumatyke ?

Nie zgodzę się...Miałem z nivo, sport. Mieszkam na Mazurach, drogi jakie są, każdy widzi, długie podróże na wczasy razem z rodzicami, nikt nie marudził, ojciec mówił o pełnym komforcie. Bez przesady, właśnie na dlugie trasy to jest krążownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest twardsze od innych konkurencyjnych SUVÓW (Audi q7, Mercedes ML, Infiniti FX) ale twardym to bym e53 nigdy nie nazwał. No nie jest to komfort na poziomie e38 czy e65, ale wygoda wystarczająca, a nawet może i więcej niż wystarczająca.

Wiadomo, wiele zależy od kól i profilu opon.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to temat nabrał kolorków ;)

S Max praktycznie zaklepany. Klient odbiera w przyszłym tyg.

A żona powiedziała „...ok to pojadę z tobą jeszcze jakąś ładną obejrzeć....”

A to już jest daleko od stanowczego „nie” ;)

Pojawiła sie jedna w wersji LeMans. Ciekawie to wyglada

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-limitowana-wersja-lemans-blue-sport-edition-ID6ATTtZ.html#gallery-grid-full

Ale chyba jednak skłaniam sie ku tej czarnej

https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-x5-salonpl-3-0d-218km-sport-pakiet-panorama-7435968268


Moze macie wśród znajomych jakieś pewne autko które szuka właściciela

Miał być is ale nie mogę na miesiąc uziemiac auta zeby remont robić

A dwa takie diesle już miałem. Było Ok.

Warto iść w wersje LeMans tylko dla nadkoli.

Czy lepiej wziąć bardziej wyposażoną czarną i dorzucić jej pakiet areo

Jak w tej

https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-x5-e53-3-0-d-250km-aerodynamic-xenon-navi-full-7485991509

Bo widzi mi sie to.

I dwururka z tylu. ;)

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie co człowiek to opinia.

Sam sie muszę określić.

Co do historii tych aut to po prześwietleniu do 120 tys powiedzmy jakaś tam historia jest

Ale tez niewiele jej

Czarna lepiej doposażona dlatego skłaniam sie ku temu.

Ale niebieska bardziej unikatowa. A nie lubię zwykłych aut. ;)

Czy fakt ze skrzynia była wymieniona bo jak twierdzi właściciel szarpała, może oznaczać duże problemy z silnikiem za jakiś czas ?

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to też przemawia, i bliżej do look'a isa będzie jak bym zrobił zderzaki ;)


jest kilka punktów w czarnej, jak klima 4 strefowa, lepsze nagłośnienie i podparcie lędźwii, elektryczna kanapa tył - i do tego też mam pytanie, czy to znaczy że siedzisko wyjeżdża ?czy oparcie ?

jak to traktować ?


podzwonię jeszcze... zobaczymy


Edit:


Zadzwoniłem drugi raz do gościa i trochę niepewności co do czarnej nabrałem. Gościu mówi że pełna historia ASO poprzedniego właściciela, a tam zero wpisów w historii między 2008 a 2010.

tylko jakieś lusterko w 2008 a później już 2010 gdzie auto było oddane do salonu na sprzedaż BMW PREMIUM SELECTION

ale jak próbowałem o coś spytać to tylko krótkie "tak" i "Nie" i tak trochę się zastanawiam czy warto te 500 km jechać dla kilku bajerów...

czy jak nie ma elektrycznej kanapy z tyłu to można w jakiś sposób regulować oparcia żeby poprawić pakowność bagażnika - nie mam na myśli całkowitego składania.

Dzięki za pomoc.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa bardzo stare auta i prawdopodobnie kazdy mial mniejsze czy wieksze przygody. 500 km to wg mnie zbyt duze eryzyko . Przez telefon to ci kazdy bedzie mowil to co chcesz uslyszec ;) Bylem tydzien temu nad jeziorem bialym ,wlasnie tam gdzie stoi to auto , szkoda ze tak pozno bo bym na 10 min podlecial i bym go wybadal ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie z innej beczki.

czy każda e53 ma isofix ?

bo po VIN nie ma informacji.

i czy są jakieś Haki dodatkowe z tyłu na foteliki ? żeby podpiąc pas dodatkowy za oparciem ?

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hehe. No. Coś w tym jest.

Ale tak trudnej przeprawy w domu to jeszcze nie miałem jak tym razem.

Od stycznia w sumie „pracuje” nad tematem.

@Blaze Twoja x5 cały czas na sprzedaż ?

Edytowane przez orzel_man
Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Orzeł_man, jak ty znajdziesz pakiet aero, który Ci się podoba (zresztą mnie też), to powodzenia. :wink: Jak już jest, to kosztuje komplet naprawdę dużo. Abstrahując od tego, czy kupisz i kiedy kupisz X5, ta z ogłoszenia Le Mans rządzi .Gdybym chciał naprawdę kupić X5 E53, bez chwili wahania zainteresowałbym się nią.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hehe...

mam nadzieje ze „saga” będzie miała happy end.

W przeciągu 2 tygodni będzie wszystko wiadomo

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.