Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ani moc, ani kierownica ani lampy nie świadczą, że jest po lifcie.

No tak tylko ciężko o coś w tej cenie po lifcie. Naklejki faktycznie żałosne ale idzie odkleić a tylny zderzak pomalować. Obszycia kierownicy nie widziałem. Dzięki. Chyba pojadę i zobaczę na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę - i nie odnoszę się do samochodu, który chcesz nabyć - odnoszę się do ogólnie do X5 -sam jeżdżę takim od 4 lat i nigdy więcej bym go nie kupił - być może niefart, cieknąca skrzynia, podcieki z instalcji spryskiwaczy, problemy z wyważeniem kół, dymienie przy rannym odpalaniu, kopcenie przy przyspieszaniu -:) wszystkie plagi świata :). Nowy z salonu tak! używany nigdy!!!!!! - omijaj z daleka - być może zostanę skrytykowany, a być może przyznasz mi rację gdy już kupisz i pojeździsz trochę.

Bez urazy - pozdrawiam i życzę ażeby wybór był najlepszym - i nie żałuj pieniędzy na sprawdzenie w dobrym autoryzowanym serwisie, silnika, skrzyni, blacharki - miernik do grubości lakieru, popatrz na części plastikowe - mają one wytłoczenia od wew. strony z symbolami daty produkcji, zwróć uwagę na tylne wewnętrzne krawędzie "kapci - opon". I do sprzedającego przybądź zawsze rano - dwie godz. przed zapowiadaną wizytą - silnik jeszcze być może nie będzie jeszcze odpalony aby go podgrzać i wyeliminować wszelkie ew. problemy z tym związane. Nie zapomnij odkręcić korka wlewu oleju na pracującym silniku oraz sprawdzenia stanu oleju (poziomu i ewent. śladów przecieku płynu chłodniczego do instalacji olejowej auta - charakterystyczny "szlam" od wew. korka). To tylko preludium do ........albo przyszłych wydatków lub szczęścia jazdy betti :)) Trzymaj się!

 

Po napisaniu tego posta zajrzałem do podanego przez ciebie linku, Chip-tuning - to najpewniejsze kłopoty w przyszłości - osobiście odradzam - mój kolega lekarz stomatolog kupił po chip-tuningu po 4 miesiącach wymieniał silnik. Cena remontu przekraczała kupno używanego (z niemiec 5,400 EUR) - można też kupić u znachorów za 5-7 tys. zł :) ciekawe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę - i nie odnoszę się do samochodu, który chcesz nabyć - odnoszę się do ogólnie do X5 -sam jeżdżę takim od 4 lat i nigdy więcej bym go nie kupił - być może niefart, cieknąca skrzynia, podcieki z instalcji spryskiwaczy, problemy z wyważeniem kół, dymienie przy rannym odpalaniu, kopcenie przy przyspieszaniu -:) wszystkie plagi świata :). Nowy z salonu tak! używany nigdy!!!!!! - omijaj z daleka - być może zostanę skrytykowany, a być może przyznasz mi rację gdy już kupisz i pojeździsz trochę.

Bez urazy - pozdrawiam i życzę ażeby wybór był najlepszym - i nie żałuj pieniędzy na sprawdzenie w dobrym autoryzowanym serwisie, silnika, skrzyni, blacharki - miernik do grubości lakieru, popatrz na części plastikowe - mają one wytłoczenia od wew. strony z symbolami daty produkcji, zwróć uwagę na tylne wewnętrzne krawędzie "kapci - opon". I do sprzedającego przybądź zawsze rano - dwie godz. przed zapowiadaną wizytą - silnik jeszcze być może nie będzie jeszcze odpalony aby go podgrzać i wyeliminować wszelkie ew. problemy z tym związane. Nie zapomnij odkręcić korka wlewu oleju na pracującym silniku oraz sprawdzenia stanu oleju (poziomu i ewent. śladów przecieku płynu chłodniczego do instalacji olejowej auta - charakterystyczny "szlam" od wew. korka). To tylko preludium do ........albo przyszłych wydatków lub szczęścia jazdy betti :)) Trzymaj się!

 

Po napisaniu tego posta zajrzałem do podanego przez ciebie linku, Chip-tuning - to najpewniejsze kłopoty w przyszłości - osobiście odradzam - mój kolega lekarz stomatolog kupił po chip-tuningu po 4 miesiącach wymieniał silnik. Cena remontu przekraczała kupno używanego (z niemiec 5,400 EUR) - można też kupić u znachorów za 5-7 tys. zł :) ciekawe??

 

Gdyby wszyscy kolego kupowali sobie nowe auta BMW to zapewne forum to służyłoby do wymiany opinii na temat tych choinek zapachowych ( jakie kto posiada i jak intensywnie mu pachnie hehehehehehehe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odradzaj X5, ok? Bo albo kupiłeś mega szrota, albo masz delikatne niedociągnięcia, które zwyczajnie trzeba wyeliminowac w 10-letnim aucie z przebiegiem 300tyś km, które są normalne.

Pamiętajcie, tanie wino jest dobre, bo jest TANIE! I nie miejcie później pretensji, jak wam się po nim odbija oranżadą z komuni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tym X-ie? chyba za tani jak na 2006r http://otomoto.pl/bmw-x5-C24146663.html ......szukam X-sa dla siebie i za kwote jaka chce przeznaczyc na auto ( 70tys zł ) ten rocznik jest mega okazja oczywiscie mega ale nie dlamnie szukam dalej :duh:

Skoro opolskie, to nie te numery auta. I nie E70 jak napisał poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie koniecznie blachy musza sie zgadzac z miejscem gdzie wystawia sie aukcje. Najwazniejsze jest to ze tego auta nie ma na sprzedaz.Na oto moto jest pelno takich aut.I sa to albo reklamy jak wspominali koledzy badz naciagacze typu daj Pan kase za zarezerwowanie auta a pozniej znika i nikt nic nie wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też fakt, bo ludzie nawet na auta rzędu 8 tyś zł biorą leasingi, kredyty, a wtedy blachy tam gdzie siedziba banku-właściciela.

tak czy siak trzeba uważać, a nie sie napalać na super furkę za kilkanaście tyś. to nie polonez, którego ostatecznie oddając na złom odzyskamy blisko 100% ceny zakupu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie istotne gdzie stoi auto do sprzedaży i na jakich blachach stoi , do tego czy w Lidzbarku czy w Koniewie czy np Bełchatowie.Istotną sprawą jest aby właściciel danego auta był na miejscu wraz z zawartością wszystkich dokumentów auta oraz potwierdzających jego tożsamość jako właściciela danego pojazdu .Nie dawajcie się nabrać na numery typu sprzedaje żona ale akurat jej nie ma więc ja zadzwonię do niej na komórkę i ona mi poda wszystkie swoje dane ( w takich przypadkach mówcie że przyjedziecie jak będzie żona.Najlepiej już przez telefon w celu umówienia się na oględziny pojazdu pytajcie się czy pojazd okazuje wam właściciel a jeżeli nie to w jaki sposób możecie się skontaktować z właścicielem pojazdu i umówić na spotkanie.Oczywiście nie mówię tu o autokomisach i innych tego typu pośredników którzy posiadają papier notarialny oraz upoważnienie na sprzedaż danego pojazdu. Sprawdzajcie dane auto w Sądowym Zastawie Rejestrowy żeby nie było później mokrych oczu i olaboga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tak patrze na oferty i jest sporo X5 do 44k . Więc chyba te ceny jednak spadają. Chodzi mi głównie o roczniki max do 2003 Na droższe mnie nie stać niestety. I czytając wcześniejsze posty zastanawiam się czy np 40k za 02,03 rocznik jest ceną rozsądną czy zaniżoną ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czytając wcześniejsze posty zastanawiam się czy np 40k za 02,03 rocznik jest ceną rozsądną czy zaniżoną ?

 

Tak na prawde to zależy chyba od stanu konkretnego auta. Wiele x5 na rynku wymaga solidnego dofinansowania. Wiadomo ze te będą siłą rzeczy tansze. Kupisz taniej, ale zaraz wladujesz w auto 10 tys zł...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tej x5 ? : http://moto.allegro.pl/bmw-x5-3-0d-2003r-skora-navi-klima-tv-el-kier-fote-i2382526355.html

Opis ciekawy, fotki profesjonalne i możliwość wykupu gwarancji. Ale trochę długo już stoi na allegro

 

Przecież to GUBIN! Tam wszystkie fotki są,,profesjonalne"! Już parę razy rozmawiałem z ludźmi z Polski na ten temat. Trzeba sprawdzić aby nie generalizować ale zobacz inne przedmioty sprzedającego- wszystkie profesjonalnie zrobione. Daj znać gdy sprawdzisz lub wpisz w wyszukiwarkę -samochody Gubin opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w Gubinie, a tablice z kujawsko-pomorskiego. Mysle ze handlarz z Gubina kupił (lub wział w rozliczeniu) te auto za jakąś małą kwotę. I teraz dzieki slicznym fotkom, liczy ze sprzeda z zyskiem.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem. Mówi, że wziął w rozliczeniu. Pytam o pneumatykę na tył a on mówi że tam nie ma żadnej pneumatyki :shock: A w ogóle to nic nie wie o aucie. Pytam "był malowany ?" a gość : " nie wiem, może kiedyś" . :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,jezeli ktos szuka diesla przed liftowego to moge pomoc...

Uszkodzona jest skrzynia biegow,ale mysle ze mozna bylo by ja wymienic.Samochod na zdjeciach wyglada na zdrowy.Jak jest w rzeczywistosci to moge sprawdzic na miejscu...

No i glowne pytanie:Czy to sie bedzie oplacac przy aktualnym kursie frana oraz jakie koszty nalezy doliczyc do tego wszystkiego...?

Ogloszenie jest tutaj:

http://www.anibis.ch/fr/voitures%20de%20tourisme--113/bmw%20x5,%202003,%20210000%20km,%206900--2017166.aspx?sf=dpo&so=d&atxl=13358_%25x5%25&aidl=102&ualf=True&alv=alg&view=1&vm=1&p=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie myśle, że to będzie odpowiedni wątek.

 

Szukam X po lifcie. I moje pytanie jaki przebieg jest najlepszy do zakupu ? Powiem jeszcze innaczej. Od dłuższego już czasu kupuje auta z salonu. Teraz chce kupić używany ponieważ na nowe auto suv czy pseudo terenowe mnie nie bedzie stać. Jeżdżąc autami nowymi (robiąc rocznie około 15 tyś kilometrów) jak widze przebiegi aut na sprzedaż w internecie po 180-190 tyś km to troche mnie to przeraża. I jeszcze sprzedawcy zawsze oczywiscie piszą "igła" , "ideał, jak nowy" itp. Czy to naprawde możliwe, że auto z takimi przebiegami może być ideał i czy po kupnie nie bedzie zaraz jakiejs niespodzianki. Gdzieś czytał długodystansowy test x5 e53 i rozebrali auto na czesci po przejechaniu 200 tyś km i sie okazało, że silnik itp miał sie dobrze. Z drugiej jednak strony czytałem, że skrzynia biegów przy przebiegu około 200 tyś km juz jest padaka.

 

Jednym słowem. Jaki byście polecali "bezpieczny" przebieg takiego X5 ? Tak jak pisałem robie około 15 tyś km rocznie. A zmieniam auto gdzieś po max 3 latach. Tak też by było w przypadku takiego X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić bmw x5 e53 3.0 diesel w manualu . Bedzie to moje auto na codzień ale nigdy nie mialem bmw wiec prosze o rady . Znalazłem takie napiszcie jak mozecie co o tym bmw myślicie i czy warta jest swojej ceny .

 

http://allegro.pl/piekne-czarne-bmw-x5-3-0d-skora-navi-ful-oplacone-i2403930690.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić bmw x5 e53 3.0 diesel w manualu . Bedzie to moje auto na codzień ale nigdy nie mialem bmw wiec prosze o rady . Znalazłem takie napiszcie jak mozecie co o tym bmw myślicie i czy warta jest swojej ceny .

 

http://allegro.pl/piekne-czarne-bmw-x5-3-0d-skora-navi-ful-oplacone-i2403930690.html

 

kup automata i nie kombinuj, tym bardziej skoro to twoje pierwsze bmw.

a to "piękne" czarne to pod lupę, bo woni mi tutaj czymś nie teges, skoro cena taka mało adekwatna do wieku i modelu auta.

 

a jakbym ci napisał że to super okazja, jedź i bierz, to byś w ciemno pojechał i kupił bez oglądania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.