Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dla znawcow tematu - auto podane przez zemnie w linku jest zarejestrowane na ciezarowe ? jakie sa konsekwencje tego majac wbite to w dowód ? ma 155kW - 210KM - (w VIN->pokazuje REDUKCJA MOCY)---> ile kosztuje zmiana z ciezarowego na osobowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie pamietam dokladnie ale w 500 zl powinienes sie zmiescic spokojnie.Musialbym poszukac papierkow to powiem dokladnie.Na pewno na nowo przeglad 150 zl.Zdjecie kratki i dolozenie zaglowka.Sprawy w urzedzie komunikacji i masz wszystko zrobione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla znawcow tematu - auto podane przez zemnie w linku jest zarejestrowane na ciezarowe ? jakie sa konsekwencje tego majac wbite to w dowód ? ma 155kW - 210KM - (w VIN->pokazuje REDUKCJA MOCY)---> ile kosztuje zmiana z ciezarowego na osobowy?

 

A takie kolego że jak cie złapie pan Policjant i zobaczy że nie posiadasz tkz kratki a masz kanapę tylną to zabierze ci Dowód Rejestracyjny i sporządzi protokół.Następnie ten protokół kolego trafi do Urzędu Skarbowego gdzie sprawdzą jaki podatek płaciłeś ( Ciężarowe ? a masz osobowe )

Widziałem już takie autko gdzie nie było żadnej kratki.A sprzedawca do samego końca ukrywał ze auto ma w dowodzie wbite że jest ciężarowe.Być może myślał że ktoś to przeoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla innych homologacja na ciężarowe to duuuży plus. Wszystko zależy jeszcze jaki to rodzaj ciężarówki, bo niektóre są rejestrowane normalnie na 5 osób i kratka za tylnimi fotelami. Rząd drugi siedzeń wcale nie musi być demontowany by auto spełniało wymogi ciężarówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku kratki nie ma, lecz auto posiada 5 pasow i tylny kanape, ale ciezarowe jest wpisane w dowodzie..

 

To niech sprzedawca tego auta udzieli ci takiej informacji , dlaczego w Dowodzie Rejestracyjnym oraz Wydziale Komunikacji auto figuruje jako zarejestrowany pojazd ciężarowy a we wnętrzu pojazdu , pojazd ten nie posiada kratki.Najprawdopodobniej właściciel danego pojazdu przy rejestracji tegoż pojazdu chciał uniknąć tak tkz. AKCYZY .No i jeżeli takie auto kupisz a Urząd Celny kolego dopatrzy się tego ( kanapa + pasy ) to jako właściciel tego pojazdu - Ty będziesz musiał zapłacić tą akcyzę. Najprawdopodobniej auto to figurowało już przed sprowadzeniem do naszego ojczystego kochanego kraju jako już ciężarowe.Ponieważ przy rejestracji Diagnosta :) :) :) nie przeoczył by że jest to auto osobowe a rejestrowane jest jako ciężarowe.Na domiar kolego same opłacenie Akcyzy nie wystarczy jak już się dopatrzą Panowie w zielonych mundurach że cuś nie tak jest.Oczywiście następnymi podjętymi krokami jakie zostaną przez nich podjęte będzie wszczęte postępowanie Karno- Skarbowe.Najlepiej porozmawiaj sobie z właścicielem autka jak ci się auto podoba i niech ci wszystko wytłumaczy bo być może się mylę i właściciel auta prowadził jakąś działalność gospodarczą gdzie auto było w firmie użytkowane w celu odliczania sobie VAT - koszta itd.

Jeżeli kupujesz od właściciela to spokojnie powinno się wszystko wyjaśnić a jeżeli od handlarza :D :D :D to kolego temat sprzedaży najprawdopodobniej zostanie ucięty albo usłyszysz Panie ale ja tak jeździłem z całą rodziną i zatrzymywali mnie i wszystko zawsze było ok.Nie zaprzeczam że było ok.Natomiast Ty możesz mieć akurat pecha.

Jeżeli już zdecydujesz się na takie auto to sprawdź jeszcze czy nie figuruje jako Sądowy Zastaw Rejestrowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Auto stoi w komisie, Musze sie dowiedziec , a nie powinna placic akcyzy osoba ktora sprowadzila pojazd do kraju?

 

 

Druga sprawa, w Katowicach znalazlem jest taki rejestr tam sie udac i trzeba wypisac wniosek o decyzje ?

(napewno sie placi)

 

 

 

Jestem przekonany ze samochod byl jako ciezarowe sprowadzony gdyz po rozkodowaniu VIN- REDUKCJA MOCY- widnieje czyli dla aut sluzbowych bylo to dokonywane w krajach Beneluxu aby nie placic wysokiego podatku...yhm...

Edytowane przez BMW6969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje kolego pisząc że właściciel powinien opłacić akcyzę ale można to rożnie interpretować . Na umowie jeden z punktów brzmi ( W sprawach nie uregulowanych w niniejszej umowie zastosowanie mają obowiązujące w tym zakresie przepisy Kodeksu Cywilnego ) i po problemie sprzedającego jest w tym momencie.Owszem można tam walczyć ale po co robić sobie pod górkę.Lepiej cieszyć się wraz z rodziną nowym zakupem a nie biegać po Sądach.Poza tym kolego Komis to taka firma która praktycznie rzecz biorąc nie ponosi żadnej odpowiedzialności bo tylko pośredniczy między sprzedającym a kupującym.Pojedziesz z pretensjami i usłyszysz Panie idź Pan do Sądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. napisalem teraz do tego komisu z zapytaniem o to czy auto bylo zarejestrowane na firme czy tylko dlatego zeby obejsc akcyze.

Myślę a właściwie jestem pewien ze z tytułu przeróbki na osobowe nikt ciebie nie będzie ciągał do zapłaty akcyzy.

Przepis stanowi że akcyzę zobowiązany jest zapłacić osoba/podmiot wprowadzająca przedmiot na polski obszar celny.

Ma na to 5 dni od sprowadzenia. Jeśli auto zostało odprawione ( zgłoszone jako ciężarowe) to jest ok.

Kolejny nabywca ( jesli kupił na polskich tablicach, z dowodem i ksiażką) może z autem zrobić co chce, przeróbki, malowanki itp,

aby zgodnie z warunkami technicznymi- i będzie OK.

Jeśli sam sprowadzisz ciężarowy a potem sam przerobisz go na osobowy to będzie paragraf.

Przećwiczone na blaszakach, sprowadzonych jako ciężarowe jako baza do aut kempingowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośredniczący w tej sprawie komis -napisał-

 

Auto nie jest w żadnym zastawie

I nie było odliczane Vat od niego sprowadzone do kraju przez osobe prywatną

Pozdrawiam.

 

W związku z tym że auto jest ciężarowe to akcyza nie była zapłacona

Auto jest t zarejestrowane w Polsce i wszystkie opłaty zostały poniesione

Pozdrawiam.

 

 

cyt.-z UC

W przypadku aut sprowadzonych z zagranicy należy postarać się również o zaświadczenie o zwolnieniu z akcyzy. Przywieziony do kraju samochód posiada status pojazdu ciężarowego, który z mocy prawa nie podlega opodatkowaniu. W momencie przerejestrowania auta na osobowe wydział komunikacji przesyła informacje o tym fakcie do innych urzędów i może się okazać, że nowy właściciel będzie potem ścigany za nieopłacenie akcyzy.

 

 

 

A wiec juz wszystko dlaczego taka dobra cena za X5 po lifcie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem z czego takie zdziwienie.

 

Wystarczy policzyć 18,6 proc. od wartości auta tyle wynosi akcyza

 

Gdybym miał taką potrzebę i możliwość to rejestrowałbym tylko na ciężarowe.

 

Około 1/7 wartości auta to akcyza chory kraj.

 

 

:mad2:

 

 

Łoją nam dupę na każdym kroku -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opłaciłem normalnie (niestety) akcyzę. Auto zarejestrowane jako osobowe. Niebawem (za 2-3 miesiące) będę sprzedawał. Bardzo bogate wyposażenie, sport pakiet, auto doinwestowane... Jak ktoś nie znajdzie w tym czasie auta to pisać na PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to cię-żaróweczka Panowie to pewnie sprzedawana jest na Fakturke Vat :D wiec cena tego auta jest stąd taka atrakcyjna. :D .Po drugie Panowie jeżeli facet prowadził działalność gospodarczą i wpadł w jakieś finansowe tarapaty gdzie wisi siekiera nad firmą to wiadomo :D że skóry nie odda i golas nie pójdzie na bezrobocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się jak ktoś autem jakiś czas latał i sprzedaje swoje bo zmienia.

Co innego jednak handlarz, który jak nie zrobi przekrętu na ciężarówkę aby akcyze wsadzic sobie w kieszen to nie zarobi...

A konsekwencje potem są jak napisano wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety tak to bywa w naszym chorym kraju,handlarze znają różnego typu "kluczki" wpisują auta na ciężarowe , udaje im się wiele rzeczy obejść a my płacimy wszystko, płacimy podatkiem za podatek. Pisze to Ja, dwa lata temu 12 tyś za akcyze :evil: ;]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest Panowie.A pomyślcie teraz sobie np - że zmieniają się przepisy w naszym kochanym kraju ( bo przecież wszystko jest możliwe :D :D :D ) i te pojazdy rejestrowane jako ciężarowe do 3,5 tony przestają być traktowane jako osobówki na drogach ( bo są oczywiście tak traktowane ) tylko mają być traktowane zgodnie z zadeklarowanym przeznaczeniem czyli jak ciężarówki :D I tutaj Panowie zaczynają się schody (winieta,bramki) itd tak jak za lawetę . Niech na taki pomysł wpadnie Pan Xsinski np na 1-rok.Cena aut gwałtownie leci Panowie i przestaje być okazją a staje się Super okazją bo danego właściciela nie będzie stać na przejazd dajmy na to z Gdyni do Krakowa płacąc po drodze za winety ,bramki ,autostrady i benzynę po 7 zł :D ( ale to tak nawiasem mówiąc ) na szczęście myślę że nikt nie wpadnie na taki pomysł.

 

Brak tej kratki w pojeździe do 3,5 tony jak -BMW X5- oczywiście zarejestrowanym jako ciężarówka - to wprowadzenie zmian (niehomologowanych) konstrukcyjnych w pojeździe i z tego powodu mogą zabrać dowód rejestracyjny.A jak myślicie bo Pan Policjant to Pan Policjant ale jak podejdą do tego tkz KROKODYLE którzy to Panowie mają fiołka na punkcie stanu technicznego ciężarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto wie może kiedyś znów znajdzie się jakiś sposób na to by akcyza się zwróciła tak jak to było parę ładnych lat temu.

Mi osobiście wtedy udało się uzyskać zwrot :) Nie pisałem jak inni na dokumentacji zakupu ze zakupiłem auto za 50 euro tylko wpisałem rzeczywistą cenę.Po paru latach okazało się że państwo nie miało prawa do takiej akcyzy, i można było się starać o zwrot pieniążków.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.