Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo ładny kolor i mimo że ma 200 tyś przebiegu niezniszczona, więc pewnie realny.

Słąbe strony? Jak pisali koledzy automat może się sypnąć, ale to jak wszędzie, w każdej innej marce naprawa skrzyni automatycznej to niemały wydatek.

Jeszcze problem z bijącymi tarczami, ale to prawie każde mocne BMW ma.

A poza tym czasami padnie ci po zmimie któryś czujnik parkowania (jeden ok 200zł), a to moduł pamięci foteli (wtedy brak regulacji lub jest odwrotna) koszt ok 800zł, a to olej z filtrami zmieniać musisz najlepiej co 10.000km i to jakiś dobry, broń cię chłopie mineralny, czasami problem z tylnimi lapmami (pozycjami i stopami) - styki śniedzieją, jak potraktujesz tylnią klapę karscherem to zacznie ci się zama otwierać (dostaje się woda do kostki otwierania), a to 6 świec żarowych trzeba czasem zmienić (jedna ok 80zł), a to akumulator (bosch silver s80 - 800zł)...

I takie tam inne drobne bolączki starego diesla ;) Ale zrobisz sobie program na ok 220KM i będziesz się cieszył momentem obrotowym swojego 2,5 tonowego kochanego szlamojada, startującego jak rakieta ze świateł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma strachu. Automatu się nie boje bo od 1,5 roku mam e39 3.0d w automacie i jestem zadowolony.

Jeśli x5 będzie podobne do e39 pod kątem usterek to będzie super.

Obawiam się natomiast napędów i zawieszenia, jak to wygląda pod kątem napraw i cen?

Dodam że jestem spokojnym kierowcą i uważam że diesel to nie emka, a tym bardziej w x5.

Drogi po których sie poruszam to wrocławskie dziury, więc trochę wyższe auto będzie idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz auto na dziury, to załóż felgi max 18 cali i szukaj auta bez sportowego (twardego) zawieszenia. Ja takie mam i szczerze komfortu to nie ma, wiecznie podskakuję jak mańka wstańka! Jak trasa równa to fajnie się leci, ale dziury to porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Sportpakiet nie jest taki zły - jeżdżę na 19calach i twardym zawieszeniu. Torowiska tramwajowe nie są zbyt komfortowe, zgoda, ale też dwa szybkie manewry po sobie przywracają mi uśmiech na twarzy (jak dziś), bo taki X5 prowadzi się jak gokart - precyzyjnie i czujnie. Off: to oczywiście samochody innej klasy, ale dziś testowałem najnowszego HiLuxa 3.0d 170KM. Jakbym Żukiem jeździł, daję słowo, w środku też.

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca mówił, sportpakiet w zawieszeniu jest bezpieczniejszy i lepiej sprawuje się w terenie, ale jadąc po bruku, kamieniach, połatanym odcinku drogi i takich tam to czuć niestety każdą dziurkę. Ja na lato ma ori 19 cali, a na zime ori 17 cali i za wielkiej różnicy nie ma. Ale miałem kiedyś założone 20 cali i to już za dużo było! Wróciłem do oryginału i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam sporta i nie narzekam. Panowie jak komuś brakuje komfortu to niech kupi jakiegoś amer krążownika. To jest autu do szybkiej i bezpiecznej jazdy!

Miałem mazdę 6 sport i chyba powiem, że słabiej się prowadziła, a nigdy nie byłem za bmw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
panowie.nie wprowadzajmy tutaj w blad uzytkownika.wszyscy wiemy, ze x5 to cholernie drogie auto.jesli ktos do e39 porownuje to jak fiata do bmw.ej....x5 jest drogie i tyle!jest masa spraw, ktore ulegaja uszkodzeniu.pewne z nich sa tanie inne drogie ale tak; zawieszenie:wachacze, tuleje, hamulce. klocki.naped:skrzynie, reduktory, silniki, buda:klamki, elektryka, nawiewy.to wszystko moze sie zapsuc i napewno nie kosztuje tyle co osobowka.do tego opony!!koszt!trzeba na dobre ze 4000zl wydac.oleje do silnika, przekladni, reduktora, dyfra.hej jesli ktos sadzi ze kupi x5 i bedzie tyle samo wydawal co na e39 to sie gruuubbo myli.przeciez wszyscy to wiemy.sport pakiet jest ekstra ale jest cholernie twardy.czasem mam go dosyc!tak se podsakuje ale za to na autostradzie jest extra.to byloby jedno a drugie....kazdy z nas mimo wszystkich bolaczek x5 i jego utrzymania kocha te auto!!jest ekstra.bardzo uzytkowe.ja bym juz innego nie chcial...no moze e70..to tak!ja nawet mam przyjemnosc z tego, ze cos sobie pogrzebie :D .jesli chcesz kupic, kupuj.bedziesz bardzo zadowolony.jesli chcesz kupic, kupuj ale nie licz na to ze to e39 i koszta podobne.nie sa nawet zblizone.ale to nie ta liga.owocnych zakupow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie.nie wprowadzajmy tutaj w blad uzytkownika.wszyscy wiemy, ze x5 to cholernie drogie auto.jesli ktos do e39 porownuje to jak fiata do bmw.ej....x5 jest drogie i tyle!jest masa spraw, ktore ulegaja uszkodzeniu.pewne z nich sa tanie inne drogie ale tak; zawieszenie:wachacze, tuleje, hamulce. klocki.naped:skrzynie, reduktory, silniki, buda:klamki, elektryka, nawiewy.to wszystko moze sie zapsuc i napewno nie kosztuje tyle co osobowka.do tego opony!!koszt!trzeba na dobre ze 4000zl wydac.oleje do silnika, przekladni, reduktora, dyfra.hej jesli ktos sadzi ze kupi x5 i bedzie tyle samo wydawal co na e39 to sie gruuubbo myli.przeciez wszyscy to wiemy.sport pakiet jest ekstra ale jest cholernie twardy.czasem mam go dosyc!tak se podsakuje ale za to na autostradzie jest extra.to byloby jedno a drugie....kazdy z nas mimo wszystkich bolaczek x5 i jego utrzymania kocha te auto!!jest ekstra.bardzo uzytkowe.ja bym juz innego nie chcial...no moze e70..to tak!ja nawet mam przyjemnosc z tego, ze cos sobie pogrzebie :D .jesli chcesz kupic, kupuj.bedziesz bardzo zadowolony.jesli chcesz kupic, kupuj ale nie licz na to ze to e39 i koszta podobne.nie sa nawet zblizone.ale to nie ta liga.owocnych zakupow.

witam nowy jestem na tym forum,przeczytalem Twoj post ,i az mnie jezor swedzi cos dodac,bo wlasnie przedwczoraj kupilem x5,a mam tez (jeszcze)530ia w39,no coz ten x mnie powala,serio mowiac dopiero dzisiaj mialem wiecej czasu i pochulalem po miescie u nas siegi niema ale mroz owszem,auto super,wierze ze to byla okazja,z pewnego zrodla,zadbane,wszydtko dziala no powala mnie i juz,e39 to dobre auto i 3l.to szybka maszyna i tez niezjezdzona,mozna powiedziec ze to bedzie dobry zakup dla kogos kto ja trafi,bo uzywane auta to zawsze bardziej lub mniej loteria nowe takze sie trafiaja jakies spaprane,coz moge powiedziec najkrocejcalkiem inne auto,jechalem i babnan na gebie,tfu zeby nieprzechwalic albo niezauroczyc,a pomyslec ze juz smigalem e60 i mialem kupic choc wcale niewidzialem roznicy miedzy moja e39,a tu no zwrot o 360,tez mam sport pakiet,ale nietelepie no moze drogi lepsze,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie.nie wprowadzajmy tutaj w blad uzytkownika.wszyscy wiemy, ze x5 to cholernie drogie auto.jesli ktos do e39 porownuje to jak fiata do bmw.ej....x5 jest drogie i tyle!jest masa spraw, ktore ulegaja uszkodzeniu.pewne z nich sa tanie inne drogie ale tak; zawieszenie:wachacze, tuleje, hamulce. klocki.naped:skrzynie, reduktory, silniki, buda:klamki, elektryka, nawiewy.to wszystko moze sie zapsuc i napewno nie kosztuje tyle co osobowka.do tego opony!!koszt!trzeba na dobre ze 4000zl wydac.oleje do silnika, przekladni, reduktora, dyfra.hej jesli ktos sadzi ze kupi x5 i bedzie tyle samo wydawal co na e39 to sie gruuubbo myli.przeciez wszyscy to wiemy.sport pakiet jest ekstra ale jest cholernie twardy.czasem mam go dosyc!tak se podsakuje ale za to na autostradzie jest extra.to byloby jedno a drugie....kazdy z nas mimo wszystkich bolaczek x5 i jego utrzymania kocha te auto!!jest ekstra.bardzo uzytkowe.ja bym juz innego nie chcial...no moze e70..to tak!ja nawet mam przyjemnosc z tego, ze cos sobie pogrzebie :D .jesli chcesz kupic, kupuj.bedziesz bardzo zadowolony.jesli chcesz kupic, kupuj ale nie licz na to ze to e39 i koszta podobne.nie sa nawet zblizone.ale to nie ta liga.owocnych zakupow.

 

Zdaje sobie sprawę z tego że x5 będzie dużo droższe w użytkowaniu niż e39. Chciałem porównać e39 i x5 pod kątem występujących usterek, a nie pod kątem kosztów. Jest dla mnie oczywiste że x5 generuje większe koszty na które jestem gotów. Ktoś mnie nie zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wcześniej napisał, z usterkami jest różnie. U mnie siedział przedni dyfer i końcówka mocy. Pewnie jeszcze czeka mnie wymiana przekaźnika świec i przekręcenie koła zębatego w roździelaczu napędów. JJJJJJJJJJJJJJJ tak jest fajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z tego że x5 będzie dużo droższe w użytkowaniu niż e39. Chciałem porównać e39 i x5 pod kątem występujących usterek, a nie pod kątem kosztów. Jest dla mnie oczywiste że x5 generuje większe koszty na które jestem gotów. Ktoś mnie nie zrozumiał.

 

Bardzo podobne usterki kolego ( mechaniczne i nie tylko te mechaniczne ) Nivo i te sprawy.Nie ma się czego bać.Skrzynia w automacie jak to w automacie za znaczek X troszkę więcej się płaci wszędzie.Ale tragedii nie ma .Fakt faktem, utrzymanie jest droższe jak się dba o autko i wszystko na czas ,czyli na tip top robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Poluję na E53 z silnikiem 3.0d. W oko wpadła mi ta oferta http://otomoto.pl/bmw-x5-zarejestrowany-C22771663.html

czy ktoś mogłby sie wypowiedzieć o tym aucie? jakieś uwagi, spostrzeżenia ? z góry dzieki;)!

takich parchów jest milion na necie. jak ci wpadła w oko to jedź i kup :) ja osobiście nawet bym do niej nie podszedł, bo: czarna i brak podgrzewania foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Poluję na E53 z silnikiem 3.0d. W oko wpadła mi ta oferta http://otomoto.pl/bmw-x5-zarejestrowany-C22771663.html

czy ktoś mogłby sie wypowiedzieć o tym aucie? jakieś uwagi, spostrzeżenia ? z góry dzieki;)!

takich parchów jest milion na necie. jak ci wpadła w oko to jedź i kup :) ja osobiście nawet bym do niej nie podszedł, bo: czarna i brak podgrzewania foteli.

 

Ale uprzejmy jesteś! Znowu kolega z idealnym samochodem. Skąd tyle goryczy w Tobie? Po zdjęciu potrafisz tak wyrokować? Czapki z głów! A-ha!!!! Bo czarny i brak podgrzewania foteli!!!!!!!!!!!!!! Nawet jeżeli to by było w żartach, to ten żart jak parch! Sorry za takie doradzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chill.Co ja pacze?!:D Tak, mam ochotę, mam kasę, mam też dużo wątpliwości i pytań- czy nie od tego jest forum? ale mniejsza o to ;) Zakładam ze znajduje się tu spore grono osób które szukają, jeżdżą, oglądają i może mają jakiekolwiek info czy spostrzeżenia nt samochodów które zwróciły moją uwagę :mrgreen:. Specjalnie dla kolegi Pitong'a jeszcze dwa "pierwsze lepsze" egzemplarze :)Pozdr! http://www.auto.pl/gielda/osobowy_showone.php?zfn_in=56&zyr=68&zfn_in_1=56&kod=121d86#none

http://otomoto.pl/bmw-x5-530d-C22703940.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia jaki jest stan tych samochodow ale:

1. W opisie ma TDI. To nie jest VW a 95% takich opisow wskazuje na totalnego buraka handlarza, ktory chce zawsze na szybko przytulic pare zl najnizszym mozliwym kosztem. Tu pewna prawidlowosc - zawsze te samochody maja rezerwe :), sa bezwypadkowe, od starego niemca a VIN bedzie po poludniu.

 

2. Z jakiegos powodu byl zmieniany wylot wydechu - moze "tuning" moze nie. Wlasciciel zna handlarza - prawdopodobnie sam mu samochod sciagal.Gora odpicowana, medalik wisi, ale syf na dywanikach. Pozornie auto zadbane. Felgi tez jakby nie z tej bajki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po czym wnioskujesz ze mam idealne auto???

kolega wyzej pierwszy post na tym forum zalozyl, pierwsze lepsze auto z allegro pokazuje i liczy ze wszyscy mu udzielimy po stronie odpowiedzi. ma ochote i kase, więc niech jedzie i ogląda.

Po tym jak oceniasz inne auta. A tamten kolega niech pisze, dopytuje się zawsze coś się dzieje na forum i nie jest nudno. Pewnie ma kasę ale to co, zapytać się nie może? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba kolejne sluty. Pierwszy przebieg ledwo ponad 100.000km, a kierownica, gałka zmiany biegów i fotel błyszczą się ja psu jajca. W moim mam grybo ponad 400tyś km i błyszczą się podobnie. Jakby była faktycznie taki przebieg to uwierz mi że auto stało by raczej bliżej 100tyś; było niedawno takie z okolic Gdańska/Gdyni - kupione w Polsce w dodatku.

A kolejna sprawa to taka mój drogi użytkowniku, że na zdjęciach to taaaakie ciastka, że aż się robi mokro w majtach, ale jak zajedziesz i spojrzysz wnikliwiej to masakra! :duh: Zresztą temat znany na każdym forum. A i jeszcze jedno: Dobre auta nie są tanie, a te dobre i tanie nie stoją dłużej jak 24, w porywach do 48 godzin na serwisach i sprzedana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.auto.pl/gielda/osobowy_showone.php?zfn_in=56&zyr=68&zfn_in_1=56&kod=121d86#none w tym przypadku kolego poprosiłbym o aktualne zdjęcia tego auta i to nie dlatego że jest zima.Tylko kompletnie nie rozumiem jaki sens i jakie intencje kierowały Panem który robił fotki temu pojazdowi.W piękny słoneczny jesienny dzień jak auto jest wypucowane nie robi zdjęć środka tylko wtedy jak deszcz pada.Coś mi się wydaje że są to fotki auta z dnia jak on je kupował :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzownilem tam i typ powiedzial ze auto z blegi przyjechalo w 2009 , po rozkodowaniu VIN nie widze wyposazenia WEBASTO ;/

 

bezywpadkowy - no wlasnie i tu sie zastanawiam ---> powiedzial mi ze zostal, tylko prysniety podkladem tylni błotnik ...

 

 

ten przebieg mnie jeszcze interesuje ale nie wiem jak to zobaczyc...;/

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S1CAA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES Dummy-SALAPA

S205A AUTOMATIC TRANSMISSION Automatyczna skrzynia biegów

S230A EU SPECIFIC ADDITIONAL EQUIPMENT Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE

S249A MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL Wielofunkcyjność dla kierownicy

S261A SIDE AIRBAG FOR REAR PASSENGERS Poduszka bocz. pasaż. na tyln. siedz.

S302A ALARM SYSTEM Instalacja alarmowa

S386A ROOF RAIL Reling dachowy

S402A PANORAMA GLASS ROOF Dach panoramiczny elektryczny

S423A FLOOR MATS, VELOUR Dywaniki podłogowe Velours

S431A INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A SMOKERS PACKAGE Pakiet dla palących

S442A CUPHOLDER Uchwyt do napojów

S456A COMFORT SEATS, ELECTRIC. ADJUSTABLE Fotel komfort z pamięcią

S459A SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

S502A HEADLIGHT WASHER SYSTEM Spryskiwacze reflektorów

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S521A RAIN SENSOR Czujnik deszczu

S522A XENON LIGHT Światło ksenonowe

S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna

S609A NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S644A PREP. FOR. MOB. PH. BLUET. INTERF. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

S672A CD CHANGER BMW FOR 6 CDS Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S761A INDIVIDUAL SUN PROTECTION GLAZING Ind. oszklenie przeciwsłon.

S785A WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS Lampy kierunkowskazów białe

S818A MAIN BATTERY SWITCH Główny wyłącznik akumulatora

S843A ENGINE LAYOUT Redukcja mocy

S854A LANGUAGE VERSION FRENCH Wersja językowa, francuski

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

S877A DELETION CROSS-OVER OPERATION Brak obsługi krzyżowej

S881A FRENCH/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOO Instrukcja obsługi, jęz. francuski

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S8SPA COP CONTROL Sterowanie COP

S925A SHIPPING PROTECTION PACKAGE Ochronny pakiet wysyłkowy

S926A SPARE WHEEL pełnowartościowe koło zapasowe

S945A CONSIDERATION OF PRICE DEPENDENCY Dummy-SALAPA

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S2KBA LT/ALY WHEELS V-SPOKE 130 BMW LA wheel, V spoke 130

S413A LUGGAGE COMPARTMENT NET Siatka oddzielająca bagażnika

S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.