Skocz do zawartości

Opony w X5


kierowca bombowca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
232 felgi bardzo ladne. Mam je u siebie na zestawie zimowym. Felgi tylne sa o innym et oraz ladnie wywiniete. 255x19"x4, latwosc kupna/ekonomia/komfort/zachowanie na deszczu oraz zero problemow z dyfrem/reduktorem, niestety slabsza trakcja (to logiczne) oraz wyglad :cry2: . Jest jeszcze ciekawa opcja 2x255 i 2x285 x 19", wyzsze koszta zakupu (opony tylko z aprobata bmw)/ ograniczony dostep ale lepsza trakcja oraz lepszy wyglad. 20" czyli 275x2 315x2 to slaby komfort/bardzo wysokie koszta zakupu/bardzo ograniczony wybor/tragedia na deszczu ale wspanialy wyglad :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No wlasnie nad kwestia trakcji/prowadzenia sie zastanawiam. Szczegolnie przy 255 x4. Nie jeżdżę może sportowo ale na autostradzie gdy trzeba szybko jakis manewr zrobic chce aby auto tak do 190 sie bezpiecznie prowadzilo.

I dlatego zastanawiam sie czy guma 255 wystarczy. Z drugiej strony czy jak wezme zeztaw drugi tj 285 na tyle a przod ten sam to czy bedzie az taka roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, jako że niedawno kupiłem e70 niestety tylko na zimówkach szukam teraz czegoś na lato. Eksploatuje może ktoś z was Nokian zLine SUV?

Na opony com ma b.dobre opinie.http://www.opony.com.pl/testy-opon-letnich/nokian/zline-suv/?p=1,44,13702&page=2

Parametry z naklejki też nieźle hałas:70, przyczepność na mokrym: A, opory toczenia C

Rozważam jeszcze Michelin latitude sport 3.


Edit dla ciekawych: wrzesień 2018

Kupiłem wspomniane nokiany, przelatałem parę ładnych tysięcy i jestem bardzo zadowolony z tych opon. Prowadzenie super do tego ciche. Polecam

Edytowane przez Cezar_2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Boję się, że czujniki ciśnienia z F15 nie będą kompatybilne z twoją E70. (Na forum F30 opisany problem czujników i ich pasowania z np. F10 jak dobrze pamiętam ).
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co wiem tps w serii e70 jest z czujników abs a w seriach f z czujników w felgach więc felgi z f15 będą ok w e70 a felgi z f15 nie podejda do e70.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem tps w serii e70 jest z czujników abs a w seriach f z czujników w felgach więc felgi z f15 będą ok w e70 a felgi z f15 nie podejda do e70.

Chyba miało być z f15 do e70 ok

A z e70 do f15 nie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem tps w serii e70 jest z czujników abs a w seriach f z czujników w felgach więc felgi z f15 będą ok w e70 a felgi z f15 nie podejda do e70.

Chyba miało być z f15 do e70 ok

A z e70 do f15 nie ok.

 

Felgi pasują w dwie strony. Trzeba jedynie pamiętać o szerokościach /jeżeli są poszerzenia/.

Czujniki z F15 pasują do felg E70.

Podsumowanie felgi dowolne, ewentualne czujniki z danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,


Stoje przed zakupem kompletu opon. Obecnie mam na aucie przód 255/50/19 tyl 285/45/19. Myślałem o tym, żeby zamówić komplet w jednakowym rozmiarze 255/50/19. Nie jestem tylko pewien czy 255 mogę założyć na tylną oś, gdzie bankowo siedzą szersze koła (pod 285). Koła oryginalne BMW (nie znam się na stylingach). Jeśli ma to jakieś znaczenie to auto jest z active steering i dynamic drive.


Może ktoś coś podpowie, żeby nie zrobić babola.


Z góry dziękuję.

Edytowane przez pembuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi masz inne z tyłu przecież

 

Otóż to, dlatego pytam czy na to szersze koło mogę założyć oponę 255 zamiast 285 (pewnie się jakoś naciągnie).


Zdaje się, że z przodu są koła 9" a z tyłu 10". Teoretycznie 255 zmieści się na feldze 10". Ale nie chcę zrobić babola.


P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://photos.app.goo.gl/6bzFz3VoqmQvE5RGA


https://photos.app.goo.gl/zHg7yShRJUCPv7Nf8


https://photos.app.goo.gl/LoZcX1ER2AUVoDss7


Tak to ostatecznie wyszlo z opona 255/45/19 na feldze 10j


Nie wyglada zle, nawet rant ochronny jest poza rantem felgi.


Podczas jazdy nie czuc nic niepokojacego. zobaczymy jak bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

255 na 9j ma naciąg, na 10 widać już trapez. Wysoki profil trochę to zasłonił. I właśnie czemu ten profil 45 zamiast fabryki 50? Opony w rozmiarze 255/45 to chyba 2 sztuki są w internecie :D

W ogóle to powinieneś dać jak tył masz 10 cali 275/45.

nawiasem mówiąc seria miała przy felach 10x20 opony 275/40 i tył 315/35 11x20.

Złe kapcie wziąłeś wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mozna pisac i pisac i pisac a robia takie glupoty ludzie jak kolega wyzej. 10 stron ostrzezen aby stosowac to co nalezy to wezmie i takie cos zalozy na felgi :mad2: Szkoda slow. Co jest tansze? Naprawa dyfra przod, naprawa dyfra tyl, naprawa reduktora czy kupno dobrych, markowych, odpowiednich opon :duh: Brak slow na glupote ludzi, swiadomych ludzi, poniewaz piszemy o tym od dawna w kazdej sekcji aut z xdrive :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Póki się samemu po kieszeni nie dostanie, to się człowiek nie przekona. Ale jest forum, są Koledzy co podpowiedzą, doradzą, ostrzegą na swoich błędach. Ale zawsze się znajdzie kto ma w .....ie porady. Może kolega Seba ze "Szkoła Druciarstwa" pomoże :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sprawa jest prosta: 4 x 255/50/19

Zamontowałem kilka dni temu Nokiany ZLINE SUV 255/50 R19 107 W.

Szczerze polecam te opony.

W porównaniu do, fakt już starych bo z roku 2013, Yokohama Advan V802, jest znacznie ciszej i bardziej komfortowo.

Yokohamy, pomimo tego, że bieżnik jeszcze nie był mocno zużyty, to pojawiły się oznaki ząbkowania na wszystkich oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.