Skocz do zawartości

no i stalo sie -> padl automat


maxym530d

Rekomendowane odpowiedzi

Podziele sie bolesnym doswiadczeniem. Padla mi skrzynia automatyczna. Serwis w DE nie naprawia. Proponowali kupno nowej. 4500 Euro wraz z montazem. Taaa...

No wiec auto na lawete i do PL. Ja, zona i dzieci do pociagu. Koszmar. Mechanik podjal sie naprawy za 3000 PLN. Po tygodniu auto zrobione. Pokazal mi worek szrotu ze srodka.

Jakies powyginane tarczki it'd. Po jednym dniu padla ponownie.

 

No to powiedzialem sobie dosc. Wlozylem manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO to za mechanik który kasuje a na drugi dzień wysiada skrzynia.A co z reklamacją
Darmowe Holowanie i samochód zastępczy garatis dla poszkodowanych w kolizji drogowej (Bezgotówkowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxym530d dobrego szpeca od skrzyń trafiłeś :duh:

Ja bym mu za takie coś przyrodzenie urwał chyba :mad2:

Wziąłeś jakiś rachunek za tą naprawę czy gwarancję? Bo za tak kosztowną naprawę warto byłoby wziąć rachunek albo pokwitowanie chociaż.

A nie myślałeś nad wymianą na używaną skrzynię automatyczną w dobrym stanie? Koszty skrzyni manualnej, sprzęgła i reszty rzeczy oraz robocizny pewnie były zbliżone do ceny skrzyni automatycznej.

Bo teraz to nikt nie kupi od ciebie tego auta za godne pieniądze, po takiej przeróbce straci 1/3 wartości jak nie więcej.

 

P.S. w 3.0d chyba nagminnie lecą automaty, już któryś raz na forum widzę i w dziale 7er też :?

Poza tym remont skrzyni za 3tys zł to chyba nierealne.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym remont skrzyni za 3tys zł to chyba nierealne.

Jak najbardziej realne, w tym przypadku całą robociznę "odwala" warsztat i wygląda to mniej więcej tak:

- regenerowany konwerter do skrzyni GM - 1200-1400 PLN

- olej+filtr 600 PLN

- wymiana (robocizna) 500 PLN

- tarczki + robocizna, tu ceny nie znam bo po przekroczeniu 2,5k nie miałem już ochoty dalej słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym remont skrzyni za 3tys zł to chyba nierealne.

Jak najbardziej realne, w tym przypadku całą robociznę "odwala" warsztat i wygląda to mniej więcej tak:

- regenerowany konwerter do skrzyni GM - 1200-1400 PLN

- olej+filtr 600 PLN

- wymiana (robocizna) 500 PLN

- tarczki + robocizna, tu ceny nie znam bo po przekroczeniu 2,5k nie miałem już ochoty dalej słuchać.

 

Z tymi remontami skrzyń to jest tak, że 90% wcale nie ma zbytnio pojęcia o skrzyniach i automatyce, coś tam się gdzieś nauczyli na własnych doświadczeniach i podejmują próby robienia skrzyń, raz się uda a drugi raz nie, a potem i tak jak klient przyjdzie z reklamacją bo skrzynia po krótkim czasie padła to powiedzą "była już tak zjeżdżona, że nic więcej nie dało się zrobić".

Dobry remont skrzyni, u na prawdę dobrego fachowca, który włoży nam nowe części dobrej jakości, a nie najtańsze gówno, które się rozleci za parę tyg/miesięcy to jest około 6tys. Przynajmniej po tyle płacili chłopaki na forum MB za remonty skrzyń do W124 i do SEC'a 560.

 

Regenerowany konwerter za 1400PLN? Znalazłem kilka ofert nowego konwertera do skrzyni GM za 1999PLN, wolałbym dopłacić te 600PLN do nowego niż kupić regenerowany i też nie wiadomo kto i jak go regenerował, jeśli miał pojęcie i się przyłożył do pracy to konwerter będzie długo i bezawaryjnie działał, jak zrobił po kosztach aby tylko zrobić i zgarnąć kasę to konwerter długo nie posłuży.

 

 

A gdzie się podział autor tematu? Nie ma zamiaru nic robić z tą sprawą? tzn z Panem "fachowcem" od skrzyń? Ja bym nie darował mu 3tyś, nawet 100zł bym nie darował i pojechał z awanturą jakby mnie ktoś tak w bambuko zrobił.

A to, że skrzynia padła po jednym dniu, to może on wcale nic w niej nie wymieniał? Tylko coś tam zrobił, poprawił i skrzynia zaczęła działać ale tylko na chwilę.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mozesz podac link, gdzie mozna kupic nowy konwerter za 2k zl? to jakies 40-50% standardowej ceny (z tego co pamietam)

 

kiedy ja robilem skrzynie, 1,4-1,5k zl kosztowala regeneracja w NL (co jest polecane, podobno zaklad na wysokim poziomie), regenracja w PL kosztowala mniej (600-800 zl), ale podobno ruletka czy sie uda

 

u mnie przy przebiegu 225k km kiedy konwerter powiedzial bye bye, tarczki i inne elementy mechaniczne w skrzyni byly w bardzo dobrym stanie, nie kwalifikowaly sie do wymiany

 

konwerter w e39 530d jest wadliwy i predzej czy pozniej sie psuje

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem sobie w google "konwerter GM" i znalazłem kilka sklepów z konwerterami GM ale nie jestem na 100% pewny czy pasowały do E39.

http://motoallegro.pl/konwerter-zf-6hp26-6hp19-6hp21-bmw-e60-e61-e65-e66-i1718360386.html Tu jest całkowicie nowy konwerter do 530d ale E60, za 2tys jak odeśle się swój stary uszkodzony konwerter. Skoro mają do E60 po 2tys to do E39 też powinny być w podobnej cenie.

Nie zagłębiałem się zbytnio w ten temat.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tak, jasne, w podobnej cenie... tak jak e39 i e60 sa podobnymi samochodami, jak skrzynia GM i ZF, ktore w nich siedza sa tego samego producenta

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem sobie w google "konwerter GM" i znalazłem kilka sklepów z konwerterami GM ale nie jestem na 100% pewny czy pasowały do E39.

http://motoallegro.pl/konwerter-zf-6hp26-6hp19-6hp21-bmw-e60-e61-e65-e66-i1718360386.html Tu jest całkowicie nowy konwerter do 530d ale E60, za 2tys jak odeśle się swój stary uszkodzony konwerter. Skoro mają do E60 po 2tys to do E39 też powinny być w podobnej cenie.

Nie zagłębiałem się zbytnio w ten temat.

 

 

Jesli byłby to nowy konwerter to nikt nie chciałby starego na wymiane. Jest to standardowy chwyt sprzedawców. Pisza ze jest nowy bo jest regenerowany podobno przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie w województwie robią każda skrzynie automatyczną i to z gwarancja.Znają sie na tym naprawde super bo tylko tym się zajmują.Kazdy kto miał łopot z automatem był kierowany przeze mnie do nich i wszyscy byli zadowoleni.Jeżeli będziesz zainteresowany to podam Tobie numer do bo gdzieś mam zapisany.A co do konwentera...to moim zdaniem to nie to padło.Prędzej kosz forwardu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.