Skocz do zawartości

328i huczenie z tyłu_co_o_tym_myślicie?


marcinbmb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio zauważyłem (usłyszałem) że coś zaczęło strasznie huczeć z tyłu auta. Zacząłem od wymiany tylnych łożysk, w sumie nic to nie zmieniło :mad2: a tak na marginesie to straszna sprawa... zajęło to dużo czasu,nerwów... BMW dobra konstrukcja :cool2:, jak ktoś próbował to wie OBC.

Wracając do tematu łożyska zmienione, a huczenie nie ustało. Huczenie najbardziej można usłyszeć przy mniejszych prędkościach, pierwszy,drugi bieg. Macie jakiś pomysł co może to powodować :?: Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pzdr,

Marcin

Po co jeździć jak można latać...BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz proszę jakie łożyska założyłeś i jakie koszty .?

 

U mnie jest podobnie, huczenie w niskich prędkościach (0-40km/h), wydaje mi się że z lewej strony z tyłu, huczenie nie zależne od tego czy przyśpieszam, hamuje, czy samochód jest na luzie czy na biegu.

Podejrzewam łożysko.

Pozdrawiam,

Maciek

Sprzedaje swoją perełkę, jak ktoś zainteresowany to pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc łożyska firmy FAG (podobno takie były montowane oryginalnie), cena 180 zł/szt w Autolandzie, w zaprzyjaźnionym sklepie z forum możesz dostać znacznie taniej. Natomiast mechanik krzyknął po 100zł za stronę. Sama zmiana łożysk to koszmar, u mnie jedna strona poszła w miarę sprawnie tutaj dał radę ściągacz natomiast druga strona to tragedia: dwa połamane ściągacze, prasa 25 T też nie dała rady, nie było sposobu na wyciśnięcie półosi z piasty :mad2: tak się to wszystko tam zapiekło, historia skończyła się tak że na gwałt szukałem wahacza z piastą i półosi bo stare zostały uszkodzone :mad2: koszta znacznie wrosły... :cry2:

Znajdź tylko ogarniętego mechanika i zmieniaj, może nie będzie tak strasznie.

 

A wracają do mojego problemu to dyfer raczej odpada, ostatnio zmieniałem olej, uszczelniacze tak więc raczej jest w porządku. Co jeszcze może powodować takie huczenie, buczenie z tyłu? :?:

Po co jeździć jak można latać...BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jak oponki? tez mialem taki problem jak kupilem moje e46 na zimowkach, szukalem przyczyny we wszystkim ,az nadeszla wiosna i zmienilem opony na letnie , ktore wygladaly gorzej od zimowek i nagle problem znikł sam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mam te same od dwóch sezonów i raczej bym wykluczył ich winę, chyba że osiągnęły już pewien stan zużycia i zaczęły tak hałasować, czy to możliwe?? Oczywiście stan bieżnika jest ok.
Po co jeździć jak można latać...BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie opony. ja zauważyłem huczenie na zimówkach i teraz mam letnie i huczenie narasta. Tak jakby tylnie lewe koło. Czy musze wymieniać łożyska bezzwłocznie czy mogę tak jeszcze jeździć?

Czy koniecznie wymienia się dwa łożyska czy jedną strone mogę zrobić?

Ja oleju w dyfrze nie wymieniałem.

Pozdrawiam,

Maciek

Sprzedaje swoją perełkę, jak ktoś zainteresowany to pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem |

 

Podpory wału 2 szt + łożyska

Olej w Dyfrze + Teleje tylną dyfra

 

I dalej huczy :( ja u siebie stawiam na opony lub łożyska. Opony zmienie na zimowe i zobaczymy jeżeli dalej tak będzie to łożyska. Zobacz czy opona nie jest *szorstka* pod włos bo jeżeli tak to może by przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu może huczeć jeszcze dyfer niestety jednak to byś chyba rozpoznał.

Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

Witam

właśnie mam problem w moim 318i, 1,9 przebieg 209 tys km huczy, buczy z tyłu. Mechanik, który robił mi kapitalny remont silnika przy próbnej jeździe orzekł, że do wymiany mam tylny most. Niestety od dłuższego czasu nie mogę znaleźć mostu z przełożeniem 3,38. Przy okazji wymiany zespołu hamulca ręcznego inny mechanik powiedział, że to mogą być tylne łożyska. Moje pytanie, jak więc rozpoznać czy to dyfer. Zaznaczam, że huczenia nie ma przy prędkości 20 km i na luzie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A huczenie w mniejszych predkosciach >100km/h gdy pusci sie noge z gazu i lekko doda tak jakby odciążyło by sie tylny napęd cały, słychać metaliczny dzwiek, czysto metaliczny bez buczenia, prawym kole wymieniałem łozysko, i wiem jak wtedy w aucie buczy jak jest zatarte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem przy malych predkosciach szczegolnie jak przeciaglem troche na jedynce i puscilem gaz to huczalo w dyfrze zmienilem olej i cisza,po spuszczeniu starego okazalo sie ze bylo go mniej niz powinno. Opony mam nowe wiec z gory zalozylem ze to cos w dyfrze.Nawet maly ubytek oleju powoduje huczenie wiec wymien olej i wtedy bedziesz wiedzial co jest grane.
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem przy malych predkosciach szczegolnie jak przeciaglem troche na jedynce i puscilem gaz to huczalo w dyfrze zmienilem olej i cisza,po spuszczeniu starego okazalo sie ze bylo go mniej niz powinno. Opony mam nowe wiec z gory zalozylem ze to cos w dyfrze.Nawet maly ubytek oleju powoduje huczenie wiec wymien olej i wtedy bedziesz wiedzial co jest grane.

 

 

Dziękuję za odpowiedź, więc wymienię olej i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A huczenie w mniejszych predkosciach >100km/h gdy pusci sie noge z gazu i lekko doda tak jakby odciążyło by sie tylny napęd cały, słychać metaliczny dzwiek, czysto metaliczny bez buczenia, prawym kole wymieniałem łozysko, i wiem jak wtedy w aucie buczy jak jest zatarte.

 

u mnie nie ma metalicznego dźwięku tylko huczy tym bardziej im zwiększa się prędkość, więc mogę chyba wykluczyć łożyska.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Ja załatwiłem dyfer zimą jak zakopałem betke w błocie pośniegowym i nic wcale nie huczało, jeżdziłem i było cicho przez ponad miesiąc, radzę zmienić dyfer zawczasu, bo jak coś trzaśnie to magiera może być, znajomkowi jak walnął w Z3 3.0 to miał i dyfer i opony i półosie poszły.

"The Beats Of life..... The Voice Of Creation.... The Invisible World...... The Echo of Imagination......... We dance for joy ...we cying teras.... we screaming Loud .... The Beats of Life. " SHOWTEK!!

Świetna Muza Do Auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfer z reguły jakimś przekładniowym, tylko co do typu nie odpowiem, w specyfikacje trzeba luknąć, wiem że jak huczy to z reguły wymiana oleju zbytnio już nie pomoże :)

"The Beats Of life..... The Voice Of Creation.... The Invisible World...... The Echo of Imagination......... We dance for joy ...we cying teras.... we screaming Loud .... The Beats of Life. " SHOWTEK!!

Świetna Muza Do Auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.