Skocz do zawartości

318 n42 Dżwięk podczas rozruchu - pompa paliwa?


czoper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Trochę poczytałem i zastanawiam się czy dobrze kombinuję ale żeby być pewnym chciałbym poradzić się znawców tematu. Moje auto mam od października. Od pewnego czasu bardzo sporadycznie obserwuję następujące objawy. Przekręcam kluczyk w pozycję 2, daję chwilę na rozgrzanie świec i w tym momencie słyszę jakby buczenie, chrobotanie wydobywające się gdzieś z okolic przed fotelem kierowcy albo pod fotelem. Przekręcam kluczyk i podczas samego zapłonu przez niecałą sekundę jest cisza a następnie po wkręceniu na obroty jak to zwykle podczas odpalenia następuje na powyżej 1000 znowu jest ten dźwięk i jak obroty spadają przestaje. Coś jakby zdychało pod albo przed fotelem kierowcy. Nie ma żadnego problemu z odpaleniem i podczas jazdy wszystko jest ok. Zastanawiam się czy moze to być pompa paliwa? Ta niskiego ciśnienia (tak czytałem)?

Dźwięk tenm pojawił się moze z 15 razy od kiedy mam auto, a używam na codzień. Nie ma reguły kiedy (rano, po postoju, na zimnym, na ciepłym). Wkurza mnie ten dźwięk i boję się, zeby mi się coś nie wysypało a mam przed sobą trasę.

Pytanie brzmi, czy według buczącego dzwięku można założyć, ze to właśnie pompa? Czy ktoś z Was miał coś podobnego? JEśli tak i to pompa czy ktoś wymieniał i z jakimi kosztami mogę się liczyć? auto z 2003 roku 2 litry benzyna n42.

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

Czy diagnozowałeś to? Jakiś komputer ewentualnie jakaś mądra głowa mechanika?

Ja nie mam instalacji lpg u siebie i nie mogę się niestety z tobą zgodzić w kwestii problemów, ponieważ moje auto "odpukać" nie sprawia mi absolutnie żadnych problemów, wręcz przeciwnie sprawuje się zajebiście. Jedyne co mnie zastanawia to ten dźwięk. To zdarza się naprawdę sporadycznie. Nie wiem co to moze być :).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gaz, bo w 2 lata przejechałem ponad 70 tyś, auto ma w tej chwili przejechane 164 tyś i wymieniałem elementy zawieszenia ,chłodnice ,zbiorniczek płynu chłodzacego,tarcze klocki,termostat,i teraz szykuje się do wymiany koło pasowe,jak widać troche jest tego dodam jeszcze że wydech też wymieniłem,no i filtry itp,auto dobrze chodzi na gazie pali około 9 litrów gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz? Nie ująłem w cudzysłów... poza tym u mnie na wsi tak się mówi.

Abstrahując od tego, czy ktoś moze się wypowiedzieć rzeczowo, czy to forum ma służyć do pałowania się między frakcją diesel vs benzyna, benzyna vs gaz, szukanie dziury w całym i robienie sobie jaj?

Pomocy potrzebuję a nie dyskusji po coś wsadził gaz albo czepiania się slówek czy regionalnej nowomowy?

U mnie na wsi jest załoga typów co mają N42 i wszystkie na jałowcu klekoczą więc jak odpalamy fury żeby podjechać pod remize i coś wyrwać to przekręcamy kluczyk, rozgrzewamy świece i lece, ot co!

Już lepiej :mad2: ???

Ma ktoś pomysł na ten dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam sobie odpowiem. Byłem u Adama z Autoclassic z Raszyna. Sprawdził mi całe auto i wszystko jest super. Opowiadałem mu o tym jęczeniu przy odpalaniu i powiedział mi że na 100% to filtr paliwa. Zalecił kupno preparatu STP czarnego do czyszczenia wtrysków do benzyny. Zalałem butelkę na pełny bak, zrobiłem 200 km i autko jak nowe. Nic nie jęczy nie buczy i mam wrażenie że dużo lepiej śmiga. Moze to placebo :).

Tak czy inaczej powodem tego pierdzeniobuczenia podczas odpalania moze być zasyfiony filtr paliwa. STP działa.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
"..odpalamy fury żeby podjechać pod remize i coś wyrwać to przekręcamy kluczyk, rozgrzewamy świece i lece, ot co! "

 

nie chce być niegrzeczny ale kupiłeś bawarke (kombi) zeby wyrywać jakieś paszczury spod wideł na remizie? full-agro :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..odpalamy fury żeby podjechać pod remize i coś wyrwać to przekręcamy kluczyk, rozgrzewamy świece i lece, ot co! "

 

nie chce być niegrzeczny ale kupiłeś bawarke (kombi) zeby wyrywać jakieś paszczury spod wideł na remizie? full-agro :/

 

 

Kolego.... koncepcja ironii jest Ci obca? ;) A wracając do meritum, ciekawe to co piszesz o filtrze paliwa, może bardziej się opłaca po prostu go wymienić niż zalewać preparatem?

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak. Mój mechanik mówił mi że tam jest jakiś dziwny filtr i że trzeba wrzucać orginalny który ciężko dostać. Nie to żebym miał z tym jakiś problem, ale stwierdził również, że pewnie paliwo jest syfiaste i że STP da rade. Od tego czasu jak zalałem go tym specyfikiem i leję tylko verve albo inne "super doładowane" oktany na rzekomo lepsiejszych stacjach nie ma tego problemu. Wiesz, ja zauważyłem to od momentu jak go kupiłem po jakimś miesiącu. Od początku tankowałem na Neste, ponieważ mam blisko i tylko 95. Może coś z tym paliwem nie halo... nie wiem i nie chcę niesłusznie oczerniać. Jakby na to nie patrzeć problemu nie ma a samochód sprawuje się super.

Kolego Grodt88 za tę zacną figurę retoryczną : "paszczury spod wideł" masz u mnie szacun :). Dobre, uśmiałem się :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pisze w imieniu szwagra ktory ma problem z e46 n42.kupil auto z uszkodzonym motorem (rozlecial sie napinacz i przeskoczyl lancuch.auto poskladane i chodzi aleeee

(w aucie jest istalacja prins)na zimnym silniku ladnie pali ale chwile glosno pracuje,wyje jakby z tej plastikowej puszki z przodu od strony pasazera(pampa powietrza?)

na cieplym ciezko pali a do tego niedawno zapalila sie kontrolka silnika!

co to moze byc?mechanik bo podlaczenia kompa wskazal na sonde lambde,co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.