Skocz do zawartości

320d co ile km wymieniać olej silnikowy


poldas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam E46 320d z 2003 r w automacie. Co ile km powinno się wymieniać olej w silniku w takim aucie? Inspekcję miałem skasowaną podczas ostaniej wymian i następny serwis oleju wg komputera powinien być zrobiony za 30.000 km,. Przejechałem właśnie 10.000 km od wymiany i zastanawiam się czy nie powinno się robić tego częściej niż co 30.000 km

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez poldas
Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolego mi na kompie pokazuje zawsze po wymianie 22tys a wymieniam po 15tys dla własnego komforu psychicznego :cool2: tylko pamietaj olej pełen syntetyk dobrej firmy (motul,lm,valvoline) spełnający norme long life 04 :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Balugass dobrze gada, max co 15tys.

jedynie z tą normą to bym nie przesadał, 04 to dla DPF-a, a ekologia z dobrym smarowaniem zapewne w parze nie idzie...

 

zalałem full syntetyk LM SYNTHOIL spełniający jedynie LL98

ale za to posiada

API CF

ACEA B4-04 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia dlaczego ktoś mówi że najlepiej wymieniać np. po 15 kkm, a nie np 13 albo 11, albo 17 :mad2: . Wszyscy dookoła węszą podstęp w pracach BC na temat analizy warunków eksploatacji silnika. Moze zaufać niemieckiej elektronice komputera, który po analizie wszystkich parametrów wyświetli po prostu czas do następnej wymiany, zakładając, że używamy oleju o odpowiedniej specyfikacji... :norty: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko jak chcesz to ufaj...

w moim przypadku wymiana co 30tys zgodnie z BC wiązałaby sie z realnym przebiegiem +/- 34tys, co skutkowałoby wymianą oleju co średnio 2lata :mad2:

niecałe 200zł./rok mnie nie zbawi a silnikowi pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 12-15 tys to sie wymienia lotosa mineralnego w maluchu!!!

 

po to niemcy zrobili coś takiego jak "inspection" zeby wymieniac tak jak zalecaja

 

rownie dobrze mozna co 2lata wymieniac opony co z tego ze są dobre????

 

czy naprawde myslicie ze od 10 lat, a wlasnie o takich autach piszemy na forum oleje sie nie polepszyły ???

 

z nadmiaru kasy mozna i co 5tys wymieniac a jak tatus ma sklep to i co 2tys przeciez zawsze ktos na naszej naiwnosci zarobi owe 200zł

 

20TYS KM i ten olej nie wykazuje praktycznie zadnego zużycia !!!! a wymieniam tylko dlatego ze litr musze dolac a skoro dolewac to juz wymienie za kazdym razem z filtrem

 

znam ludzi i wiele gorsze auta w których na jednym oleju potafili i 200 tys przelatac i co rok literek dolac co dziwne jak rozebrałem taki silnik to mnie złoty czyściutki kolorek raził w oczy, wiec nie słuchajcie ludzi co mówią ze co 10tys bo naiwnośc nigdy sie nie opłaca a jak ma sie zatrzec to i tak sie zatrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aparopo świetnej kondycji silnika po 200tys bez wymiany oleju

nie tak dawno był podany przykład...

...oto zdjecie z bimmerforums.com, gdzie silnik przejechal 100 tys km bez zmiany oleju

widok podobny do mojego

http://img7.imageshack.us/img7/1261/dsc00860rvk.jpg

 

chyba że po 200tys. wszystko wraca do normy :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z książki serwisowej wynika że był wymieniany co 25-30tys. Ja na inspekcji ustawionej na 22000 tys zrobiłem nieco ponad 18tys i już mi się wyzerowała więc wymieniłem. Od wymiany do wymiany dolałem tylko 0,5litra oleju który mi został z wymiany. miałem zalany castrol edge 5w30. Przebieg samochodu to 247tys. olej po 18tys nie wyglądał jakoś tragicznie. Zauważyłem poprawę pracy silnika po wymianie ale to ma bardziej związek z równoczesną wymianą odmy. silnik ciszej pracuje, jest mniejszy "klekot"

Pozdrawiam,

Maciek

Sprzedaje swoją perełkę, jak ktoś zainteresowany to pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 12-15 tys to sie wymienia lotosa mineralnego w maluchu!!!

 

po to niemcy zrobili coś takiego jak "inspection" zeby wymieniac tak jak zalecaja

 

rownie dobrze mozna co 2lata wymieniac opony co z tego ze są dobre????

 

czy naprawde myslicie ze od 10 lat, a wlasnie o takich autach piszemy na forum oleje sie nie polepszyły ???

 

z nadmiaru kasy mozna i co 5tys wymieniac a jak tatus ma sklep to i co 2tys przeciez zawsze ktos na naszej naiwnosci zarobi owe 200zł

 

20TYS KM i ten olej nie wykazuje praktycznie zadnego zużycia !!!! a wymieniam tylko dlatego ze litr musze dolac a skoro dolewac to juz wymienie za kazdym razem z filtrem

 

znam ludzi i wiele gorsze auta w których na jednym oleju potafili i 200 tys przelatac i co rok literek dolac co dziwne jak rozebrałem taki silnik to mnie złoty czyściutki kolorek raził w oczy, wiec nie słuchajcie ludzi co mówią ze co 10tys bo naiwnośc nigdy sie nie opłaca a jak ma sie zatrzec to i tak sie zatrze

 

To pozdrowienia z tymi 200tys km... Ja i tak zdania nie zmienie i w beemce wymieniam co 15tys km... przy okazji wymieniam filtry oleju, paliwa i poiwetrza robiąc wszystko sam wychodzi ok 350zł a człowiek spokojniejszy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko jak chcesz to ufaj...

w moim przypadku wymiana co 30tys zgodnie z BC wiązałaby sie z realnym przebiegiem +/- 34tys, co skutkowałoby wymianą oleju co średnio 2lata :mad2:

niecałe 200zł./rok mnie nie zbawi a silnikowi pomoże...

Chyba nie co 2 lata :?:

Jeśli nawet w książce nie pisze ze co XXX km LUB rok :?:

to napewno niezależnie od przebiegu 1/rok powinno się wymienić :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim stylu jazdy komp pokazuje wymianę 30-34 tyś.

Poprzedni jedyny właściciel wymieniał własnie co średnio 30tyś (tak bynajmniej wynika z książki serwisowej)

 

Ja wymieniam olej 5 tyś wcześniej niż pokazuje komp, wraz z wszystkimi filtrami, średnio wychodzi co 25tyś i co 1-1,5 lat.

Edytowane przez krzysiek80r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napewno niezależnie od przebiegu 1/rok powinno się wymienić :cool2:

ale jesteście naiwni :)

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy może wymieniać olej po dowowolnej ilości przejechanych kilometrów. Wymiana co np. 15 tys. jeszcze nikomu nie zaszkodziła ale nie wiem czy jest sens poprawiac po fabryce. Po to został opracowany system inspekcji, po to została opracowana formuła LL aby z założenia było to bezpieczne dla auta i nie pogarszało jego stanu technicznego. NIe są to przecież oleje mineralne, które faktycznie należało wymieniać co ok. 10 tys lub raz w sezonie.

Ale oczywiście każdy sam podejmuje decyzję w tej sprawie.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam co 15.000.

 

Jest w Szczecinie gościu, który w zasadzie zajmuje się tylko zmianą oleju i przy ostatniej wymianie spytałem się go czy olej nie jest przepracowany i jak on uważa, czy można jeszcze na takim oleju jeździć i jeśli tak to ile ( Motul C3 X-Clean 5W40 ) odpowiedział, że 15.000 to jest to dobry moment na zmianę oleju.

Oleju i filtra u niego nie kupiłem, a za wymianę kasuje 40pln, więc raczej nie chciał mnie naciągnąć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napewno niezależnie od przebiegu 1/rok powinno się wymienić :cool2:

ale jesteście naiwni :)

 

Może,

a może lubimy dbać o swoje samochody :wink:

z dbałością to nie ma nic wspólnego.

Jak w ciągu roku zrobisz 1000km to olej też będziesz zmieniał??? Bo w książce pisze że co roku.

W ciągu roku co stanie się z olejem, sfermentuje, skwaśnieje???

Lepiej pomyśl jaką kase trzepią firmy produkujące olej... (ile jest aut na świecie) - najlepiej dla nich jakbyś zmieniał olej co miesiąc.

Oczywiście każdy zmienia wg. swojego uznania.

Zmieniłem teraz furke na 320d i markowy olej będę wymieniać co 22tyś. (sam, nie w warsztacie).

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzał czy jest przepracowany po smaku?

Ja w mazowieckim płaciłem za wymiana 20zł.

 

Po konsystencji. Lubisz się droczyć, czy na prawdę nie widzisz różnicy między nowym olejem a przepracowanym ?

 

Tylko czy wtedy mam zaufać "inspekcji" czyli myśli technicznej stworzonej przez "fabrykę" czy "wymieniaczowi", który bada ten olej organoleptycznie??

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dbałością to nie ma nic wspólnego.

Jak w ciągu roku zrobisz 1000km to olej też będziesz zmieniał??? Bo w książce pisze że co roku.

W ciągu roku co stanie się z olejem, sfermentuje, skwaśnieje???

Lepiej pomyśl jaką kase trzepią firmy produkujące olej... (ile jest aut na świecie) - najlepiej dla nich jakbyś zmieniał olej co miesiąc.

Oczywiście każdy zmienia wg. swojego uznania.

Zmieniłem teraz furke na 320d i markowy olej będę wymieniać co 22tyś. (sam, nie w warsztacie).

 

Mam samochód (nissan Patrol 2.8 TD) który w ciagu roku robi ok 4-5 tys km i co roku dostaje nowy olej i filtr :cool2: i wcale sie nie przejmuje ze jakaś firma na mnie zarobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie droczę się, po prostu jak patrzę na olej na bagnecie po 25tyś jest taki sam jak nowy po 100km, czarny.

 

edit.

nalej kolesiowi olej w trzy kubki, po 10tyś, 20tyś i 30tyś przejeżdżony w takich samych warunkach, ciekawe czy zobaczy różnice?

 

jak ja zalewam nowy olej to jest jasny i klarowny jeszcze przez 2-3 tys km... zrób plukanke silnika bo masz sporo osadu zapewne :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dbałością to nie ma nic wspólnego.

Jak w ciągu roku zrobisz 1000km to olej też będziesz zmieniał??? Bo w książce pisze że co roku.

W ciągu roku co stanie się z olejem, sfermentuje, skwaśnieje???

Lepiej pomyśl jaką kase trzepią firmy produkujące olej... (ile jest aut na świecie) - najlepiej dla nich jakbyś zmieniał olej co miesiąc.

Oczywiście każdy zmienia wg. swojego uznania.

Zmieniłem teraz furke na 320d i markowy olej będę wymieniać co 22tyś. (sam, nie w warsztacie).

 

Mam samochód (nissan Patrol 2.8 TD) który w ciagu roku robi ok 4-5 tys km i co roku dostaje nowy olej i filtr :cool2: i wcale sie nie przejmuje ze jakaś firma na mnie zarobi :)

dlatego takie dyskusje nie mają sensu. Jeśli ktoś chce może olej wymieniać nawet codziennie - nikt tego nie zabrania, indywidualna sprawa każdego kierowcy.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę aby w dieslu po 2tyś był czysty i klarowny olej.

 

cytat z neta:

Czy kolor oleju ma jakieś znaczenie?

Kolor świeżego oleju silnikowego jest parametrem nieistotnym dla użytkownika. Jego zabarwienie zależy od rodzaju zastosowanego oleju bazowego i ilości oraz rodzaju dodatków uszlachetniających. Barwa oleju pracującego w silniku jest zależna od jego typu (benzyna, Diesel), od rodzaju stosowanego paliwa i jakości użytego oleju.

Olej w silniku Diesla musi być czarny, gdyż w procesie spalania oleju napędowego zawsze powstaje sadza. Dobry olej szybko dysperguje sadzę i oczywiście zabarwia się na czarno.

Olej w silniku z bezpośrednim wtryskiem benzyny (GDI) również szybko zabarwia się na czarno, gdyż spalanie uwarstwionej mieszanki benzyny z powietrzem (bardzo bogatej przy świecach zapłonowych) jest źródłem dużej ilości czarnych produktów rozkładu benzyny.

W silniku benzynowym olej przyjmuje ciemne zabarwienie wskutek zwiększajacej się z przebiegiem zawartości produktów rozkładu benzyny i olejów silnikowych gorszej jakości.

W przypadku stosowania gazu LPG olej może być zupełnie jasny (gdyż gaz nie rozkłada się w czasie zapłonu mieszanki na czarne produkty).

 

 

..jak ja zalewam nowy olej to jest jasny i klarowny jeszcze przez 2-3 tys km... zrób plukanke silnika bo masz sporo osadu zapewne :cool2:

 

bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.