Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Zadbane E36 a szczególnie E30 Niemcy traktują już jak zabytki i stąd te ceny.Podobnie jest z z Golfami,często dwójki są droższe od trójek i czwórek.http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-golf-ii-cl-brieskow-finkenheerd/166414521.html?utm_source=CIAO.de&utm_medium=FCPX&utm_term=Cooperation&utm_campaign=Listing_Auto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych aut po prostu tutaj już nie ma. szczerze golfa 3 spotykam wiele rzadziej niż 2. e30 zdarza się że spotkam 1 na miesiąc, e36 podobnie. I co najlepsze E46 też nie jest super popularne - koło firmy stoi e46 kombi przed lift 3.0d. z nadgyzionymi sierpami i ktoś nim wozi drewno (!!!). ma położone tylne siedzenia i położony koc a na kocu resztka trocin i kory. a najlepsze że stoi na 17'' OZ. i kolejny fakt to taki że niemcy palą w samochodach. a i za 2-3 lata jak ktoś będzie kupował A6 C7 z niemiec niech nie liczy że będzie miała 189 tys przebiegu. te auta mają w tej chwili tyle nalatane. i co ciekawe do tej pory (od maja) widziałem mniej niż 5 sztuk audi C6. nie wiem co się z nimi stało. BMW utrzymują się na rynku dużo jeździ najnowszych 5 i 3. łatwo spotkać też starsze modele e6X i e9X. WG mnie A6 robi wiele większy przelot w de niż 5.

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie Ty się poruszasz, aczkolwiek we Wrocławiu E46 jest od chu.. i jeszcze trochę, E36 też się zdarzają, także aż tak strasznie nie jest :mrgreen:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania:

 

1) Czy wszystkie e39 mają taki sam bagnet oleju? Mój ma ułamane ucho i chciałby wymienić. Muszę koniecznie szukać od poliftowej 540?

2) Jak sprawdzić odmę w m62? Jakiś geniusz (nie jeden z resztą) napisał żeby odkręcić korek wlewu oleju, przyłożyć ucho i sprawdzić czy jest bulgotanie. Szkoda tylko, że jak się odkręci korek to zaczyna chlapać olejem. Dokładnie pod korkiem jest łańcuch - zapewne od Vanosa. Jak wyjmę natomiast bagnet od oleju to nie ma bulgotania tylko dźwięk zassysania powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odma będzie kończyć swój żywot to będziesz miał gwizd pod maską, kupę dymu za sobą oraz pobór oleju. Wiem po sobie i po tym zdarzeniu co 2 wymianę oleju zmieniałem. Przy wymianie pamiętaj o wężach. Jak się wsłuchiwałeś nie pochlapałeś sobie ucha olejem? :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sam gwizd pod maską, najbardziej słyszalny przy dodawaniu gazu, wydobywający się z lewej strony silnika (od strony kierowcy) to też będzie odma? Edytowane przez bobi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś coś mi chlupie w lewym uchu :P

 

W takim razie odma powinna być ok. Zmienię przy okazji vanosa.

Pytanie z innej beczki bo szukam i nic znaleźć nie mogę. Mam podgrzewaną kierownicę, oczywiście nie dziala, przycisk się nie zaświeca. INPA reaguje na wciśnięcie guzika, zatem guzik laczy się z autem. W jaki sposób sprawdzić ewentualną przerwę w kierownicy? Które kabelki? A może coś jeszcze? Założyłbym o tym nowy temat ale pewnie znów dostanę bloka więc piszę tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kocham inaczej :P

 

Na zagranicznych forach też widziałem narzekali na skok lewarka. Jesteś absolutnie pewien że ta sama skrzynia jest w M5? Trochę mnie zaskoczyłeś.

 

Tak, na 1000% manual w 540i i M5 jest tą samą skrzynią. Skok lewarka, rzeczywiscie jest dosyc spory... choc zalezy z jakimi autami sie go porówna. Mnie ten skok lewarka jakos bardzo nie przeszkadza.

 

Ta skrzynia lubi sie pospypac i zużyć, trudno o używke w BDB stanie i taka skrzynia kosztuje wiecej niż nie jeden silnik do BMW... stąd ze jest zapotrzebowanie na tego typu skrzynie.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuje kupno E39, znalazłem jeden model który mnie interesuje, chciałbym prosić Was o ocene.

http://otomoto.pl/bmw-520-170km-manual-benzyna-C32299746.html

Ponizej wklejam ten link do aukcji z allegro gdzie jest wiecej zdjec.

http://allegro.pl/bmw-520i-170km-manual-ksiazka-serwisowa-stan-bdb-i3921426261.html

Powiedzcie proszę na co zwrócić uwagę przy ogląadaniu tego egzemplarza.

Podaje jeszcze VIN i proszę o rozkodowanie. WBADS11080GZ65371

z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam członków forum.

Zawsze marzylem o bmw nigdy mnie nie bylo stac. Mam trochę pieniędzy i napotkałem się na ofertę ktora wydaje się atrakcyjna.

Chodzi o bmw 5 3.0diesel.

NA co głownie mogę zwrócić uwagę przy ogladaniu i na jakie koszty mogę być narażony na początek? (tzn co najlepiej wymienic na początku jesli cos takiego jest)

Olej wiadomo;)

 

Panowie czy pomożecie w ocenie tego auta:

http://tablica.pl/oferta/bmw-e39-530d-webasto-skory-alu18-CID5-ID5cXAP.html#04c02c7581

 

Czy moje marzenie to właśnie to, czy muszę jeszcze poczekac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc !

Ja ogolnie ostatnio jak kupowalem bralem tylko wersje po lifcie pod uwage i benzyne.

 

Tu widze chcesz brac wersje przed liftem i disla wiec troche inna bajka,

ze swojej strony moge powiedziec ze musisz brac pod uwage typowe wydatki ( pasek -> paski ) do wymiany,

Olej jak juz wymieniles i filtry wszystko w granicach 500 zl dodatkowych kosztow ( +/-)

 

jak auto bylo zadbane nic wiecej nie trzeba bedzie wkladac,

a moze sie okazac ze to auto wymaga wielkiego wkladu finansowego dlatego warto wziac kogos z soba co sie zna na rzeczy !

Przed wydanie kasy

mimo ze o tym sie pisze mowi i slyszy to ciagle jednak to sie lekcewazy,

wydaj te 100 zl jak bedziesz zdecydowany na kupno i sprawdz auto od spodu, silnik , zawieszenie, reszte.

plus podlacz pod komputer, jezeli nigdy wczesniej nie mailes i nie jezdziles BMW ciezko bedzie tobie od razu zobaczyc usterki,

wez kogos kto sie trohe zna ( najlepiej na tych samochodach )

PS tego z ogloszenia bym sobie darowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wime ile takie teraz chodza ale za swoja duzo wiecej dalem i sama zmianka

" sprzedaży jest bmw e39 z niezniszczalnym silnikiem 3.0d"

oznacza tyle co bedziesz miec wydatki,

Auto ma lpeszy pakiet niz moje co aktualnie mam a cena duzo nizej lezy wiec tam cos naprawde jest nie tak,

po fotkach mozna ocenic ten samochod na plus, ale nawet silnika nie widac i nie slychac wiec to nikt nie bedzie tutaj w stanie ocenic tego auta na przykladzie tych foto,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłem sytuacje że kumpel rok temu kupił e39 z tym samym silnikiem z wygladu zewnętrznego brzydszą. Kupił w ciemno za około tez nieduzo bo 8000 97r

Jezdzi i nie robi nic i mowił ze lepszego auta nie bedzie miał juz nigdy no i 190 koni prawie a spalanie ma do 9l i to mnie kusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.