Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Inchape podpięcie pod kompa za 40 pln??? dobre:)

Nie mowie o ASO.

A Ty te ceny to nie wiem czy sobie uroiles czy chcesz kolege naciagnac.

W PiM'ie w Krakowie caly przeglad przed zakupowy kosztuje 200zl. Jak go rozbijesz na czastki to mniej wiecej tyle wychodzi podpiecie pod komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę im więcej tym lepiej, MOIM zdaniem warto byłoby zrobić to tak:

- sprawdzenie mechaniczne (200pln)

- zawieszenie (100pln)

- diagnostyka silnika - w czasie jazdy (300pln)

 

Łącznie masz ponad 600 więc z jednej strony to dużo ale z drugiej tak czy inaczej się opłaca - albo ustrzeżesz się miny w którą włożysz później 10x tyle a jeśli będzie wszystko ok... to i tak coś się znajdzie - jakiś luz, jakaś gumka do wymiany, wieszak urwany, słabszy wtrysk itd więc kilka setek urwiesz;)

Tak chyba bym zrobil :P Jesli nie byloby nic naprawde poważnego a takie drobniejsze rzeczy byłby pretekst to tego aby zbić z ceny i juz byloby troszke kasy do przodu :) Ale zobaczymy mam nadzieje ze do weekendu jeszcze ktos nie zakupi tej 530 -stki :P

 

 

Jak wlasciciel bedzie kumaty nt. BMW to na takie rzeczy nawet pińć złotych nie urwiesz.

JEsli juz bedziesz zdecydowany aby kupic auto to zaproponuj cene i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega może sobie sprawdzić auto nawet i za 50 w stodole, żaden problem. Tylko auto nie jest w Krakowie a we Wrocku to po pierwsze a po drugi sprawdzanie uniwersalnym kompem to można sobie podarować. Tyle moim zdaniem w temacie.

A tak dla twojej informacji - tak, chcę kolegę naciągnąć bo jestem właścicielem dużego i poważanego serwisu bmw a że nie mam co z czasem wolnym robic to szukam klientów - naiwniaków na forum.

Pozdrawiam, to tyle ode mnie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze zaczela sie goraca dyskusja o autach z Niemiec, a ma ktos doswiadczenia z autami ze Szwajcarii ? Jezdzil ktos z Was tam po auto ? Juz nawet niekoniecznie po E39 ale ogolnie po cos z tego kalibru :P Przegladalem Ricardo.ch i tam ceny sa porazajace :D Tam tez szukac najlepiej od prywatnej osoby czy komisy tez juz sa opanowane przez ciapatych ? Interesuje mnie najbardziej 530i w manualu, ogolnie slyszy sie, ze tam o samochody dbaja jak nigdzie indziej ale nie dam za E39 40k w przeliczeniu na zlotowki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że dbają to fakt, kultura motoryzacyjna dużo wyższa niż w Niemczech. Wystarczy spojrzeć jakie tam silniki w autach są. Ale jakbyć zdecydował się sprowadzać, to rób to przez Niemcy. Tzn. ze Szwajcarii do Niemiec i Z Niemiec do Polski, unikniesz płacenia cła w Polsce. W Niemczech masz tylko jakąś śmieszną opłatę, chyba około 100 EU, a nie rozbój w biały dzień jak z cłem 23% (bodajże) w Polsce :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Panowie proszę o 2 słowa komentarza. Od pół roku jeżdżę e46 320 170konnym, wszystko jest ok,autko śmiga ale jest mi w nim za ciasno:/ Chciałbym się przesiąść na 'piątkę' e39 tylko co mi radzicie. Mieszkam w Niemczech także tu bym auto kupił, mam do dyspozycji 5tyś euro i potrzebuje silnika który mnie nie zrujnuje(jestem studentem więc dużych kosztów mogę nie udźwignąć)Bez znaczenia benzyna/diesel.

 

2 sprawy. Ile kosztuje nowa skrzynia automatyczna(gdyby w aucie padła) i jest jakas opcja sprawdzenia przebiegu? bo tu większość diesli w D maja juz po pół miliona.:(

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena skrzyni zalezy przeciez od silnika a istnieje allegro wiec mozesz sam zobaczyc ile co kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo do ASO zadzwonić, jak chcesz nową skrzynię na gwarancji :roll:

 

"Na ja, BMW Werke hier? Ich mochte eine automat do Bety gekaufen. Mit gwarancja jawohl."

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobi - Chodzi o odprawienie auta w Niemczech tak ? Żeby nie było tego dużego cła. Znalazłem informację, że cło 10% płaci się jeśli samochód został wyprodukowany poza UE, czyli E39 to nie dotyczy. W takim wypadku odprawiam auto w Niemczech i już żadne cło mnie nie obchodzi tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tablica.pl/oferta/bmw-530-bmw-5-530d-e39-m-pakiet-2000-CID5-ID4p2Cd.html#67ac962e0d

I mam jeszcze jedno pytanko ile kosztuje regeneracja turbiny w 530 D bo po rozmowie z tym facetem( wydaje się w miarę konkretny) prawdopodobnie w przyszlości nie koniecznie takiej dalekiej bedzie potrzebna regeneracja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z Manolito77, on jest z Wrocławia, może wyrazi chęć.

 

Ma może ktoś jakiś kontakt z Manolito77 ?? Jeśli tak to chciałbym prosić aby ktoś spytał go czy może zajrzeć na forum :D:D:D

Ponawiam prosbe :P

 

Manolito77 sie nie odzywa moze ktoś inny z okolic wrocławia wyraziłby chęć obejrzenia auta bo jestem umówiony na sobote ale sam nie wiem czy wszystko to ogarne i bylbym bardzo wdzięczny za pomoc. Bardzo prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sokoł wygląda to bardzo rzeczowo i + za manual masz moje błogosławieństwo :wink: , jak byś coś nie wiedział przy oględzinach to dzwoń w sobote

536-506-506

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobi - Chodzi o odprawienie auta w Niemczech tak ? Żeby nie było tego dużego cła. Znalazłem informację, że cło 10% płaci się jeśli samochód został wyprodukowany poza UE, czyli E39 to nie dotyczy. W takim wypadku odprawiam auto w Niemczech i już żadne cło mnie nie obchodzi tak ?

 

Dokładnie tak, nie wiem konkretnie jaki jest koszt tej odprawy, ale chyba około 100 EU lub trochę więcej. I do Polski auto sprowadzasz jako z obszaru Unii Europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.