Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

niby macie racje ale ja głównie jeżdżę do 100 km/h w trasie dużo (praca taka), mam Omegę 2.0 16V i chce coś mocniejszego, a szczerze powiedziawszy 2.0 nie jest ekonomiczne przy tak ciężkiej budzie i pali tyle samo co większy silnik. Ale już wiem że jakbym miał kupować to 2.8 jakoś negatywnie jestem nastawiony na "Vanos'a"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz średnio ok 14l w trasie troszkę mniej w mieście dobre kilka litrów więcej. Miasta są różne dlatego może być 1-2l więcej, a może być takie, że spalanie będzie ciut mniejsze od 20l

 

Vanosa słychać jeśli jest z nim coś nie tak. Warto też podłączyć pod kompa takiego co diagnozuje vanosa jeśli się boisz. Poliftowe jednostki o oznaczeniu M54 są równie trwałe co M52 do tego są bardziej ekonomiczne i elastyczne. Mają kilka pierdół z elektroniki więcej i lubią co niektóre chlupnąć oliwę. Ale to taka już ich natura nie usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ma ,ale co ty z tym vanosem ,jest to bardzo przydatny wynalazek i akurat w BMW mało awaryjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda rzędowa benzyna e39 ma vanosa tylko przedliftowe v8 nie miały. Nie słyszy się by vanos się psuł na potęgę. Jest tylko kilka przypadków na forum, ale to fury co mają nalatane grubo ponad pół mln km, więc nie ma co się martwić na zapas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

528 do 09.98r ma 1x vanos 528 po 09.98r ma 2xvanos obydwa są zajebi..... Regeneracja kosztuje przy 1xvanos 200zł plus robota przy 2xvanos 350zl plus robota. Ktos Cię postraszył i tyle. Pewnie nie ma vanosa. Edytowane przez plutob6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda rzędowa benzyna e39 ma vanosa tylko przedliftowe v8 nie miały. Nie słyszy się by vanos się psuł na potęgę. Jest tylko kilka przypadków na forum, ale to fury co mają nalatane grubo ponad pół mln km, więc nie ma co się martwić na zapas

 

Przed liftowe 540i też miały vanos. Ale tez po 09.98 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie odpuścił. Już sam opis, że za mocny dla dziewczyny itd. to już coś śmierdzi. Moja Kobieta jeździ dla przykładu moją i bardzo sobie chwali. Hmm a co do ceny. Ja uważam, że 15tys można zacząć szukać e39, bo dobrego egzemplarza nikt za małą cenę nie odda. Wiem po prawie całą Polskę przejechałem jak szukałem swojej. Chociaż wiem, o osobach które za 6tys wyrywali e39 (oczywiście stan adekwatny do ceny) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem rączkę boczku (zdj 7) to aż źle się robi. To coś brązowe zachęcająco nie wygląda. Oby to nie było to co myślę :mrgreen:

 

Ogólnie auto wygląda na troszkę zmęczone, ale na pewno nie jest sprzątane na bieżąco nawet do zdjęć nie chciało mu się odgruzować auta. Ja do tej miejscowości mam nawet i niecałe 100km, ale nie wybieram się w najbliższym czasie w te rejony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno ale czy cena nie jest zbyt niska, te roczniki są nawet wystawiane po 22k ? Zdjęcia jakby też z dobra pogoda to albo dlugo nie może sprzedać albo wstawil takie, które dawno robił.

 

Podajcie ile powinien kosztowac taki rocznik bo rozbieznosc cenowa jest BARDZO duza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Podajcie ile powinien kosztować taki rocznik bo rozbieznosc cenowa jest BARDZO duza ?

Auto jest warte tyle ile ktoś za nie zapłaci.

Nie koniecznie te z górnej półki cenowej są tyle warte i nie oznacza tego że są w doskonałym stanie technicznym(takich nie ma).

To jest loteria-wygrał/przegrał.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego ile on powinien kosztować to sprawa względna , ale musisz sobie zdawać sprawę iż kupując taki samochód musisz go prześwietlić pod każdym kątem. Niestety nie jest on tani w naprawach (jak to mawiają niektórzy BMW z założenia musi być drogie :mrgreen: )zwłaszcza jeżeli naprawy mają być wykonane perfekcyjnie (ja osobiście innych nie akceptuję ), a jak trafisz samochód od kogoś kto go "drutował" zamiast naprawiać to tylko współczuć. Prawda jest taka że większość ludzi traktuje samochód na zasadzie do puki jeździ to jest oki. Więc zapomnij o jakimś kupowaniu na zasadzie oględzin na parkingu. Tylko warsztat + osoba która naprawia takie samochody + komputer ( to podstawa). Kolejna sprawa to co w takim samochodzie już było robione w ciągu ostatnich 2 -3 lat ( i nie mam tu na myśli wymiany oleju :nienie: choć to ważne kiedy był wymieniany i na jaki ), jak ktoś Ci mówi że on nic w samochodzie który ma 10 lat nie robił to dla mnie jest to bardzo podejrzane i zwiększa prawdopodobieństwo iż Ty będziesz miał dużo do robienia, z ważnych rzeczy na które powinieneś zwrócić uwagę to :

- stan opon : dobre opony kosztują a on ma duże koła - jak ja szukałem dla siebie to wszystkie oglądane BMW miały opony do wymiany , nawet jak miał dobry bieżnik to guzy miały

- zawieszenie -niestety wszystko w aluminium więc wiadomo na naszych drogach szybko leci + różnego rodzaju gumy , sprężyny i amory

- tarcze hamulcowe , przy automatach często przegrzane i pokrzywione

- wycieki : pokrywa zaworów, miska olejowa , podstawa filtra oleju !!!, łączenie silnika ze skrzynią, przewody olejowe od wspomagania lubią się pocić, i inne

- klimatyzacja : wentylator klimy-często się psują po 10 latach bo są źle zrobione :mad2:

- pompa wody, paski i napicze

- często jakieś niedomagania silnika które mogą być niezauważalne przy pierwszych oględzinach i tu zaczynają się schody :mrgreen: : czyli po kolei , przepływomierz, przepustnica sterowana elektronicznie, silnik krokowy, świece, odma, czujniki wałków rozrządu x 2 i wału x1 , sondy lambda 4 sztuki :cool2:

- układ wydechowy - katalizatory

 

nie to żebym Cię chciał zniechęcać czy coś do zakupu , osobiście mam E39 i jestem z niej coraz bardziej zadowolony (do automatu się nie przekonałem :lol: ), powyższymi uwagami chciałem Ci tylko uświadomić a jednocześnie odpowiedzieć na Twoje pytanie co do możliwej ceny kupowanego samochodu. W samochodzie 10 letnim pojawia się do naprawy wiele rzeczy których konieczność wymiany w wielu przypadkach wynika z faktu starzenia się materiałów a reszta to zazwyczaj zaniedbania poprzednich właścicieli , i jeżeli nie zostały jeszcze wymienione lub naprawione to będziesz musiał to zrobić, a spora część to elementy które wymienia się raz na 10 lat . Jest to też powód który powoduje iż mamy taką rozbieżność w cenach samochodu , jeżeli kupisz taki 11 letni samochód za przykładowo 15 tyś i mając go 2 lata porobisz w nim sporo takich rzeczy wkładając 10 - 15 tyś (co jest realne jeżeli drażnią cię jakiekolwiek niedomagania- a sporo tu takich osób na forum :mrgreen: ) to sprzedając go nie sprzedaż za 15 tyś wiedząc że jest on w lepszym stanie niż jak Ty go kupowałeś :idea: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co sadzicie o tym e39? http://tablica.pl/oferta/pilnie-sprzedam-bmw-e39-540-touring-CID5-IDNwqP.html Wyglad moze nie powala, zwykle bmw, ale wyposazenie jest ok. nie ma lpg wiec bedzie bolało na stacji :) jak myslicie warte jest tych 10 tys czy jescze poczekać az bedzie tansze? Albo dobrze sie targować? Podpowiedzcie mi cos konkretnego, na co zwrócic uwage przy ogledzinach w tym modelu,zeby nie utonąć sie w kosztach ... V8 to jest chyba dośc kaprysny silnik, mogą byc z nim jakies powazne problemy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż będzie tańsze??? Chyba żartujesz. Jak chcesz sobie zrobić wycieczkę to jedź, ale to nie będzie cudo za te pieniądze. Nie V8. Ja mam identyczny rok i jakbym miał sprzedawać to minimum 17 tys. bym brał (za auto, które jest obrobione i nic mu nie dolega). Wiem co mówię. Zjeździłem 3/4 Polski zanim kupiłem. Wybrałem najlepszy z możliwych (trafił się z dalszeeeeej rodziny), ale i tak musiałem swoje włożyć, żeby wszystko grało. Także, za te pieniądze kupisz wrak. Takie moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja bym poczekał może jeszcze potanieje,albo ktoś ją odda za opieke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.