Skocz do zawartości

750 IAL czy warto ?


zomol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam prośbę może któryś z doświadczonych kolegów podpowie czy warto interesować się tą ofertą :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71989892

 

Noszę się z zamianą mojego E34 na coś dużego i wygodnego :D Myślałem o modelu 740 I lub 735 I z rocznika 1993 bo to chyba ostatni rocznik w tej budzie a nowsze poza moim zasięgiem finansowym :jawdrop:

 

(a tak na marginesie o ile cm 7 w wersji LONG dłuższa jest od normalnej 7 :?: )

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Różnica jest 11 cm. ..........

 

no wlasnie , a czy te 11cm rzeczywiscie cos zmienia ? czy to 11cm jest "dołozone" za przednimi siedzeniami ? zeby bylo wiecej miejsca z tylu ? czy jak to jest ? , pytam z ciekawosci , a jak ktos kiedys bedzie mial podobne pytanie to wtedy bede mogl zablysnać :mrgreen:

BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zastanawiaj sie czy long czy nie - tylko patrz na stan techniczny :!:

 

zdjecie nr1 - zderzak nie lezy najlepiej + zdjecie nr2 - maska nie lezy wogole :duh: - miała konkretne przejscia ....... ja bym wziął ja pod lupe - a jesli bym stwierdził ze jest po powarzynym wypadku to dał sobie spokój ........

 

nie wiem - ale cos mi sie w niej nie podoba - wydaje sie ze ktos chce ja wypchnac na siłe - coś możę byc nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe pełna wersja o to dobre :D :D :D :D :D :D :D

Moja nie jest pełna a wygląda tak :

 

http://img368.imageshack.us/img368/9522/nowyobrazmapabitowa7ow.png

Jeszcze musisz sobie odpowiedzieć czy wyrobisz z kasą na benzynę bo taka 750 pali dużo więcej niż 735

No i tak jak już było mówione auto ma światła od modelu z 1988 roku.

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim !!!

 

Teraz to już nawet nie jade go oglądać :evil: sprzedawca zapewniał jak do niego dzwoniłem, że auto jest bezwypadkowe i ma tylko tylny błotnik malowany z powodu jakiegoś otarcia.

A tu lampy wymienione i nie sądzę aby je wymienił z powodu złego świecenia bo gdyby był taki dokładny to by założył stosowne do tego modelu.

A ja się zastanawiałem dlaczego tak chętnie chciał zamienić się za mojego wypieszczonego dieselka :wink:

A już nie wspomnę o tym, że nie wiedziałem, że V12 nie da się zagazować :modlitwa:

 

Jeszcze raz dziękuję bo przy moim zauroczeniu 7-ką na pewno by mi ją wcisnęli :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już nie wspomnę o tym, że nie wiedziałem, że V12 nie da się zagazować

 

Da się zagazować, do 750 zakłada się 2 oddzielne instalacje gazowe na jedną stronę i na drugą. Ciężko to wszystko zestroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już nie wspomnę o tym, że nie wiedziałem, że V12 nie da się zagazować :modlitwa:

 

Da sie zagazować V12 jak pisali inni. Można to zrobić przez zastosowanie instalacji 2 gen. (koszt ok. 3tys. zł). Moc spadnie podobno do osiągów 735 bez gazu ( zasłyszane na tym forum :mrgreen: ). Taki gaz moze ci strzelic i rozwalic przepływomierze (a są dwa). Komplet kabli zamienników to ok. 1000zł (oryginał droższy). Na bicie to bym patrzył tak aby nie była cięta i spawana i zeby szpachla nie pękała. Bezwypadkowej 750 nie kupisz (bardzo mało prawdopodobne abyś takową dostał).

Co do droższych instalacji gazowych to możesz zagazować sekwencyjnym wtryskiem gazu. Koszt normalnie ok. 8-10tys. zł chyba, że masz znajomego co zakłada gaz to już pytaj sam.

 

 

Najgorsze w takich beemkach jest nierówna praca silnika. W V12 nierówną prace przez jeden cylinder wyczuje ktoś kumaty od silników, ale naprawe czegoś takiego to tylko naprawde kumaty spec wykona dobrze. Sprawdz automat w takim aucie bo remont moze wynieść 1/3 ceny auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zagazować V12 jak pisali inni. Można to zrobić przez zastosowanie instalacji 2 gen. (koszt ok. 3tys. zł).

Niekoniecznie drugiej :wink: . Sekwencję też zakładają ale tylko ci co się znają...

Tu 2 szyny wtrysków od BRC Sequent

Tylko nie chcę wiedzieć jaka cena :)

Pozdrawiam

- Sim One -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak żle z tą instalacją gazwą do 750, ja mam instalkę dwu parownikową (bo z taką ją kupiłem). Fakt sekwencja tak jak piszą koledzy to wydatek ok 8tyś zł i to jest najlepsze rozwiązanie, ale my polacy nie jesteśmy zamożni. Osobiści sam wacham się czy nie zdiąć tej instalacji. Auto jeździ ok.(do 160km/h a przepływomierz ciężko uszkodzić bo jest oparty na technice tzw. "gorącego, drutu" czyli nie dławi przepływu kolektora ssącego, więc nawet jak strzeli to rozerwie filtr powietrza a reszta powinna wytrzymać, z resztą mam zamontowane klapy które mają ochronić cały układ przed uszkodzeniem)nie stety dość mocno ograniczają moc silnika( nic za darmo).Osobiście doradzam instalację gazową sekwencyjną (aby nie tracić na parametrach-chyba nie kupujesz 750 aby rozwozić po sąsiadach ziemniaki). Ale jedno jest pewne, zagazowane 750 i tak jest mocniejsze od zagazowanego 730. Gaz jest dobrą aternatywą przy tych pojemnościach i masach.Pamiętaj o tym ,że E32 to ostanie BMW serji 7 z tzw. charakterem. Pozdrawiam Radek! :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc E38 wyglada jak znudzony prezes - choc oczywiscie urody i elegancji odmowic im nie mozna

 

Jak patrze na E38 to mi się płakać chce, że nie poczekałem trochę. Gdy w w czerwcu ub. roku płaciłem za swoje E32 19 tyś to była okazyjna cena, przez rok wpakowałem w niego ponad 3 tyś a dziś okazuje się, że jest to auto niesprzedawalne nawet za 15 tyś.

Edytowane przez akrystian

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , na duzym OBC za uruchamianie WEBASTO odpowiada przycisk ZEIT , ktory w wersjach bez Standheizung/ luftung włącza stoper. Była jeszcze wersja OBC tzw mała z obsługą webasto.

 

 

AAAaaaaa, to taaaaaki myk! :mrgreen:

 

BTW, ta e32 ma chyba jedno z brzydszych wnętrz które widziałem, kolor skóry jest do bani, jakby taki plastikowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c1iwan czy ja dobrze zrozumiałem ze twoje auto jeździ do 160km/h?? :shock: :shock:

Piotr_Ł nie widzę problemu z kupnem bezwypadkowej 750 tylko trzeba trochę cierpliwości i szukać szukać

Co do E38 to ja bym na byle jaką swojego auta nie zamienił :P Jak już coś tylko 750 i z podobnym wyposażeniem do mojego.. Zresztą twierdzę że E32 ma ładniejszy tył od E38

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy w w czerwcu ub. roku płaciłem za swoje E32 19 tyś to była okazyjna cena, przez rok wpakowałem w niego ponad 3 tyś a dziś okazuje się, że jest to auto niesprzedawalne nawet za 15 tyś.

 

Wiem coś o tym, moim nikt się nie zainteresował, choć warte obejżenia i za rozsądne pieniądze :cry2:

tylko zamieniać chcieli na jakiegoś voyagera, golfa cabrio i calibrę :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.