Skocz do zawartości

E60 Automatyczne swiatla...


kpmkat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mieszkam w DE, stad moje pytanie ma sens. Mam przelacznik swiatel w pozycji Auto - swiatla mimo to swieca sie non stop, niezaleznie od tego czy jezdze w dzien czy w nocy. Model z konca 2006 - czy jest na to jakies inne wyjscie niz przejazdzka do ASO?

Moze takim sprzetem bym cos wskoral ?

http://allegro.pl/bmw-87-06-inpa-ads-gt1-dis-ediabas-z-k-bmw-i-obd2-i1518953530.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę nie tak jest...

 

kiedy masz przełącznik świateł ustawiny na A (automatic) to te światła dostosowywują się do warunków drogowych = jeśli jest ciemniawo w dzień to świecą pełną mocą oraz doświetlają zakręty mgielnymi, jeśli jest widno / słonecznie to masz tylko ringi. Dlatego proponuję zostawić / powrócić jak było... czyli do dziennych świateł załączonych w komputerze + A<-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE potrzeba. Odznacz w iDrive opcje (zlikwiduj V) daytime running lights - po niemiecku tagfahrlicht - jak dobrze pamiętam.

iDrive/I czyli opcje/vehicle settings/ zakłądka lights

 

 

Ja mam pytanko odnośnie świateł do jazdy dziennej. Mam E60 z marca 2007, lampy zwykłe soczewkowe nie xenony. Mam możliwość włączenia w idrivie świateł do jazdy dziennej(daytime running lights), ale po ich włączeniu nie świecą się w dzień same ringi tylko soczewka tak jak w nocy czy przy złej pogodzie. Moje pytanie brzmi czy ja coś robię nie tak czy moje auto tak ma? Może w tej opcji z marca tak jest :roll: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ale wydaje mi sie ze....

swiatla automatic sa poto zeby z nich kozystac,jest to co prawda wygodna opcja dla kierowcow itd.Ja jezdze od samego poczatku na opcji automatycznej....dzien/noc bez roznicy chociaz w E 39 tego nie mialem i trzeba bylo pamietac o wlanczaniu swiatel.Swiatla tak jak koleszka wczesniej pisal same sie dopasuja do sytuacji.Zreszta jezeli na swiatlach w dzien ktos szybko jezdzi to jest bardzo widoczny na drodze itd.Jak dla mnie niema roznicy na zarowkach nie zamierzem oszczedzac,wole byc dobrze widoczny na drodze :wink:

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja bazowo na opcji automat o to chodzi. Jest czujnik światła który ma swoją czułość i dobiera sam czy ma się świecić czy nie. Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji w iDrive świecą się NON-STOP i jest to wygodne gdyż nie trzeba o tym pamiętać. :)
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powidzcie mi mam xenon (soczewka-mijania i zwykle -dlugie) mam ustawione na A automatic i swieci mi soczewka i ringi jak (zlikwiduje V) daytime running lights nie swieci mi ani soczewka ani ringi oraz zielona kontrolka przy przelaczniku A.auto 2004r.Czy to normalne?czy cos nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powidzcie mi mam xenon (soczewka-mijania i zwykle -dlugie) mam ustawione na A automatic i swieci mi soczewka i ringi jak (zlikwiduje V) daytime running lights nie swieci mi ani soczewka ani ringi oraz zielona kontrolka przy przelaczniku A.auto 2004r.Czy to normalne?czy cos nie tak?

 

Kolego w twoim przypadku to raczej normalne tak ma być. Ja mam auto z marca 2007 LCI i też tak jest (ja mam zwykłe lampy nie xenonowe). Myślę, że wypadałoby zadać pytanie, od kiedy wprowadzono ringi do jazdy dziennej? :roll: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

Zauważyłem zależność kiedy włączone jest

 

- welcome lights

 

to day running lights nie reaguje na zmiany (ptaszek on, off).

 

Kiedy wyłączę welcome lights w idrive, to day running lights działa idealnie.

W przypadku wyłączenia day running lights zielone światełko przy A gaśnie, a kiedy ta opcja jest włączona, to świeci się razem ze światłami mijania.

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam. Odkopuje temat. O co chodzi z tym A tak do końca ? Zawsze jeździłem na lrzelaczniku w prawo od paru dni włączyłem A. I zaznaczyłem Daytime running lights i światła w dzień paliły się tylko z przodu a w nocy przód i tył , dziś w dzień palą się z przodu i z tyłu ? Od czego to jest zależne ? Gdzie są te czujniki od zmroku może one się zabrudzily ?? Może mi to ktoś wytlaczyc ?? Oraz do czego służy opsja Home Lights ? ?Mam ustawione 30s oraz ta pierwsza rubryka ,, Triple. Turn signal activation " ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu i zmierzchu znajduje się w obudowie lusterka środkowego, tzn jest przyklejony do szyby, gdy spojrzysz z zewnątrz zobaczysz 'okienko'. Ja dokładałem automatyczne światła i mam tak zakodowane że w pozycji A w dzień świecą przygaszone długie, w nocy lub gdy jest pochmurno przełącza na mijania przód + tył. Nie wiem jak powinno być w oryginale. Musi też być dobra pogoda. Przy zachmurzeniu załącza normalne światła. Home lights to oświetlanie drogi do domu przez jakiś czas po wyjściu z auta. Triple turn signal - to potrójne miganie kierunków przy lekkim naciśnięciu wajchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak masz na A to działa doświetlanie zakretów,jesli oczywiscie masz takie lampy,i jedziesz akurat na mijania wieczorkiem .Przy tym ustawieniu w dzien,powinny swiecić sie ringi plus brewki z tyłu to w wersji poliftowej.W przedlifcie powinny świecić,przygzszone długie jako dzienne i nic pozatym.Jak robi się ciemno zaleznie od tego jaka czułosc czujnika swiatła masz

zakodowana ,zapalaja sie mijania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak wyglądają światła drogowe w E61 po lifcie? Jest tylko i wyłącznie odsłaniana przesłona na xenonach czy korzysta dodatkowo z żarówki H8 ?

Auto jest z 2009 roku, ma bixenon dynamic.

I jeszcze jedno pytanie, czy z takimi lampami przy załączaniu świateł powinny one wykonać ruch w góre i w dół (poziomowanie)? Według mnie one w ogóle się nie ruszają ani na boki ani nie poziomują się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie


Spróbuje odkopać temat może się uda. Mam E61 lci 03/2007 z bixenon dynamic.

Domyslnie jest tak, ze gdy mam przełącznik świateł ustawiony w A, wkładam kluczyk w stacyjkę i odpalam, to od razu zapalają mi się xenony, a dopiero po chwili, gdy czujnik zmierzchu „załapie” ze jest dzień, gasną i świecą same ringi do jazdy dziennej.


I moje pytanie jest takie: czy jest możliwość żeby jakoś opóźnić włączanie tych xenonow po odpaleniu silnika z przełącznikiem ustawionym na A? Żeby najpierw odpalały się same ringi i dopiero później (jeżeli to konieczne np jest ciemno) dopiero xenony?


Próbowałem tez najpierw włączać sam zapłon żeby może czujnik załapał ze jest jasno ale w tym przypadku nawet na samym zapłonie włączają się xenony.


Trochę to wg mnie nie przemyślane (albo wręcz przeciwnie) bo w ten sposób szybciej zużywają się żarniki, które raczej nie należą do najtańszych.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.