Skocz do zawartości

E39 Wycieraczki


daski1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj jadąc autostradą miałem włączone wycieraczki. Nagle przestały działać! Zjechałem na pobocze, zgasiłem silnik i po chwili odpaliłem jeszcze raz, wszystko wróciło do normy. Co mogło być przyczyną? To była niebezpieczna sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam pytanie z innej beczki ukradli mi wycieraczki i za chiny nie mogę podpasywać żadnych wycieraczek do mojego auta gdyż wszędzie są w sklepach wycieraczki hakowe a ja mam jakieś inne... czy orientujecie się jakie typy mocowań występowały w bmw??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zauważ że do e39 robią wycieraczki za specjalnym mocowaniem, nawet na opakowaniu po wycieraczkach pisze tylko "for bmw e39, e39 touring".

Nic innego nie da rady tam wsadzić.

Chciałem założyć płaskie, ale skończyło się na oryginałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ale co kupiłem do e39 w sklepie to oddawałem bo nie pasowy :duh: i teraz na sztukę przewierciłem jakieś zwykle wycieraczki tylko sprawdziłem aby wymiary były do mojego auta i na śrubkę zamontowałem i na razie tak jeżdżę bo nie wiem jak dostać takie wycieraczki :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do e39 tylko Bosch ( i zdaje się Valeo) robią wycieraczki. Są dedykowane tylko do tego jednego modelu. Nic uniwersalnego nie założysz. Jak się niedługo zabieram za wycieraczki u siebie i będę przerabiał to na mocowania hakowe bo dośc mam już ograniczania się przy wyborze wycieraczek tylko do JEDNEGO modelu. Ostatnio żeby nie szukac tych dedykowanych kupiłem jakieś niemieckie wycieraczki Alca o długości takiej jak powinny by w e39 i pióra/gumki z tej Alci przełożyłem do swoich wycieraczek. Kosztowało mnie to jakieś 25pln.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ;) również podłacze sie do pytania, ja również wczoraj miałem problem z wycieraczkami również przestały mi działać w przeciwieństwie do kolegi kontynuowałem jazde (deszcz nie padał zbyt mocno) i po przejechaniu około 2 km wycieraczki zaczęły chodzic tyle że jakoś wolniej jakby się zacinały. Niedawno z kolegą podłaczałem mp4 do mojego radia i navi sam niewiem może to miało jakiś wpływ (za duże przeciążenia czy co??)co do sugestii kolegi ,,DAJAN,, jakoby mógłby być to bezpiecznik przeciążeniowy to czy on się znajduje w bagażniku tam gdzie wzystkie bezpieczniki?? pozdrawiam e(L)o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do e39 tylko Bosch ( i zdaje się Valeo) robią wycieraczki. Są dedykowane tylko do tego jednego modelu. Nic uniwersalnego nie założysz. Jak się niedługo zabieram za wycieraczki u siebie i będę przerabiał to na mocowania hakowe bo dośc mam już ograniczania się przy wyborze wycieraczek tylko do JEDNEGO modelu. Ostatnio żeby nie szukac tych dedykowanych kupiłem jakieś niemieckie wycieraczki Alca o długości takiej jak powinny by w e39 i pióra/gumki z tej Alci przełożyłem do swoich wycieraczek. Kosztowało mnie to jakieś 25pln.

Pzdr.

 

witam ,poszukaj w wyszukiwarce masz opis ze zdjęciami jak założyć płaskie wycieraczki nawet z marketu.jak nie znajdziesz to

zdejm z ramienia plastik razem ze spojlerem w ramieniu masz dziurki dopasuj wycieraczkę skręcając ją śrubką M 6- 5 cm najlepiej czarną

nawet nieźle to wygląda a efekt super nie słychać wcale jak pracują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNREAD_POSTprzez dajan » Sob Mar 19, 2011 3:35 pm

jest coś jak bezpiecznik przeciążeniowy

jak trafią na duży opór to się wyłączą na chwilę ale nie spalą normalnego bezpiecznika

 

 

miałem włączone światła drogowe, przeciw mgielne, halogeny i mocny sprzęt grający, także obciążenie było. Mam nadzieję że to tylko to.

Dzięki za odpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,poszukaj w wyszukiwarce masz opis ze zdjęciami jak założyć płaskie wycieraczki nawet z marketu.jak nie znajdziesz to

zdejm z ramienia plastik razem ze spojlerem w ramieniu masz dziurki dopasuj wycieraczkę skręcając ją śrubką M 6- 5 cm najlepiej czarną

nawet nieźle to wygląda a efekt super nie słychać wcale jak pracują

Wiem, widziałem już ten instruktaż. Jednak ja będę robił to inaczej. Chcę kupić ramiona hakowe od e34 (są podobnych gabarytów), końcówki tych ramion razem z hakami chcę odpowiednio wymierzyć, przyciąć i potem to przymocować do moich ramion e39 (kwestia ładnego przynitowania lub podspawania od środka). Chcę to tak zrobić aby przy wymianie wycieraczek nie trzeba było za każdym razem odkręcać śrubek tylko pop prostu wyczepia się z haków i już. Te śrubki mi się jakoś średnio podobają więc chcę to zrobić moim sposobem. Jak zrobię to na pewno wrzucę na forum jakąś fotorelację z opisem jak to robić i jak to wygląda.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sprawie wycieraczek, Dajan, jak Ty rozkręcałeś te mocowania przy ramionach?

Jest opcja zdjąć je bez uszkodzenia? żeby w razie czego z powrotem je założyć?

 

 

mi jak kradli zrobili to w chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sprawie wycieraczek, Dajan, jak Ty rozkręcałeś te mocowania przy ramionach?

Jest opcja zdjąć je bez uszkodzenia? żeby w razie czego z powrotem je założyć?

Jeśli chodzi o połączenie tych mocowań ze spoilerkiem do całego ramiona wycieraczki to nie przyglądałem się tam jakoś wyjątkowo długo i dokładnie ale wydaje mi się, że to jest mocowane tulejką wciśniętą tam i trzeba ją chyba wybić. No chyba, że to nit jest tak fabrycznie na płasko rozklepany.

Ja w sumie także chętnie się dowiem od Dajana czy to kwestia wybicia tej tulejki czy rozwiercenia.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dobrze by było aby móc zamontowac coś normalnego w przystępnej cenie,bo za wycieraczki do E39 krzyczą jak za złoto.Jeszcze jakby one były jakieś rewelacyjne w działaniu,ale ich jakośc pozostawia wiele do życzenia,a skutecznośc prawie jak tanich wyrobów.A wycieraczki Valeo to chłam przekonałem się już na kilku autach-nie polecam.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj jadąc autostradą miałem włączone wycieraczki. Nagle przestały działać! Zjechałem na pobocze, zgasiłem silnik i po chwili odpaliłem jeszcze raz, wszystko wróciło do normy. Co mogło być przyczyną? To była niebezpieczna sytuacja

Witaj, miałem to samo. To, że teraz jest ok to oznacza, że i tak dopadnie cię to wcześniej czy później.

Kończy się tzw jeż... Przekażnik sterowania wycieraczkami. A jeż dlatego bo to taki kawałek plastikowego nazwijmy to pudełeczka i z aluminiowymi pałeczkami sterczącymi do góry. Sorry za taki przedszkolny opis. Wymień to bo padną wycieraczki w najmniej odpowiednim momencie.

Koszt nie jest duży ale trzeba to zrobić w warsztacie (chyba że sam wiesz jak i lubisz się grzebać) bo jest rochę rozbierania deski razdzielczej.

3maj się

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było aby móc zamontowac coś normalnego w przystępnej cenie,bo za wycieraczki do E39 krzyczą jak za złoto.Jeszcze jakby one były jakieś rewelacyjne w działaniu,ale ich jakośc pozostawia wiele do życzenia,a skutecznośc prawie jak tanich wyrobów.A wycieraczki Valeo to chłam przekonałem się już na kilku autach-nie polecam.

Na Allegro orginalne wycieraczki do E39 za 120 zł...

Nie widzę problemu. Od lat kupuję taki zestaw na przednią szybę po zimie i jest spokój do... następnej zimy.

Pozdrawiam

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
boschowskie wycieraczki do e 39 na allegro sa po 73-78 zeta

...i nigdy w życiu nie kupie boszowskiej chały aero twin,podziałały ze 2 miechy i były do wyj.....a :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.