Skocz do zawartości

E60/61 wymiana bateri w pilocie


Krzys1234

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak jest w nowszych bmw ale w mojej książce obsługi do e46 2003r jest wyraźnie napisane że kluczyki nie mają baterii a niewymienne akumulatory, które ładują się podczas jazdy. Co kilka miesięcy powinno się zamienić kluczyk z zapasowym i naładować go w trasie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w nowszych bmw ale w mojej książce obsługi do e46 2003r jest wyraźnie napisane że kluczyki nie mają baterii a niewymienne akumulatory, które ładują się podczas jazdy. Co kilka miesięcy powinno się zamienić kluczyk z zapasowym i naładować go w trasie :wink:

 

Dokładnie tak samo jest w E60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jestem tu nowy ale już obcykałem temat z kluczykiem.mam E60 z 2003r.Kluczyk otwiera i zamyka przez zamek ale pilotem ani nie otworzy ani nie zamknie.W serwisie powiedzieli,że trzeba zamówić nowy kluczyk.I co zrobiłem:tapeciakiem rozciąlem delikatnie kluczyk tak żeby nie zarysować(żmudne ale do zrobienia),w środku jest pastylka akumulatorek ładowalny wlutowany który ciężko dostac.Nie mam zdolności do lutowania więc wyciąłem go a na to miejsce wlożylem zwykła baterie pastylke tyle,że tą cieńką,przydusiłem,złożyłem do kupy kluczyk i do garażu.Otwieram z pilota śmiga zamykam śmiga,do domu super glue kluczyk sklejony zgumowany żeby dobrze złapał.Rano próba wszystko chodzi az milo.Koszt 5zl bateria,klej 2,90=7,90.Satysfakcja bezcenne.Zaoszczędzone 640 kluczyk+kodowanie 100 w serwisie.Polecam.Baterii nie przeładuje bo to jest słabiutki prąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczyło otworzyć auto zamkiem przejechać się w trasę i naładować akumulator. Próbowałeś?? :wink: Bateria prędzej czy później się wyczerpie a bmw tego nie przewidziało więc pewnie nie będzie ostrzeżenia (np w starszych mercedesach jak kończyła się bateria w pilocie migały 2 lampki zielona i czerwona)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem jeżdzić z tym kluczykiem żeby go naladować ale nic to nie dalo,więc go zrobilem po swojemu :D .cały czas tu mówie o kluczyku zapasowym bo jeden działa bez problemu.

Baterii nie przeładujesz, ale nie jest to akumulator, więc nie pociągnie za długo. Poprostu szybko straci pojemność. Lepszym rozwiązaniem było by doładowanie orginalnego akumulatorka np zewnętrznym zasilaczem (wystarczy kilkanadziesiąt sekund), tak żeby elektronika w kluczyku zaczęła go wykrywać, a do końca naładować w stacyjce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale zwykłą bateria, która z zasady nie jest ładowalna to raz, że długo nie pociągnie a dwa może ulec uszkodzeniu w trakcie jej ładowania przez klucz, przecież to nie akumulator dający się ładowac. Z tego co kojarze ładowanie zwykłych paluszków zamiast akumulatorów w ładowarce powoduje ich uszkodzenie

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, koledzy a jak wyglada sprawa z kluczykiem jak jest system start stop z przycisku , czy tam się wymienia akumulatorek w pilocie czy nie , bo pooglądałem go całego i nie wyglada na to żeby był w jakiś sposób rozbieralny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy a jak wyglada sprawa z kluczykiem jak jest system start stop z przycisku , czy tam się wymienia akumulatorek w pilocie czy nie , bo pooglądałem go całego i nie wyglada na to żeby był w jakiś sposób rozbieralny?

 

Pare linijek wyżej masz napisane "w środku jest pastylka akumulatorek ładowalny " i dotyczy to wszystkich e60, niezależnie od wersji kluczyka z grotem czy bez. Wyjątkiem jest dostęp komfortowy gdzie w pilocie jest klapka od bateri, ale widać ją czarno na białym i nikt nie będzie raczej zadawał zbędnych pytań

Edytowane przez cdxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wieczne jak i samochód do którego służy. Problem pojawia się wtedy kiedy taki kluczyk nie jest przez pare lat uzywany. Wtedy akumulator rozladowuje sie do zera i cieżko go ożywić przez stacyjkę. Dlatego jak masz dwa klucze warto od czasu do czasu uzyć zapasowego, wtedy się doładuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info nie byłem pewien jak to jest , ale z tego wynika że to kicha jeśli tego akumulatorka nie można wymienić nic nie jest wieczne , serwis za nowy sobie licze jak za zboże.

 

Masz auto za 10 zł ? Chyba nie .

Nie opowiadaj że 600 zł czy 700 zł zwala Cię z nóg . To masz dwa tankowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam, koledzy a jak wyglada sprawa z kluczykiem jak jest system start stop z przycisku , czy tam się wymienia akumulatorek w pilocie czy nie , bo pooglądałem go całego i nie wyglada na to żeby był w jakiś sposób rozbieralny?

 

Pare linijek wyżej masz napisane "w środku jest pastylka akumulatorek ładowalny " i dotyczy to wszystkich e60, niezależnie od wersji kluczyka z grotem czy bez

 

Witam

 

Stary temat, ale kolega nie do końca ma racje. W E60, E61 w wersji z dostępem komfortowym akumulatorek jest w pilocie wymienny. W pozostałych przypadkach tak jak kolega napisał :cool2: .

 

Mam natomiast inne pytanie. Czy można pilot, kluczyk od wersji LCI rozebrać tak aby zmienić przyciski i złożyć ponownie, czy jest on nierozbieralny :roll: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć.

 

Chciałbym się upewnić: jeśli dobrze widzę to w pilocie (z dostępem komfortowym) znajduje się bateria CR2032, a nie akumulator?

Jeśli jest to zatem zwykła bateria to oznacza to, że nie ładuje się ona podczas jazdy i po pojawieniu się symbolu baterii na wyświetlaczu należy ją wymienić a nie ładować.

 

Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć.

 

Chciałbym się upewnić: jeśli dobrze widzę to w pilocie (z dostępem komfortowym) znajduje się bateria CR2032, a nie akumulator?

Jeśli jest to zatem zwykła bateria to oznacza to, że nie ładuje się ona podczas jazdy i po pojawieniu się symbolu baterii na wyświetlaczu należy ją wymienić a nie ładować.

 

Dobrze rozumiem?

 

Tak, należy ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam natomiast inne pytanie. Czy można pilot, kluczyk od wersji LCI rozebrać tak aby zmienić przyciski i złożyć ponownie, czy jest on nierozbieralny :roll: :?:

 

Ja ostatnio rozbierałem swój kluczyk musisz go rozciąć nożykiem najlepiej takim do tapet ale guziki z tego co widziałem u siebie są chyba wklejone lub wtopione na takiej gumce musiał byś sprawdzić , a jeżeli chodzi o sklejanie klucza to nie przesadzać z klejem u mnie nawet nie widać że był rozcięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie może ktoś wrzuci jakieś foty z rozbierania tego klucza bez grotu ( funkcja start stop). Niestety u mnie otwiera dopiero jak jestem przy drzwiach i to po kilkukrotnym nacisnieciu a nie mam żadnej info o słabym kluczy. Dodam ze mam tylko jeden klucz więc jak coś nie pujdzie to będzie bigos. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej problem nie leży tutaj po stronie samego kluczyka tylko po stronie wzmacniacza antenowego, który to znajduję się pod podsufitką w tylnej części samochodu. W moim przypadku wymiana wzmacniacza pomogła i samochód już bez problemu się otwiera nawet z dużych odległości....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.