Skocz do zawartości

Marker do ringów


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie ringów u mnie jest widoczne że lewy ring świeci ciemniej niż prawy (lampy poliftowe) co może być przyczyną? Czy markery 10 Wat będą lepiej widoczne niż 5 Wat? Teraz można kupić nawet 25 Wat, ma ktoś może takie?

http://www.jafra.com.pl/1015.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem styczność z tym najmocniejszym, i mi niestety zaraz się przepalił, ogólnie to i tak ciężko tym uzyskać taką jasność ringów jak w nowych BMW, a cena tego zestawu jest kosmiczna.

Aktualnie mam zwykłe 5W, kupione po 90pln na allegro, czyli te tańsze, świecą fajnie, dużo wyraźniej niż seryjne, a zarazem nie przesadnie mocno.

Co do oryginalnych, jeśli jeden świeci jaśniej, a drugi mocniej, to można to ustawiać, trzeba pozbyć się tego zgrzewu w połowie oprawki, i część z żarówką wsuwać i wysuwać, i tak ustawić jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ringów u mnie jest widoczne że lewy ring świeci ciemniej niż prawy (lampy poliftowe) co może być przyczyną? Czy markery 10 Wat będą lepiej widoczne niż 5 Wat? Teraz można kupić nawet 25 Wat, ma ktoś może takie?

http://www.jafra.com.pl/1015.html

ja miałem markery jedne z pierwszych jakie pokazały się na allegro

nie podawali wtedy jaką mają moc ale świeciły jaśniej niż ori żarówki a nawet jaśniej niż H20W jakie też przerabiałem i do których obecnie wróciłem bo jeden marker po kilku latach się spalił

nie wiem czy da się w nim diodę wymienić i gdzie taką kupić

co do regulacji to tak jak kolega radzi - zerwij te "nity" rozpłaszczone po bokach i wyreguluj

sprawdź też czy masz takie same żarówki bo mi kiedyś jedną ukradli ... (podmienili na warsztacie)

co do markerów z linku to za te pieniądze bym nie zaryzykował

to że mają po 4 ledy nie oznacza że będą świecić jaśniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no markery i neony z tyłu mają ten plus że jak zapomnisz wyłączyć świateł to nie ma tak wielkiego poboru prądu jak na żarówkach

a nawet najmocniejsze markery nie spełniają wymogów jako światła do jazdy dziennej

więc jak kupować to te tańsze sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odkopie troszeczke temat, dzis przepalil mi sie oryginalny lewy marker w ringach. I zastanawiam sie czy wsadzic zwykle zarowki, bo kusza mnie te ledowe ale interesuje mnie jak to swieci w sloneczny dzien. tzn chodzi mi o te 5w lub wiecej, 3w napewno nie wezme, bo swieca tak samo jak seryjne tylko ze na bialo, dla mnie to troche zbyt malo swiatla bo lubie sobie czasem pojezdzic w dzien na samych ringach. Ma ktos u siebie mocniejsze ledowe markery? Jak to wyglada? Fotki mile widziane :) Gdzies czytalem jakas recenzje kogos kto przetestowal takie markery LED, wedlug niego nie maja one trwalosci wiekszej niz kilka tygodni jak to jest naprawde? Szkoda wydac 2 stowy na dwie glupie diody ktore przepala mi sie po miesiacu...
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odkopie troszeczke temat, dzis przepalil mi sie oryginalny lewy marker w ringach. I zastanawiam sie czy wsadzic zwykle zarowki, bo kusza mnie te ledowe ale interesuje mnie jak to swieci w sloneczny dzien. tzn chodzi mi o te 5w lub wiecej, 3w napewno nie wezme, bo swieca tak samo jak seryjne tylko ze na bialo, dla mnie to troche zbyt malo swiatla bo lubie sobie czasem pojezdzic w dzien na samych ringach. Ma ktos u siebie mocniejsze ledowe markery? Jak to wyglada? Fotki mile widziane :) Gdzies czytalem jakas recenzje kogos kto przetestowal takie markery LED, wedlug niego nie maja one trwalosci wiekszej niz kilka tygodni jak to jest naprawde? Szkoda wydac 2 stowy na dwie glupie diody ktore przepala mi sie po miesiacu...

Dołączam się do pytania,ma ktoś markery np.25W i może powiedzieć jak to świeci,czy w dzień jest je dobrze widać,fotki również mile widziane co by zobaczyć jak to wygląda w dzień na aucie :?: :wink:

Mocno zastanawiam się nad zakupem np.takich http://allegro.pl/ringi-led-25w-cree-bmw-marker-e39-e60-e65-e53-x5-i3497848042.html

tylko właśnie teraz pytanie czy jest sens wydawać ponad dwie stówki,oczywiście jeśli by były widoczne w dzień tak jak to jest napisane w aukcjach to bym się nie zastanawiał,ale właśnie.... czy oni piszą prawdę :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko co do grzania ...

rozbierałem ostatnio dzienne ledowe z auta syna

są tam diody 1W zwykłe SMD i tak się grzeją że mają radiatory + pastę przewodzącą a chłodnicą jest aluminiowa obudowa z użebrowaniem

na aukcji z tymi diodami gość pisze że nie włanczać bez chłodzenia bo spalą się po kilku sekundach ...

tak więc ile ciepła mogą oddawać ledy 25W i to praktycznie bez chłodzenia a dodatkowo grzane reflektorem ?

co do jazdy na samych ringach

jak ktoś widział oryginalny ring HELLA to wie że z niego nie da się wycisnąć jasności takiej jak mają obecnie stosowane reflektory BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też się nad tym zastanawiałem -> marker led do e39 zamiast seryjnych żaróweczek. W szczególności, że jedna mi się przepaliła. Najpierw wsadziłem tam taką samą jak oryginał tylko 20W - niestety topiła obudowę.

Podjechałem do dwóch sklepów w wawie żeby sobie założyć 3W i 5W i zobaczyć jak to wygląda. 3W takie za ok 100-130 zł, 5W 150 zł. Na jedną lampę zakładałem 3W, na drugą 5W - żadnej zauważalnej różnicy. Wg mnie 3 i 5-cio watowe święcą dokładnie tak samo. W obu sklepach było tak samo. Później zakładałem oryginalną żółtą żaróweczkę na jeden reflektor a marker na drugi. Nie widziałem też żadnej różnicy w jasności świecenia. Oczywiście różnica była w barwie światła - żółte i białe.

Więc ja absolutnie nie wydam 130-150 zł na 3 czy 5 W markery.

Nie wiem jak sprawa się ma z mocniejszymi. Ale w tym przypadku dla mnie wyglądało to jak kupa - nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te 12,5W i powiem tak świeci to ładnie,ale jako DRL to nie przejdzie :nienie: w pochmurny dzień to może jeszcze jeszcze,ale w słoneczny to słabo to wygląda :?

 

tak więc ile ciepła mogą oddawać ledy 25W i to praktycznie bez chłodzenia a dodatkowo grzane reflektorem ?

oczywiście robiłem pomiary temperatury i wyszło mi tak:

-marker temp.ok.67*-70*

-te dodatkowe "puszeczki" na kabelkach (nie wiem jak to się nazywa) :mrgreen: jedna miała ok.50* a druga aż 87*-90* więc to już chyba troszkę dużo :?:

temperatura nie zmieniała się czy po 0,5 godz.czy po 1 godz. jak i po 2 godz. świecenia była taka sama,pomiary robione przy zimnym silniku,więc nie wiem ile by była wyższa temperatura przy nagrzanym silniku i przy włączonych lampach itp.

 

Teraz pytanie czy jest to bezpieczna temperatura i nic się tam nie przetopi,bo już zgłupiałem i nie wiem czy je zostawiać czy zwracać,co o tym myślicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem te .i jestem zadowolniony.

 

http://www.ebay.de/itm/321143066087?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

mam do tego zaprogramowane drl na 18 % pierwszy poziom . i us parametry -czyli blinkacze jako obrysöwki swieca przyciemnione.

 

wyglada naprawde super .mysle jeszcze aby zmienic dlugie zarowki na jakies biale (xenon look) :cool2:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to temperatura markera tak mnie nie martwi,bo max. było 68* ale tej "puszeczki" już tak,bo tam było już ok.90* a jak jeszcze troszkę by podskoczyła np.przy nagrzanym silniku itp. to już mi się wydaje,że robi się troszkę niebezpiecznie :roll: chyba,że się mylę :?:

 

Kurde chyba będę musiał je zostawić i przetestować przy dłuższej pracy,bo czas na zwrot mi się kończy a ja dalej niezdecydowany :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zdecydowalem sie na markery 5w (z radiatorem) za około 140zł. Świecą całkiem spoko, w dzien raczej slabo i nie ma mowy o jezdzie na samych ringach i"ściemnianiu że niby mam dzienne", i z tego co wiem marker 5w i 10w swieci BARDZO podobnie, na tyle ze w zasadzie nie ma sensu przeplacac, lampy w E39 sa tak skonstruowane, ze nie ma sensu wsadzac mocniejszych markerow niz 5-10w. Ponizej fotka, lepsza taka niz jej brak :p

 

http://www.picshot.pl/pfiles/386739/IMG_20131030_144035.jpg

Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

OOooo..

całkiem fajnie to wygląda...

kolego podasz jakiś namiar co dokładnie kupiłeś.

też myślę nad 5W bo nie chciałbym by się grzały zbyt mocno...

dzięki

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepne się pod temacik :

 

koledzy mam do Was pytanie czy ktoś z Was ma takie ringi zalozone w Waszych E39 :

1.http://sklep.tuning-tec.pl/zarowki_led_marker_25w_cree_type_e39_e53_e60_e87_x5_aklm04-4110i

2.http://sklep.tuning-tec.pl/zarowki_led_marker_5w__e39_e53_e60_e87_x5_aklm03-4109i

 

i jak jest z miganiem przy wylaczonych swiatlach??

a także jak z temp. czy nic nie topia??

pozdrowionka dla Was

Edytowane przez saczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem te 5W kiedyś, ale po 3 miesiącach przestał świecić jeden.

 

Teraz mam te 25W Cree, świecą słabiej i trochę w odcieniu zielonkawym, ale dają radę.

 

Nic nie topią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.