Skocz do zawartości

318d - czujniki cofania, a hak holowniczy


relativ

Rekomendowane odpowiedzi

witam. posiadam w swoim touringu oryginalny hak westfalia. Gościu, od którego kupiłem auto powiedział, że kiedy podpina się hak, czujniki automatycznie wyłączają się. Teraz jeżdżę bez haka, ale czujniki nie działają. Kiedy włączam wsteczny pojawia się kilku sekundowy ciągły sygnał, a czujniki nie działają. Czy ktoś może wie, dlaczego czujniki nie działają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy włączam wsteczny pojawia się kilku sekundowy ciągły sygnał, a czujniki nie działają.

 

najprawdopodobniej masz uwalony jakis czujnikow. czasami bywa, ze ktorys z nich jest zabrudzony wiec sprobuj je przemyc. jezeli to nie pomoze to podlaczyc pod kompa i sprawdzic ktory daje blad lub tez slyszalem, ze poprawnie dzialajacy czujnik "brzeczy" jak wrzucisz wsteczny, wiec sprobuj je ponasluchiwac.

 

a czy po podlaczeniu haka czujniki sie dezaktywuja nie wiem...w sumie jak kilka razy uzywalem mojego haka to przy cofajniu czujniki nie piszczaly wiec moze i jest to racja.

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Witam,mam problem z pdc,zaczynając od samego początku nic mi w klapie nie działało gdy kupiłem auto,zacząłem szukać przyczyny braku wstecznego,przeciwmgłowej i podświetlenia rejestracji,okazało sie były przerwane 4 kable w połączeniu klapy bagażnika.3 brązowe oraz jeden cienki brązowy z niebieskim paskiem,po zalutowaniu tych kabli wszystko jest ok lecz PDC nie działa,wkładam wsteczny bieg piszczy ok 5 sek po czym sprawdzam czujniki i żaden nie brzęczy,gdzie może leżeć przyrzyna,mam jeszcze druga listwę z czujnikami i na niej jest to samo czyli NIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a tutaj po zdjęciu haka dalej nie działają. Pytanie: Gdzie jest czujnik, który wyłącza czujniki po założeniu haka?

 

Czujniki wyłączane są po podpięciu wtyczki do gniazda elektrycznego. Gdy jest założona kula haka czujniki działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam to samo

po włożeniu wstecznego przez chwile brzęczy w środku, a potem nic, miałem jeden przewód przerwany przy czujniku, ale po naprawieniu dalej to samo. Czy można odpinając pojedynczo czujniki ustaliś wadliwy ??? Może jakieś inne pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Siema! Wybaczcie, że odświeżam temat ale mam pytanie...

 

Mam e46 przedlift w touring'u, które jest wyposażone w oryginalny hak westfalia(automatyczny/wypinany).

I teraz moje pytanie, czy ktoś ma założony ten hak i sprawne czujniki parkowania? Czy jest możliwe że po założeniu haka czujniki widzą go jako przeszkodę i ciągle się "drą"? Wiem, że po wpięciu wtyki od przyczepki system czujników jest wyłączany ale jak to jest z samym hakiem?

 

Producent zakładał przy jeździe bez przyczepki odpinanie haka dlatego muszę wiedzieć czy czasami hak nie drażni czujników, pytam dlatego gdyż mój system PDC jest uszkodzony i nie mam możliwości sprawdzenia tego.

 

Liczę na konkretne odpowiedzi, piona!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.