Skocz do zawartości

530D ze skrzynią manual


rapiec

Rekomendowane odpowiedzi

Może coś więcej napiszesz. Bo samo jest to troszkę mało. :?

 

Jazda manualem z tym silnikiem wymaga nabycia nieco wprawy, tak aby wszystko szło płynnie i bez szarpnięć :wink:

jednakże nie żałuję że wybrałem manuala :cool2:

 

jak dla mnie w przypadku tego auta i silnika ręczna skrzynia zbiera więcej plusów od aftomata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest zawsze,ale czy właściwy?

Ja osobiście miałem 530D w manualu ( 285 km i moment 590 ) i uważam że jazda była lepsza niż automatem.Auto w manualu pali mniej niż w automacie.( pierwszy sens),auto w manualu jest jak podają dane fabryczne szybsze do setki :wink: (drugi sens).Wiadomo że teraz kupując E60 auto będzie miało pewny przebieg ( jaki? nie wiadomo czy autentyczny) skrzynia manualna jest bezawaryjna (trzeci sens).

Reszta decyzji należy do Ciebie :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest zawsze,ale czy właściwy?

Ja osobiście miałem 530D w manualu ( 285 km i moment 590 ) i uważam że jazda była lepsza niż automatem.Auto w manualu pali mniej niż w automacie.( pierwszy sens),auto w manualu jest jak podają dane fabryczne szybsze do setki :wink: (drugi sens).Wiadomo że teraz kupując E60 auto będzie miało pewny przebieg ( jaki? nie wiadomo czy autentyczny) skrzynia manualna jest bezawaryjna (trzeci sens).

Reszta decyzji należy do Ciebie :cool2: :cool2:

 

Zimą dużo łatwiej wyjedziesz z zaspy manualem niż automatem (czwarty sens) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy jest sens kupowania przy takiej pojemności i momencie obrotowym kupowania samochodu ze skrzynią manualną? Ten typ skrzyni jest chyba ewenementem na rynku.

 

 

Dodatkowa informacja. Samochód ma ok 200 tys. przebiegu. Na pewno - potwierdzone.

Czy to dużo jak na ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o manualu w tym aucie z takim silnikiem. Jeszcze z benzyna by mozna rozważyć. (Dluzsze biegi i nizszy miment). Ale tylko z benzyna. Miałem oba i jazda bez porównania. Z reszta sam sobie najlepiej porównaj.

Manual przy tym momencie to jakieś nieporozumienie. Naprawde trzeba wprawy. Ze skrzynia manualna tez możesz mieć problemy. Np. Sprzeglo, dwumasa itp. majchrowanie reka w mieście z korkami powoduje ze boli i reka i noga. Poza tym nie masz takich opcji jak aktywny tempomat nawet perspektywy ich dolozenia.

e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aktualnie jeżdżę 530d w manualu i powiem tak. Ja wolę automat, ale z lenistwa, bo już się w życiu dość biegów na zmieniałem i już mnie to nudzi, szczególnie w korkach. 3.0d ze skrzynią manualną to całkiem fajny układ. Silnik ten jest bardzo elastyczny, ciągnie bez problemu od 1000 obr/min więc nie zawsze musisz wrzucać biegi po kolei i nie ma problemu. :) Jest duża większa frajda z jazdy, niż automatem. Fakt, że jest bardziej nerwowo, bo pedał sprzęgła w BMW jest sztywny a ten silnik ma duży moment więc ciężko płynnie zmieniać biegi i ruszać. Jak już koledzy wyżej pisali z manualem 530d mniej pali, łatwiej się w zimie "wykopać" no i masz lepsze osiągi, szybciej zredukujesz itd.

 

Generalnie jak nie znudziło Ci się mieszanie biegami to możesz śmiało kupować manual. Pamiętaj jednak, że będzie dużo ciężej w przyszłości takie auto sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jednak, że będzie dużo ciężej w przyszłości takie auto sprzedać.
niekoniecznie właśnie.. Ja np. szukałem tylko manuala. I na pewno jest grono ludzi którzy szukają tylko manuala z różnych przyczyn,.

 

Także każda zmora ma swojego amatora :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź to sam, żebyś potem nie żałował wyboru. Pojeździj jednym i drugim. Skrzynie manualne w bmw są precyzyjne, ale nie chodzą lekko, podobnie sprzęgło da się odczuć. Automat ma też swoje minusy, ale ten z e60 jest już naprawdę dopracowany. Diesel i manualna skrzynia oznacza spore machanie "cepem" w mieście (krótkie biegi). Jak dużo jeździsz w mieście to naprawdę się zastanów. Ja bym już do manualnej skrzyni nie wrócił (e39 miałem z uwagi na obawy o skrzynie, właśnie manualną i z dobrym wyposażeniem ale długo jej szukałem a i tak pod koniec miałem dosyć (korki)). Jeśli jeździsz w trasach to wówczas manual się sprawdzi o ile nie zależy Ci na aktywnym tempomacie.
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem skrzynie manualną w mojej E60. Auto eksploatowałem bardzo intensywnie w 1,5 roku zrobiłem 80.000km. Pracę skrzyni oceniam jako bardzo dobrą nie mam żadnych zastrzeżeń. Wiadomo w mieście automat jest wygodniejszy co odczułem w obecnym samochodzie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.