Skocz do zawartości

E39 jak wymienic lusterko


montehristo

Rekomendowane odpowiedzi

a więc wkłady trzymają Się na na 4 zaczepach, po jednym w każdym rogu. Opuszczasz lusterko maksymalnie w dół i w powstała szczelinę(od góry) wkładasz cienki śrubokręt, delikatnie podważając wkład aż wyskoczy z zatrzasku. Sytuację możesz analogicznie powtórzyć zmieniając pozycję lusterka (w dowolnym kierunku) aż wkład wyskoczy z wszystkich mocowań
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz możliwość rób to w jak najcieplejszym klimacie, aby uniknąć pękniecia plastików
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ten wynalazek demontowalem kluczkiem od samochodu na szybko na szrocie operacja zajmuje 10s

tylko jak jest zimno to mogą plasitki popekac i szkielko do wyrzucenia

 

obudowy nie zdemontujesz bo zaczepy sa pod szkielkiem

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy absolutnie nie zdejmuj bo połamiesz zaczepy i będzie jeszcze większy problem i koszt. Maksymalnie odchyl lusterko w jedną ze stron i delikatnie podważaj aż wyskoczy z zaczepu wewnątrz lusterka (kolisty zaczep w który wchodzą cztery języczki wkładu lusterka). Nic skomplikowanego, na pewno sobie poradzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wyjmowałem wkład lusterka u siebie a mam takie samo auto, to musiałem przesunąc w taką niewielką zapadke pomiędzy dolna krawędzią wkładu a krawędzia obudowy, ktora blokuje mocowanie szkła, kluczyk miesci się w tą szpre, inaczej nie chciało wyjść wpadłem na to po 40 minutach walki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jak wyjmowałem wkład lusterka u siebie a mam takie samo auto, to musiałem przesunąc w taką niewielką zapadke pomiędzy dolna krawędzią wkładu a krawędzia obudowy, ktora blokuje mocowanie szkła, kluczyk miesci się w tą szpre, inaczej nie chciało wyjść wpadłem na to po 40 minutach walki

bo tak sie zdejmuje fotochrom przesuwajac zapadke na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja jak wyjmowałem wkład lusterka u siebie a mam takie samo auto, to musiałem przesunąc w taką niewielką zapadke pomiędzy dolna krawędzią wkładu a krawędzia obudowy, ktora blokuje mocowanie szkła, kluczyk miesci się w tą szpre, inaczej nie chciało wyjść wpadłem na to po 40 minutach walki

 

Odgrzewam stary temat, ale chciałbym zapytać, bo sam muszę wymienić lewy fotochrom - w którą stronę trzeba tą zapadkę przesunąć?

Od czego najlepiej zacząć? Bo ustawiając lusterko maksymalnie w dół raczej niczego między wkład a obudowę nie wcisnę. Jak Wy to robiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.