Skocz do zawartości

prosze o pomoc. bmw e39 czy e46


kuker84k

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Mam bmw e46 320d z 2000r czyli 136km i mam mozliwosc zamiany na bmw e39 520i z 2002r 170km. dokladnie to jest to bmw http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C15495996

I teraz pytanie, co byscie proponowali?? ktore autko jest lepsze?? zmienilem prace i juz nie dojezdzam daleko i dlatego z diesla chce sie przesiasc na benzyne.

Ktore autko jest ze tak powiem mniej problemowe. Prosze ekspertow o opinie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na pewno E39 wiecej pali ehhehe a reszta to zalezy w jakim stanie jest to E39 :D .Benzyny R6 to bardzo dobre silniczki nie wiem jak diesel.Na pewno E39 wygodniejsze wieksze.Sam myslalem o E46 za 2 lata o 3.0 w benzynce ale nie wiem zobaczymy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e 46 ma bardziej sportową charakterystyke + to 320D chyba ma fajne spalanie

 

w e39 najmniejszy mozliwy silnik ze tak powiem muł + do tego spalanie benzyny powyzej 10L

e39 wygodniejsze i wiesze no niewiem to zalezy jak na to spojrzec wiecej miejsca nie odczujesz .

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Między e39 a e46 jest przepaść na korzyść e39. Mam e39 od ponad 4 lat i e46 od 2,5 roku.

Bierz e39 ale nie taki kibel jak ta ze zdjęć. Totalny golas, do tego nawet kierownica jest podmieniona (takich nie było juz w 2002 roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

MAm

1. e39 530i sinik M54 231KM manual - duże miasto (warszawa/łódź) ok 14-16l, trasa 10-11. Jeżdżąc oszczędnie i zgodnie z przepisami można zejść 1-2l

 

2. e39 Alpina B10 V8 4.6l 340KM - miasto 18-20, trasa 12-13

 

3. 320d 150KM manual

Latem w mieście 8,5 , zimą w mieście 12

Na trasie bajka - 6,2L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mysle ze jak kupisz e46 to bedzie mala róznica od twojej a4 , to jest ta sama klasa , a e39 to juz inna bajka . Jezdzilem naprawde wieloma autami ale a e39 jest najbardziej kofortowe pod każdym wzgledem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamien sie na e39 ale nie ta tego kaszlaka co na otomoto e 39 jest o wiele wygodniejsze ;p;p i wes benzyne bo jak walisz krotkie trasy to bez sensu ci disla na dislu nie mozesz mu przycisnac na zimnym ;p;pdobrze wybiez zebys nie zalowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem 3 lata e39 530d, teraz mam młodszy 4 lata egzemplarz e46 320d. Nie ma porównania. To auta troszkę z innej bajki:). Zakładając, że miałbyś do wyboru oba modele w podobnym stanie technicznym to wybór jest prosty. E39. Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....na dislu nie mozesz mu przycisnac na zimnym...

 

Nie wiem co masz na myśli jeśli chodzi o "ciśnięcie" na zimnym... ale niewskazane to jest zarówno w dieslu jak i benzynie.

Na przykład M5 ma specjalne diody na obrotomierzu, rozpoczynające się od 4 tys obr/min, które gasną w miarę rozgrzewania się silnika i wskazówka obrotomierza nie powinna ich przekraczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyku co,e39 lepsze??

a to co podalem na linku jest dobre? jak myslicie?

moja bmka TO 320d 136km 2000r boje sie ze za niedlugo bede musial dwumasa zmieniac a nie wiem co jeszcze, wiadomo, moze to byc pompa wtryskowa, wtryski itd itd.

benzyna tego nie ma.. chyba ze sie myle.

powiedzcie mi prosze czy za ta beemke co jest na aukcie oplaca sie zamieniac. moja jest po wymianie zawieszenia, poduszek na silniku, termostatu, no i jest po gradzie czyli blacha troszke ponagniecana.

prosze.....naprawde co polecalibyscie???

ps. benzyna juz jest w tej cenie co diesel ten lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyku co,e39 lepsze??

a to co podalem na linku jest dobre? jak myslicie?

moja bmka TO 320d 136km 2000r boje sie ze za niedlugo bede musial dwumasa zmieniac a nie wiem co jeszcze, wiadomo, moze to byc pompa wtryskowa, wtryski itd itd.

benzyna tego nie ma.. chyba ze sie myle.

powiedzcie mi prosze czy za ta beemke co jest na aukcie oplaca sie zamieniac. moja jest po wymianie zawieszenia, poduszek na silniku, termostatu, no i jest po gradzie czyli blacha troszke ponagniecana.

prosze.....naprawde co polecalibyscie???

ps. benzyna juz jest w tej cenie co diesel ten lepszy

 

Co do zapodanego w linku autka ciężko mi się wypowiadac. Sa na forum zdecydowanie lepsi specjaliści. Ale ze swojej strony mogę Ci doradzić omijac szerokim kołem wszelkiej maści komisy, handlarzy itp. Przetestowałem to na sobie. Tam nic ciekawego raczej nie znajdziesz. Proponuje szukac ogłoszeń prywatnych. No i jeszcze jedna rada starszego kolegi: sprawdzając ogłoszenia z reguły zaczynam oglądać autka od końca czyli zaczynam od tych najdroższych w danym roczniku. Nie ma bata, nie znajdziesz dobrego i taniego. Gdyby tak było to po autka nie jeździłoby się do Niemiec tylko kupowało u handlarzy. Lepiej zejść z rocznika, ew. wyposażenia i nie szukac super okazji bo takie się prawie nie zdarzają. Ale to tylko rada. Zrobisz jak uważasz.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co do tej e 39 z ogloszenia to pierwszy raz widze pojemnosc skokowa 2200cm3 ! E 39 w wersji 170km ma pojemnosc 2500cm3 a jej oznaczenie to 523 z powodu obniżonej mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

arturo e39 nie pisz w temacie skoro nie masz pojęcia

 

Wrzesień 2000 - lifting:

520i - M52 2.0 150KM zostaje zastąpione 520i z silnikem M54 2.2 170KM

523i M52 2.5 170KM został zastąpiony 525i M54 2.5 192KM

528i M52 2.8 196KM zostaje zastąpiony 530i M54 3.0 231KM

 

Kolego wpakujesz się na kolejną minę. Nie kupisz zadbanej, zarejestrowanej, poliftowej e39 w takich pieniądzach. Jak już słyszę o możliwości zamiany na cokolwiek to od razy odpuszczam taki samochód. Ale widzę że już się napaliłeś i nie trafiają do Ciebie żadne argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wpakujesz się na kolejną minę. Nie kupisz zadbanej, zarejestrowanej, poliftowej e39 w takich pieniądzach. Jak już słyszę o możliwości zamiany na cokolwiek to od razy odpuszczam taki samochód. Ale widzę że już się napaliłeś i nie trafiają do Ciebie żadne argumenty.

 

Cena rzeczywiście nie jest wygórowana. :)

A jeśli chodzi o zamianę to komisy często oferują taką możliwość.

Nie wiem jaka dopłata (lub i nie) wchodzi w rachubę w Twoim przypadku, ale jeśli komis chce się wymienić na samochody w podobnej cenie to napewno wie, że to czego się pozbywa jest gorsze niż to co nabywa.

Inaczej sprawa wygląda, jeśli w rozliczeniu oddajemy samochód zdecydowanie tańszy od tego co kupujemy, ale wtedy komis również napewno nie da nam "zarobić" na takiej zamianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym miesiącu sprzedałem e39 2000r. co prawda 530d ale kwota jaką dostałem była zdecydowanie wyższa niż wywoławcza podana w linku. Więc może to jest okazja.... ale żeby włożyć w autko kolejne 10 tys zł.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze chcesz kupic anglika mam do sprzedania zamienilem na kombi gdyz bede tata :)

rok produkcji 2002 grudzien pierwsza rejstracja 2003 ma jakies 170 tys przejechane (108000 mil) 525i po trasie do polski polil 8 litrow nie przekraczajac 120m/h historia servisowa bmw do 84 tys mil potemm juz, bmw nie zobaczyl za drogo :)

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201107379663430/sort/priceasc/usedcars/page/1/radius/1/postcode/cf374hf/quicksearch/true?logcode=p

 

do ceny mozemy sie dogadac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kolego montehristo. nie potrzebuje dwuch aut tylko jak cos zamiana. A ty jeszcze masz anglika. Trzeba przerabiac i jakie tam... odpada. Ale dzieki za info.

A wam wszystkim dzieki za wyczerpujace odpowiedzi. Moze jednak zostane przy swojej i bede sie nia tlukl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kolego montehristo. nie potrzebuje dwuch aut tylko jak cos zamiana. A ty jeszcze masz anglika. Trzeba przerabiac i jakie tam... odpada. Ale dzieki za info.

A wam wszystkim dzieki za wyczerpujace odpowiedzi. Moze jednak zostane przy swojej i bede sie nia tlukl.

 

Sprzedaj najpierw swoją i wtedy szukaj e39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.