Skocz do zawartości

[e39] 525d 2003 M-Pakiet ~195KM 400Nm


Manolito77

Rekomendowane odpowiedzi

Tesle fajnie wyglądające auta i fajnie jeżdżące choć jakość wykonania dość dramatyczna (może to kwestia pierwszych serii i może coś poprawili) ale na kosmetykaaut.pl była swego czasu relacja kogoś kto w Skandynawii zgodził się na detailing tego auta i jak porobil zdjęcia szczegółów no to niestety z jakością było dość kiepsko. A sam lakier miał takie rozstrzaly grubości powłoki, że nikt tego nie chce w studiach brać do korekty lakieru.

Może coś na lepsze się zmieniło. Oby tak bo stylistyka Tesli bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 440
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie tak jest, w końcu sami się uczą jak się samochody produkuje, a poza tym to amelinium, tego nie pomalujesz :lol: .

Ja byłbym w stanie to przeżyć spokojnie, bo nie detailing, a sama technologia, moc i moment mnie do tej fury ciągną :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- jak się świadomie jakieś auto kupuje to pewne jego niedociągnięcia można zaakceptować.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Latam teraz Cromą z połowy 2010 r, jak to u mnie czarna z beżową skórą i wyposażeniem, że niejedno Audi czy BMW się wstydzi. Ekonomiczne, pakowne z głębokim bagażnikiem, dużo więcej miejsca niż w takim E39, bezpieczne z 9 airbagami, jest też isofix do fotelika, dość dobrze wykonane zarówno jakościowo i materiałowo. Może nie idzie to jak poprzednie 4,7 V8 czy 3,0d w BMW, ale w końcu to rodzinne auto, a nie do ścigania. Do tego ceny części nie rujnują portfela. Nigdy nie podejrzewałem, że kupię auto tej marki, ale zaskoczyło mnie mega pozytywnie.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stylistykę nadwozia to niesamowicie podobają mi się Mazdy 6 GJ (zwłaszcza w kombi) i strasznie mnie kusi... Oczywiście - nie jest tak dobrze wyciszona w środku i pewnie nie będzie się aż tak zbierała jak Buma (aczkolwiek jak się tego 2.2D 175KM zrobi na 210 to pewnie jest przyzwoicie) no i dla spokoju trzeba by ją zatargać gdzieś aby spód oblecieli zabezpieczeniem antykorozyjnym ale byłbym się w stanie z tymi niedogodnościami pogodzić w imię stylistyki właśnie i faktu, że mogę mieć auto z okolicy 2014 r. Ale to przyszłość.


Co do Bumera - wczoraj wleciał do auta oryginalny, używany czujnik ABS na tylne lewe koło. I skończyło się delikatne kopanie ABS w pedał hamulca kiedy auto już prawie zatrzymywało się w miejscu przy lekkim hamowaniu a prędkość obrotowa kół w INPA wreszcie jest taka sama i stabilna. Wcześniej założony był czujnik DELPHI (nowy) bo tylko taki mieli w sklepie. Oddać nie mogę bo gdzieś posiałem paragon. Oczywiście w INPa na czujniku Delphi widoczne skoki prędkości obrotowej koła - raz w górę, raz w dół. :/

Tak więc jakby ktoś się zastanawiał nad Delphi jako czujnik ABS - odradzam bo badziew...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mazda faktycznie ładna, kumpel miał, sprzedał niedługo po tym jak się ze mną przejechał, te fury w ogóle nie są wyciszone niestety. A kupił sobie s-maxa, bo ma już trójkę dzieciaków i zadowolony, wyciszeniu bmw nie dorównuje, ale jest przyzwoicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem jakieś 2 miechy temu z ciekawości Mazdą z ASO - fakt, że była to wersja z 2017 r. i z tego co wiem to one są trochę lepiej wyciszone, niż przedliftowe - jechało się całkiem przyzwoicie i nie dobiegały do mnie jakieś hałasy, które by mnie irytowały (jechaliśmy na S8 około 140-150 km/h). Aczkolwiek przyznam, że oczywiście czuć było, że wyciszenie nie jest tego kalibru co u mnie w BMW tylko, że to auta różnej klasy więc nie ma ich co porównywać i nawet nie próbuję tego robić.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A ja chyba znowu wrócę no Granda tym razem w dieslu bo V6 nie grzeszą trwałością. Nie lubię japońskich samochodów bo są...nic tylko założyć kapelusz i udawać, że się jest już na emeryturze- niczym w Wartburgu mojego wuja :mrgreen: . W środku to aż rzygać się chce. Chociaż jedno jedyne auto chodzi mi po głowie Land J120.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że stylistyka się już dość mocno zmieniła na plus w Japońcach - sam miałem takie podejście do ich stylistyki w środku ale wnętrze w poliftowej Maździe 6 jest na prawdę fajne i zrobiło się już bardziej europejskie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały update.

Dziś auto wróciło od mechanika. Ostatecznie skończyło się na:

- montażu nowych wahaczy górnych tylnych "bananów" (TRW)

JLOLxCs.jpg?1


- montażu nowych tylnych przewodów elastycznych hamulcowych

92dcI14.jpg?1


- montażu nowego tylnego łożyska lewego (FAG)

HTj4fDT.jpg?1


- montażu nowych tylnych tarcz (TRW)

iwWqDG8.jpg?1


- montażu nowych tylnych szczęk hamulcowych (w jednej odkleiła się okładzina)

Teraz auto jeździ jak po szynach.

Trochę kosztowało ale przynajmniej nikt nie będzie wybrzydzał przy kupnie auta.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taka sytuacja: w czwartek pojechałem coś załatwić na miasto, wracam na parking i widzę, że na moim miejscu są plamy - auto znakuje teren. Zacząłem to macać, wąchać i ewidentnie było to płyn chłodniczy. Wziąłem latarkę i zacząłem oglądać komorę silnika. PRzy pompie wody znalazłem jakieś zapocenie ale to raczej nie to plamiło kostkę. Finalnie okazało się, że przewód - jeden z tych cieńszych - idący z plastikowej magistralki, wygięty w "U" i wchodzący do chłodniczki przy podstawie filtra oleju przetarł/przeciąl się od metalowej opaski i tam leciał płyn.Jako, że chciałem to w weekend zrobić szybla akcja - kupno pompy wody: w sklepie lokalnym mieli praktycznie tylko same zamienniki. Z nich wziąłem Termoteca (z metalowym wirnikiem) bo w necie wyczytałem, ze to jedyne sensowne rozwiązanie - nie jest to żaden chińczyk i ludzie nie narzekali na to. Co do węża to w ASO nie mieli nic na miejscu (swoją drogą cena zabija - 20cm kawałek gumy z jednym plastikowym złączem prawie 170pln. W związku z czym zadzwoniłem na jeden szrot, pojechałem i udało mi się tam znaleźć bardzo ładny wąż od E60 (pasuje idealnie).

Dziś była robota - pierwsza od jakiegoś czasu bez komplikacji.


hFnL46E.jpg?1

TYdfFdB.jpg?1


Wleciał przewód od e60 i zalany na nowo płyn Prestone.

Dodatkowo uznałem, że skoro już zdejmę wisko i pompę wody to wszystko będę miał na wierzchu więc założę nowy duży pasek od osprzętu (wleciał Contitech 5PK2060) - pasek od klimy był zmieniony z pół roku temu.

Co do pompy wody wyjętej z auta to wizualnie nie wyglądała, żeby była wykończona. Delikatny luz na rolce miała, sam wirnik cały jednak coś było z nią nie tak bo strumień płynu w zbiorniczku wyrównawczym sączył się praktycznie tylko po ściance zbiorniczka.

Teraz strumień płynu jest mocny, wyraźny i widać, że pompa robi tam dobrą burzę w płynie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja nr 1:

L9cCfQX.jpg?1


Aktualizacja nr 2 - chłodnica zaczęła puszczać przy króćcu i pomimo prób pospawania dalej sączył się płyn. Więc wleciała w piątek nowa chłodnica Nissens.

yvSfiE2.jpg?1

ZeBbxLh.jpg?1

T1Dy4g4.jpg?1

2IAfrip.jpg?1


Aktualizacja nr 3 - wleciały nowe przednie amortyzatory Monroe OESpectrum M R-TECH2 - dedykowane pod m-technika. Jazda na nich - bajka.

8oED6Mc.jpg


Aktualizacja nr 4 - i pojechało...

g0AaAA5.jpg?1


Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mówią, że w przypadku aut człowiek cieszy się dwa razy.

Raz kiedy kupuje, drugi kiedy sprzedaje.

W tym wypadku nie mam wątpliwości co do odczuć kupującego, a jak u sprzedającego z uczuciami? :D

Nie biegłeś za nią do granicy powiatu/województwa? :mrgreen:

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegu nie było ale uczucia mieszane - z jednej strony trochę szkoda bo już trochę człowiek przyzwyczajony do auta a z drugiej cieszy się, że sprzedane bo teraz ogólnie lipny okres na sprzedaż.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś nią ponad 7 lat.

Będziesz za nią tęsknił, tak jak ja za moją babcią którą jeździłem 8,5 roku.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będę wspominał to auto dobrze bo jeździło się nim bardzo fajnie. No i kupę czasu bo te 8 lat zleciało migiem. Na pewno e39 to kawał porządnego i dość wytrzymałego auta.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.