Skocz do zawartości

Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę


GermanStyle

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Chcę kupić bmw e65 3.5l.

Przeglądam oferty od jakiegoś czasu i trzy z nich oglądałem. Każdy ze sprzedawców zarzekał się, że wszystko działa, nie potrzeba wkładu finansowego nic! Na miejscu okazywało się, że po paru minutach jechałem do domu bo albo ciekło ze wszsystkiego albo ledwo odpalal i pracował na paru garach ale licznik cofany o 300tyś km. Poniżej podaje linki. Odradzam bo stracicie tylko swój czas tak jak ja...

http://allegro.pl/bmw-735i-e65-doinwestowana-i7082957121.html#thumb/9

 

http://allegro.pl/piekne-bmw-735i-benzyna-lpg-i7065193048.html

 

Jeszcze jedna była z Poznania za 20k czarna ale linku nie mam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to polka cenowa za ktora ciezko bedzie kupic dobre e38 :wink: niestety szukajac auta najpierw najlepiej przeszukac fora bo jak mowisz znalesc auto trzeba zjezdzic cala polske i obejrzec dziesiatki padak :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to polka cenowa za ktora ciezko bedzie kupic dobre e38 :wink: niestety szukajac auta najpierw najlepiej przeszukac fora bo jak mowisz znalesc auto trzeba zjezdzic cala polske i obejrzec dziesiatki padak :wink:

 

Zabawne, wielu pisze, że za 20-25 ciężko jest kupić dobre E38 a kiedy sprzedaję swoje to przyjeżdżają "prawdziwki" i opowiadają, że taką siódemkę nie płaci się więcej niż 15 i jest w idealnym stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 30k nie uwierzę, ze nie można kupić czegoś dobrego. Fakt zacząłem od 20 ale już wiem, ze nie ma "dobrych" ludzi wiec szukam czegoś za 30. Naprawdę wolę kupić od Polaka i dać mu zarobić niż kupować od Niemca...ale coś mi się wydaję, że i tak pojadę na dojcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 30k nie uwierzę, ze nie można kupić czegoś dobrego. Fakt zacząłem od 20 ale już wiem, ze nie ma "dobrych" ludzi wiec szukam czegoś za 30. Naprawdę wolę kupić od Polaka i dać mu zarobić niż kupować od Niemca...ale coś mi się wydaję, że i tak pojadę na dojcze...

 

za 30k kupisz E65, owszem... lecz miej od razu drugie tyle by doprowadzić wóz do stanu używalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Szanowni Państwo :)

 

Jest na allegro takie bmw z Japonii AC https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-740i-ac-schnitzer-sprowadzony-z-japonii-ID6z0xFd.html

Jestem zainteresowany kupnem, czy to ma sens?

Auto miałoby służyć jako główne ok 5-10k km rocznie i nie chciałbym się wpakować w drogie utrzymanie oraz częste serwisowanie?

Cały wątek ma 40 ponad stron, już poczytałem o rurkach w tym aucie i innych rzeczach, ale tak na dzień dobry ile duży serwis po kupnie może kosztować w takim aucie - załóżmy nawet wersję pesymistyczną że coś wyszło niemiłego?

Polecicie kogoś zaufanego forum w okolicach tego auta(trojmiasto) do sprawdzenia tego samochodu przed kupnem?

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla mnie seria 7 rewelacja. Ta wygląda świetnie. Fajna wersja, japonia, maly przebieg. Silnika sie nie obawiaj. Wszystko jest do ogarnięcia w dzisiejszych czasach. Do sprawdzenia: odpalasz z zimnego, nie może telepotac i następnie zostawiasz na 10min na wolnych obrotach i dodajesz gazu. Nie kopci, jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Prosiłbym o opinie w temacie zakupu BMW E65.

Od 8 lat posiadam E39 530iA Mpakiet obecnie przebieg to 300tys. , auto jako drugie służy tylko na dalsze wyjazdy, w końcu chciałbym zmienić na E65 po lift z silnikiem 4.0 lub 5.0V8, i w wersji Long, ale mam pewno wątpliwości.

Główną zaletą E39 poza tym że to stare dobre BMW, jest to że auto jest zupełnie bezproblemowe,mam tą pewność że np kiedy jestem w Albanii,Norwegii czy Grecji, bardzo daleko i gdzieś na totalnym zadupiu to auto zawsze odpali i dowiezie nas do domu.

Auto byłoby jeżdżone 10-15tym km rocznie i użytkowane tak że stoi w garażu przez 3-4 tygodnie i jest wyciągane na jazdę tylko poza miastem.

 

Moja obawy są takie:

Czy przy użytkowaniu auta tak napakowanego elektroniką istnieje ryzyko, że mi się auto wysypie tak, że nie będzie dało się nim jechać, chodzi o ryzyko unieruchomienia auta z powodu jakiejś pierdoły, czujnika, modułu itp.?

Czy będzie rozładowywał się akulmulator (załóżmy że wymienię go i tak na nowy i najlepszy) po dłuższym postoju?

Czy takie użytkowanie może być szkodliwe dla elektroniki?

Czy w każdym E65 jest zawieszenie pneumatyczne?

 

Dziękuje z góry za opinie, takie informacje można uzyskać pytając wyłącznie użytkowników.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wersja usa sprawdz historie zdjecia w carfax-ie i wszystko bedzie jasne :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zdjęcia ale mam to. Chyba trzeba dać sobie z nią spokój

4. Dane zagraniczne

Przekręcone liczniki nie odnotowano problemów związanych z

niezgodnością przebiegu pojazdu

Niedopuszczony do ruchu nie odnotowano problemów z kontrolą pojazdu

ani innych

Kradzież nie odnotowano kradzieży

Złomowanie nie odnotowano złomowania

Powypadkowy odnotowano wypadek lub użycie poduszki

powietrznej

Uszkodzony odnotowano szkodę całkowitą lub zniszczenia

powodziowe

Służył jako taxi nie odnotowano, że pojazd był używany jako

taksówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Trudno powiedzieć, zdziwiłbyś się jakie samochody są uznane za szkodę całkowitą w USA. Wystarczy np. że koszt zakupu i wymiany drzwi przekracza wartość samochodu a to nietrudne przy starszych autach klasy premium ;-) Bardzo ładną i zadbaną klasę 7 (745 lub 750) można kupić za ok. 5 tys. USD...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wariaty,

Bardzo poważnie rozważam kupno BMW E65, oczywiście w wersji poliftowej, budżet jaki chce na to przeznaczyć będzie wynosił max 35k zł, i tu pytanko do was znawcy , najlepiej do kogoś kto posiada bądź posiadał te auto.. jak wyglądają koszty eksploatacji i utrzymania tego auta ? Czy awaryjsnosc w nim poprawiła się w porównaniu z przedliftowa wersja? Naprawy dalej przekraczają naprawy w przeciętnym aucie tej klasy i kategorii cenowej?


Chodzi o to ze te auto jest moim marzeniem, ale ciekaw jestem czy z pensja 3,5k będę w stanie je utrzymać? myśle tutaj najbardziej o silniku 3.0d, rzekomo w dislowskich silnikach najlepszy.. proszę o jakas radę


Z góry dziekowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te auta byly kedys drogie w zakupie dzis mozna miec je za ulamek ceny jednak eksploatacja czesci i mechanicy dalej sa drogie :wink: za 35 tysi mozesz znalesc polifta ale czy bedzie on w dobrym stanie watpie za te pieniadze mozesz znalesc jakiegos zadbanego przedlifta :wink: w polifcie a wlascieiwe w autach bodaj z 2004 roku poprawiona jest elektryka :wink: nic mi niepozostalo tylko zyczyc szczescia w poszukiwaniach

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam, po dziesięciu latach sprzedaje swoją 330d, na początku miałem kupić 745d (mówię tylko o poliftach) kilka razy się przejechałem, spalanie średnie 10,5 i rzeczywiście ładnie ciągnie, ale jednak diesel. Nie robię dużo kilometrów rocznie więc wybór pada na benzynę 4.4 lub 4.8 i tu prośba do was, czym się różnią? Który wybrać?
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.8jest nowasza konstrukcja bardziej dopracowana niz 4.4 nie ma wadliwej rurki ma wiecej mocy i pali tyle samo :wink: warto przed zakupem sprawdzic kondycje uszczelniaczy zaworowych :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
oczywiscie ze ma rurke ale z tego co mi wiadomo poprawiona i problem nie wystepuje tak nagminnie jak w 4.4 :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.