Skocz do zawartości

Spalanie zimowe.


promo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Wiem że temat już się powtarzał ale dotyczy on głównie spalania a nie w okresie zimowym.

 

Mnie temat zainteresował, bo moje auto E61 530d automat spala w mieście ok 12 l/100km.

 

Głównie są to przejazdy do 30 km. średnia predkosc ok 33km.

 

Wydaje mi się że to i tak za dużo

 

Czy Wam pali mniej?

 

Interesują mnie głównie automaty

Who's got the key to my beema ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pokazuje na komputerze średnie 11.9 l/100km teraz , jeżdże głównie miasto i krótkie odcinki poza miastem. Ale zrobiłem ostatnio test spalania ale nie z komputera tylko fizycznie i wyszło mi spalanie 10,5 - 11 litrów. Silni 3.0dA M57N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam model i ostatnio sprawdzałem że komputer zawyża spalanko o ok 1l/100km.

 

Najlepiej jak co chwila się wykopywałem od siębie z "pola" (mieszkam pod miastem 1km) - wtedy 15,5l/100km było standardem.

 

Zasięg na zbiorniku zimą - 600km.

Who's got the key to my beema ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - proponuję poczytać ten artykuł - a zwłaszcza jego końcówkę na temat spalania:

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Touran-vs-Scenic-nokaut-w-ostatniej-rundzie,wid,12976274,wiadomosc.html

 

I myślę, że po zawodach :) nie ma stresu - macie oszczędne auta.

 

Moje przy tych mrozach śniegu i ogólnie ostatnio panującej zimie spala 15,4L/100km z czego max dystans jaki robię to 8km jednorazowo TYLKO I WYŁĄCZNIE PO MIEŚCIE - a że w trzech pierwszych km auto spala najwięcej wiadomo nie od dziś :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wyświetlaczu średnie spalanie waha się między 10.7-10.5 (licznik resetowany 3 tygodnie temu). Średnia prędkość bardzo podobna, na pełnym baku mogę przejechać coś w granicach 650km. Jeżdżę głównie w ścisłym centrum miasta w godzinach szczytu i delikatnie zahaczam o drogi podmiejskie (odcinek 3km) cały dystans podróży to średnio 20km od punktu do punktu... Jednak na tych podmiejskich i tak prędkość jest taka jak w mieście (max 70km/h) bo zawsze trafi się jakiś baran bez zimówek... A o wyprzedzeniu kolumny 10samochodów można zapomnieć, bo z na przeciwka zawsze coś jedzie ;)... I jeżdżę z padniętym termostatem, bo silnik osiąga max 80stopni po 20km jazdy. Ważne jest to że płynność jazdy w Szczecinie jest nieco lepsza niż w Warszawie, powiedziałbym że porównywalna do poznańskiego ruchu. Dodam, że trochę spalanie spadło jak zresetowałem ustawienia skrzyni i poprawnie ją zaadaptowałem... Edytowane przez marv
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz myślę że skoro ma palić tyle to kupię dużą benzynę :D

Jeśli pisząc "duża benzyna" masz na myśli 3.0i, to jasne, że jest to lepsze rozwiązanie od klekota.

Natomiast V8 spali w mieście >20L/100km, a to już spora różnica.

Webber "duża benzyna" to dla sporego grona tutaj 3.0i (dla mnie też). Ty w "naszej nomenklaturze" masz olbrzymią benzynę, lub czasem aby podkreślić ogrom silnika po prostu potwora ;).

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz myślę że skoro ma palić tyle to kupię dużą benzynę :D

Jeśli pisząc "duża benzyna" masz na myśli 3.0i, to jasne, że jest to lepsze rozwiązanie od klekota.

Natomiast V8 spali w mieście >20L/100km, a to już spora różnica.

 

Ja chcę taki silnik jak Twój!!!

 

na nowy rok ;)

Who's got the key to my beema ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, olbrzymia benzyna to jest W16 w Veyronie, albo V10 w Viperze.

Swoją drogą w trasie to pali na prawdę nieźle, jak na taką pojemność. Teraz robiłem trasę w ciężkich warunkach, w jedną stronę mgła dochodząca miejscami do 50m widoczności, w drugą lodowisko przez prawie całą drogę. Średnie spalanie na odcinku 400km to 10,5L/100km, średnia prędkość 105km/h. Ruch na S8 był umiarkowany, jazda w miarę płynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie na odcinku 400km to 10,5L/100km, średnia prędkość 105km/h.

 

Szczerze? Jestem pod wrażeniem spodziewałem się czegoś w okolicach 13-14... Gdyby nie te 20l w mieście to w przyszłości też szukałbym takiego "olbrzyma"... Chociaż szczerze to przy kolejnym zakupie jednak będę się skłaniał właśnie ku benzynie, a jeśli nie to bardziej się na nią oglądał, niekoniecznie 5.0. Różnice w cenie paliwa już nie są tak duże, koszty utrzymania podobne co diesla jeśli nie tańsze i jakieś wewnętrzne, subiektywne przeświadczenie o mniejszej awaryjności benzyny robi swoje.

Co do nomenklatury dto o Veyronie ani Viperze nawet nie marzę, stąd ta zaniżona skala ;).

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy więc prosze się nie śmiać jak walnę jakąś gafę, proszę mnie poprawiać.

Od 2 tygodni jestem szcześliwym właścicielem e60, 530d, 2004, automat, spalanie na komputerze pokazuje mi jakieś głupoty... np 15,5 itp... realnie policzyłem że Pali mi 10l średnio, mieszkam 30 km od Warszawy na trasie w kierunku Lublina, ale wiekszość trasy robie po mieście. Lekkiej nogi nie mam, czy moge liczyć, że w lato spadnie mi do 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg komputera wskazuje mi 9,2

Po liczeniu po tankowaniach waha się w granicach 8-8,5

Jazda w proporcjach 60% trasa 40% miasto

Nogę mam lekką, nie szaleję :)

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać się nikt nie będzie raczej... Ale 15 to sporo... Zresetuj licznik i zmierz sam bo to na prawdę dużo... Na trasie 8 z hakiem w lato jest jak najbardziej osiągalne. Ale przy normalnej jeździe bez szaleństw. Z ciężką nogą to 9 i więcej będzie Ci pewnie bliższe ;)
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać się nikt nie będzie raczej... Ale 15 to sporo... Zresetuj licznik i zmierz sam bo to na prawdę dużo... Na trasie 8 z hakiem w lato jest jak najbardziej osiągalne. Ale przy normalnej jeździe bez szaleństw. Z ciężką nogą to 9 i więcej będzie Ci pewnie bliższe ;)

 

 

jak się resetuje licznik?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

po mieście w granicach 9 do 11 litrów w zimie pewnie i ponad 11 ale często zdarza się że auto w ciągu dnia stoi odpalone z godzinę jak czekam na kogoś i nie chcę marznąć :)

W trasie jak się nie śpieszę albo jak śpieszyć się nie da ze względu na warunki atmosferyczne / drogowe to spalanie schodzi poniżej 7 litrów

ostatnio wracając z Warszawy do Kielc zresetowałem journey komputer i spalanie wyszło 6,8 l jechałem ponad 2 h średnia prędkość z tego co pamiętam wyszła 76 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda typowo po mieście Poznań w godzinach szczytów z muskaniem pedału gazu pali 11-12 litrów. Termostaty wymienione, adaptacja skrzyni zrobiona, auto po wszelkich wymianach filtrów i płynów, na kompie żadnych błędów, wszystko chodzi płynnie, a spalanie bez zmian. Generalnie na odcinku ok 60km po zresetowaniu kompuetra journey przy 90km/h spalanie ok 9 litra i raczej nie schodzi niżej. Auto jak na moje pali dużo bo miałem okazje jeździć touaregiem 5.0 v10 tdi i średnie spalanie wynosiło 13,5 litra, a mocy i momentu dwa razy więcej niż w mojej E61.

 

Katalogowo w mieście 525dA pali 10,6 litra i myśle że jest to wina starej konstrukcyjnie skrzyni biegów która dorzuca 1 lub może nawet 2 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.