Skocz do zawartości

co to za zbiorniczek ???


rzecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pod maska taki oto zbiorniczek, i za cholere nie moge go rozkminic :) Otoz :

 

Kedys myslalem ze musze go napelnic plynem, potem zauwazylem ze sie z niego wylewa, bo zauwazylem slady, wiec oproznilem zbiornik, zostawilem pusty, po kilku dniach, oczywiscie uzywalem spryskiwaczy i wycieraczek :), zauwazylem ze zbiornik znow jest pelny :shock: napewno nikt mi nie wywinol psikusa i go nie napelnil :lol:

 

Czy moze mi ktos wyjasnic co to za zbiornik i jaka spelnia role ?

 

http://qnijtw.bay.livefilestore.com/y1pTn94LjcpcJp7X_fYC-Zs_umT1yRV11deY7ZZ5JoYjc2UTQSRKhIZ2gMk7oU9y_Sj2KpDChTkjY9LGEluThDHs7PmVqtVS0cs/IMG_1586.JPG?psid=1

http://qnijtw.bay.livefilestore.com/y1pzUoDSUH8VbSX5UM3wC35RNu2raL8OoYhu_-P3mQir4biiRVxvKfAnbfPut2cfGbRFfroKic0clr_I9K6oMYZxgarVWlL22h4/IMG_1587.JPG?psid=1

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze NetSerwer. Masz ksenony?? On jest tylko do czyszczenia lamp - ksenonów.

 

 

ps. Od czego idzie ten brązowy kabel przymocowany do jednej ze śrub co mocuje poduszki amortyzatorów?? Pytam bo u mnie tego kabla brak i z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest w starych wersjach ABS ASC uziemienie do sterownika ABS Edytowane przez godzill

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie mam ksenonow bo mam reczna regulacje swiatel, ale mam spryskiwacze swiatel, ale jakos nigdy nie udalo mi sie ich uruchomic, a ten zbiorniczek sam sie napelnia i przelewa go, ale przeciez on ma tylko jeden wezyk idacy od pompki...

 

a moze jak go czyscilem to zle podpiolem wtyczke ? ale to chyba nie mozliwe....

 

jest na tej czerwonej plakietce napisane "intensive" cos tam...

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na dźwigience od wycieraczek (przy kierownicy), powinieneś mieć z boku przycisk do mycia intensywnego. Naciskasz go i wtedy leci płyn z tego małego zbiorniczka na szybe. Ten płyn możesz kupić w ASO BMW, w lato świetnie zmywa owady z szyby.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, zawsze go uzywam, wlasnie tego przycisku, a poza tym plyn ubywa z glownego zbiornika, a ten zbiorniczek sam sie napelnia, wiec jak wytlumaczyc samonapelniajacy sie zbiornik ???

 

sprawdzilem, nie mam ksenonow, wtyk jest podpiety do pompki tego zbiorniczka tak jak nalezy, bo inaczej sie nie da :)

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem, i tak sie tamten maly czasami zalacza bo slysze. Ale dlaczego sam sie napelnia/przepelnia ???

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie napełnia sie sam gdy nie jest uzupełniany? tzn płynem z głownego zbiornika tam mamy trzy pompki- to by dawało -spryskiwacze szyb, swiateł i jedna do przelewania własnie. tak mi sie wydaje bo swojego, tego małego nie uzupełniałem nigdy tzn pompka jest peknieta i jak probowałem kiedys nalac wiecej to płyn ucieka. Mysle ze sie dolewa samoczynnie bo minimalna ilosc w tym zbiorniku zawsze jest a nie lałem tam nic od dwoch lat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zbiornik u siebie i jak koledzy wyżej napisali służy do intensywnego mycia - wg instrukcji obsługi gdy są zapalone światła to przy co piątym zmywaniu (normalnym) myte są także reflektory. Przy wciśnięciu przycisku intensywnego zmywania myte są za każdym razem szyba i reflektory.

Szczerze mówiąc nie dolewałem tam płynu chyba z pół roku i dalej jest jeszcze w zbiorniku, ale na pewno się nie uzupełnia (rzadko "intensywnie" myję szyby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie uzupelnia, do pelna i sie przelewa dziurka po srodku kapsla, i jest to dziwne bo jest tam tylko pompka z jednym wezykiem, do zbiornika nie idzie zadna rurka czy wezyk...

 

wiec wyglada na to ze tym samym wezykiem powraca moze nadmiar plynu lub jest dolewany z glownego zbiornika, takze wychodzi na to ze spryskiwacze swiatel chyba nie dzialaja, bo nigdy nie udalo mi sie ich uruchomic, slychac silniczek napewno, wiec prawdopodobnie sa zapchane wezyki - sprawdze to...

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja akurat tego nie mam,ale :roll: trochę.Skoro ten zbiorniczek jest od szyb i reflektorów to wężyk podpięty jest pod dyszę spryskiwaczy tak samo jak od zwykłego zbiornika.Jak spryskujesz szybę to czy czasami nie pompujesz w zbiornik(ten intensywnego)poprzez wężyk który dochodzi do dysz spryskiwaczy,może jakiś zaworek powinien byc po to by nie szło w drugą stronę.Z ciekawości zdejmnij wężyk który idzie od pompki intensywnego i psiknij spryskiwaczami jak będzie nim leciec to będziesz znał przyczynę(chociaż myślę,że innej możliwości nie ma).Jeżeli tego nie używasz to zaślepij wężyk.

Jest jeszcze jedna możliwośc-nocą przychodzi dobry czarodziej i nalewa :norty: :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl, sprawdze :) Wielkie dzieki...

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być problem z testami przy podniesionej masce

ostatnio chciałem wypsikać (z tego zbiorniczka do mycia intensywnego) płyn korzystając z funkcji intensywnego mycia i jak miałem podniesioną klapę to spryskiwacze na ksenony nie działały (ale nie pamiętam czy miałem włączone światła czy wyłączone)

po zamknięciu klapy spryskiwacze działały :?:

(nie jest to pewna informacja tylko takie moje spostrzeżenie z ostatnich dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Koledzy nie będę zakładał nowego tematu tylko chciałem poruszyć stary, który dotyczył przelewającego się zbiorniczka do intensywnego mycia szyb.

Czy ktoś rozszyfrował dlaczego mały zbiornik do intensywnego mycia szyb napełnia się płynem z dużego zbiornika?

Napełnia się do tego stopnia ze w końcu robi się fontanna poprzez dziurkę w kapslu do zamykania.

Wszystko podłączone jest według schematu i niby wszystko działa ale po pewnym czasie płyn się wylewa.

Może brakuje zaworków zwrotnych na jednym i drugim obiegu żeby oba te płyny się nie mieszały.

 

Zwracam się z prośbą do właścicieli e34 którzy posiadają taka instalacje żeby prześledzili jak to jest podłączone i czy są jakieś zaworki :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co się orientuję to:

Pociągając manetkę do siebie, leci płyn z głównego zbiorniczka, myje szybę.

Naciskając guziczek "S" na manetce czyli tzw intensywne zmywanie, włącza się pompka w głównym zbiorniczku i leje na szybę, do tego uruchamia się pompka w małym zbiorniczku pod maską i miesza razem płyn, włączają się wycieraczki (raz naciskamy, włącza się "program" myjący, wszystko robi się samo).

Po włączeniu świateł, po pociągnięciu manetki do siebie za pierwszym razem płyn poleci z głównego zbiorniczka na szybę, oraz dodatkowo na światła.

Pompka od spryskiwania świateł uruchomi się ponownie dopiero co 5 umycie szyby, chyba że wyłączymy i włączymy ponownie światła resetując cykl.

 

Mały zbiorniczek pod maską nie może się sam napełniać, jeśli tak się dzieje, padły zaworki zwrotne, i płyn z głównego zbiorniczka zamiast lecieć na szybę, ucieka do tego pod maskę.

W e39 wężyki od małego i dużego zbiorniczka łączą się (chyba) dopiero przy dyszach spryskiwaczy, więc proponuję szukać tam zaworków zwrotnych.

Co jeszcze ciekawe, gdy wyskoczy komunikat o małej ilości płynu do spryskiwaczy, nie zadziałają spryskiwacze świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie działa to tak jak opisałeś :) w e34 wężyki tez łączą się przy dyszach i może byc tak jak mówisz ze tam powinny być zaworki zwrotne których nie ma, a przewody dochodzą centralnie do dysz. Spróbuje może na farta zamontować tam jakieś zaworki zwrotne i zobaczymy jaki będzie tego efekt :) . Tylko teraz pytanie czy zaworki powinny być na każdym z przewodów? Czy tylko na tych od intensywnego mycia żeby tymi przewodami płyn nie powracał do małego zbiorniczka :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Same dysze spryskiwaczy chyba mają w sobie jakieś zaworki, bo u mnie płyn się nie wraca, a na wężykach nic nie mam.

Spróbuj założyć na początek zaworki tylko na te wężyki od małego zbiorniczka, wydaje mi się że powinno załatwić problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! Na dyszach powinny być zaworki zwrotne których nie było. Trochę się przewaliłem bo na allegro oryginał kosztuje

14 zł a ja kupiłem jakiś zamiennik w sklepie za 12 :? Spełnia swoją role płyn się już nie wraca i myślę ze dopóki wszystko będzie dobrze to nie ma potrzeby zmieniać :)

 

Jeszcze zostało mi przepchanie dysz spryskiwaczy na reflektory, halogeny i już wszystko będzie miało ręce i nogi :cool2:

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

Ja nie rozwiazalem tego problemu u mnie, wynikly inne rzeczy i musialem to zostawic, sprzedalem tak jak bylo, zapominajac o tym...

 

tu podaje link do innego rozwiazania problemu :

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=151535&p=1082316&hilit=rzecik#p1082316

 

Pozdrawiam

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.