Skocz do zawartości

Pamięć temperatury klimatronika-ktoś wyjaśni?


schabo78

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy da się ustawić tak temperaturę żę rano wsiadająć do zimnego wozu temperatura automatycznie ustawi się np na 22 stopni i nie będzie to przeszkadzało że wczesniej gasiłem auto z ustawioną temperaturą np 18 stopni.? Po co w panelu sterowanie jest przycisk RESET do czego służy?

Dzięki serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk REST słuzy do nadmuchu na wyłaczonym silniku skumulowanego ciepła lub zimna ,czyli np jesli jest zima i staniesz na przejezdzie kolejowym to mozesz wyłaczyć silnik i załaczyć nadmuch zeby leciało dalej ciepło oczywiscie do wyczerpania owego zapasu czyli pare min,i tak samo wygląda to w lato przy załaczonej klimie
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo miałem taki przypadek gasiłem auto z ustawiona temp 18 a rano patrzę a na klimatroniku jest 23...

 

Może użyłeś drugiego kluczyka.

Pamięć ustawień m.in. klimatronika jest zapisywana w kluczyku. Np. jeden kluczyk masz ty a drugi żona i każdy ma swoje ulubione ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taką temperaturę jak się ustawi w danej chwili i zgasi auto mam na drugi dzień jak znów uruchamiam silnik. Nic się nie zmienia.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taką temperaturę jak się ustawi w danej chwili i zgasi auto mam na drugi dzień jak znów uruchamiam silnik. Nic się nie zmienia.

Pzdr.

 

I wszystko gra, jak również i u mnie jest tak samo, z tym że u kolegi co założył temat jakieś cyrki wychodzą z samoistnym przełączaniem na wyższą temperaturę

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
czy da się ustawić tak temperaturę żę rano wsiadająć do zimnego wozu temperatura automatycznie ustawi się np na 22 stopni i nie będzie to przeszkadzało że wczesniej gasiłem auto z ustawioną temperaturą np 18 stopni.?

Tak. Tylko trzeba wyłączyć autko z nastawioną temperaturą BEZ włączonej funkcji "AUTO", na klimatroniku.

 

Klimatronik pamięta temperaturę ustawioną ostatnio (przed wyłączeniem silnika) na manualu. I tak będzie startował codziennie, nawet gdy w trybie AUTO będzie ustawiona inna.

Po prostu trzeba odpalić auto, ustawić temperaturę i wyłączyć silnik. Po ponownym uruchomieniu powinna być już ta nowa ustawiona temperatura i możemy się już bawić w funkcję AUTOmatycznego trzymania temperatury i dowolnie zmieniać ją (w trybie AUTO). Po nast. odpaleniu będzie ustawiona ta poprzenia z manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie zaprogramować kompem aby auto niezależnie jak się zgasiło ustawiało się na daną temperaturę jak i nawet stację radiową. Ale po co :) nie szybciej sobie podnieść ręcznie. Co do pamięci kluczyków to mają tę funkcję niestety niektóre e39 bo jak to w BMW trzeba było dopłacić - ja posiadam ale znajomi np. nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się ustawić tak temperaturę żę rano wsiadająć do zimnego wozu temperatura automatycznie ustawi się np na 22 stopni i nie będzie to przeszkadzało że wczesniej gasiłem auto z ustawioną temperaturą np 18 stopni.?

Tak. Tylko trzeba wyłączyć autko z nastawioną temperaturą BEZ włączonej funkcji "AUTO", na klimatroniku.

 

Klimatronik pamięta temperaturę ustawioną ostatnio (przed wyłączeniem silnika) na manualu. I tak będzie startował codziennie, nawet gdy w trybie AUTO będzie ustawiona inna.

Po prostu trzeba odpalić auto, ustawić temperaturę i wyłączyć silnik. Po ponownym uruchomieniu powinna być już ta nowa ustawiona temperatura i możemy się już bawić w funkcję AUTOmatycznego trzymania temperatury i dowolnie zmieniać ją (w trybie AUTO). Po nast. odpaleniu będzie ustawiona ta poprzenia z manuala.

 

Mysior, jeżdżę cały czas na klimatroniku na AUTO i jak silnik wyłączę, tak mam po włączeniu.

Ustawienia na sztywno miałyby sens, gdyby można je było łatwo edytować. Ustawisz sobie dajmy na to 22 stopnie i w zimę to jest w miarę OK (choć ja mam 19... :wink: ). A co latem? Też 22, czy znowu podłączasz komputer i wprowadzasz dane "na sezon"?

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.