Skocz do zawartości

E91 320d Strasznie telepie autem po zapaleniu.


artekch

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że Bmw nie chce zrobić gestu w kierunku swoich klientów, i nie chce wprowadzić do sprzedaży samych wymiennych klapek (kosztowało by to pewnie nie więcej niż 30% ceny kompletnego kolektora). Wydatek około 1800-2000 zł to masakra.

kolego chriss99 masz dobre podejście do forum, jakby było więcej takich osóba jak: Roger, Ty, G-CS to pewnie wiele osób miałoby łatwiej, z drugiej strony jak czytam jak "inni" forumowicze "napewiają" swoje auta :mad2: to może dobrze, że nia ma takich opisów ponieważ efekt mógłby być zdecydowanie odmienny a pozostali użytkownicy wspólnych dróg baliby się wyjechać z garażów ze względu na spotkanie/mijanie na drodze auta naprawianego przez "Cześka z garażu", nic nie mam do własnych napraw ale naprawdę trzeba wiedzieć co się robi ...

 

co do ceny kolektora: to ile wg Ciebie powinna kosztować ważna część, którą wymienia się co 200tys.km w aucie, które jako nowe kosztuje ~200-300tys. zł ?

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

 

Dzięki AO w imieniu swoim i kolegów za miłe słowa.

 

Ogólnie większość części zamiennych do naszych aut w serwisach bmw ma pomimo wielu stereotypów cenę znośną, często niższą niż konkurencja z Audi czy Mercedesa, nawet VW czy Opla.

Co do ceny za kolektor, to tak naprawdę tylko Bmw wie, jaka jest jego faktyczna cena, tzn koszty produkcji + marże. Moim zdaniem chyba w żadnej innej marce kolektory nie są tak często wymieniane jak w Bmw, mało tego - żaden nie robi takiego spustoszenia w silniku po awarii.

Problem polega na tym, że kłopoty z kolektorami bmw ma już od około 10 lat i w takim przedziale czasowym ten problem powinien już zostać nieomal całkowicie rozwiązany. Klapki już urywają się rzadziej niż dawniej, ale pozostaje problem wycieków, a to wiąże się niestety również z wymianą kompletnego kolektora, lub pogodzenie się z tą usterką (zaolejonym silnikiem) w przypadku braku kasy.

 

Moim zdaniem najprostszym rozwiązaniem aby przestać drażnić większość klientów ze zużytym kolektorem, Bmw powinno udostępnić sprzedaż samych klapek z mechanizmem (a nie tylko całą kompletną drogą część). Myślę że zyskali by na tym wszyscy.

Cena samych klapek byłaby pewnie przystępna dla wszystkich.

Klapki urywały się nawet w autach na gwarancji a koszty wymiany silnika nie są małe (np. 3,0d).

Jeśli jakaś część która psuje się bardzo rzadko kosztuje trochę więcej, to nie ma dużego problemu, ale są części (takie jak kolektor) które powinny wytrzymywać praktycznie cały okres eksploatacji auta a tak nie jest i wielu świadomych użytkowników swoich Bmw nie śpi po nocach z tego powodu (lub jeździ "z duszą na ramieniu") :wink:

Wystarczy tego narzekania. Na razie trzeba pogodzić się z tym, że trzeba zakupić kompletny kolektor.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim bezawaryjnych aut lub tańszych części zamiennych (oraz przepraszam, że trochę zboczyłem z tematu).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie tez telepie ale nie jakoś przesadnie, wiec podpinam pod inpe a tam camshaft sensor, wymieniłem czujnik i błędu nie ma, ale objaw pozostał ja mieszkam w UK i obecnie jest temp. na plusie i nie zauważyłem żeby zapalała sie sprężyka od świec, natomiast przy -3 sie zapalała....

zastanawiam się czy to nie jest wina nieszczęsnego sterownika świec, ale nie mam żadnych błędów....

 

kolejny problem to taki ze przy dodawaniu gazu jest takie buczenie (efekt dziurawego filtra ) i zastanawiam się czy to czasami nie filtr powietrza...

 

co o tym sadzicie czy ktoś miał taki objaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej bajki.

Autem telepie po zapaleniu - mam w kompie info o uszkodzeniu świecy.

Pytanie : Jeśli wymienię tą swiecę a nie skasuje błędu to dalej bedzie telepotało ? Czy pracowac bedzie normalnie a poprostu błąd zostanie ?

Pytam bo świece wymieni mi znajomy który nie ma kompa i nie wiem jakie to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej bajki.

Autem telepie po zapaleniu - mam w kompie info o uszkodzeniu świecy.

Pytanie : Jeśli wymienię tą swiecę a nie skasuje błędu to dalej bedzie telepotało ? Czy pracowac bedzie normalnie a poprostu błąd zostanie ?

Pytam bo świece wymieni mi znajomy który nie ma kompa i nie wiem jakie to ma znaczenie.

 

Jak wymienisz uszkodzoną świecę (lub więcej świec) to auto powinno dobrze odpalać i nie telepać (pomimo nie wykasowanego błędu / błędów). Warunkiem dobrego odpalania jest również sprawny sterownik świec.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie jednak na wymianę świec w profesjonalnym warsztacie. We wtorek jade działać. Gośc powiedział ze od razu wykryja czy to wina sterownika czy świec. Tak czy siak świecej już kupiłem, najwyżej sterownik bede do Rogera wysyłał :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moj problem zostal rozwiazany poprzez wymiane sterownika. Wczesniej wymienilem akumulator oraz swiece (na polecenie serwisu...) i narazielem sie na niepotrzebne koszty... Swiece + wymiana ich kosztoawla okolo 700zl. Nowy akumulator jakies 500. Odradzam wymiane swiec jesli nie zostna sprawdzone na zimno. Po wymianie sterownika wszystko dziala jak powinno. Polecam Rogera z forum gdyz naprawia takie sterowniki za 70zl bez zbednych kosztow takich ktore ja musialem poniesc.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez telepie przez chwile, ale zauważyłem ze nie działa podgrzewanie świec tzn. przy temp.-6 podczas rozruchu nie pojawia ikonka grzania świec na wyświetlaczu, sprawdzałem błędy inpa i nic....

miał ktoś podobny objaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez telepie przez chwile, ale zauważyłem ze nie działa podgrzewanie świec tzn. przy temp.-6 podczas rozruchu nie pojawia ikonka grzania świec na wyświetlaczu, sprawdzałem błędy inpa i nic....

miał ktoś podobny objaw?

 

Ta ikonka się chyba nie zawsze pokazuje, u mnie po wymianie świec przy -15 nic się nie pokazuje a auto odpala normalnie. Wcześniej przy -6 kręcił i krecił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie nie odpala normalnie tylko przez 2s na starcie sie trzęsie....

jeżdżę ciężarówkami i przy -20 odpalają bez żadnego problemu, wiem ze porównanie jest może nie na miejscu ale to w końcu tez diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez telepie przez chwile, ale zauważyłem ze nie działa podgrzewanie świec tzn. przy temp.-6 podczas rozruchu nie pojawia ikonka grzania świec na wyświetlaczu, sprawdzałem błędy inpa i nic....

miał ktoś podobny objaw?

 

Z tą ikonką o różnie bywa, ja także prawie nigdy jej nie widziałem.

Jak chcesz ją zobaczyć, to przede wszystkim musi być sporo stopni poniżej 0, (może wystarczy -6'C, ale gwarancji nie ma), jak wsiądziesz do auta to:

- wciskasz sprzęgło, wkładasz kluczyk i od razu przycisk Start.

Im szybciej to zrobisz, to większa szansa że zauważysz kontrolkę grzania świec. Ja właśnie tak robiłem dla testu i udało mi się ją zauważyć.

Myślę że jak włoży się kluczyk to prawdopodobnie od razu świece są podgrzewane i po dłuższej chwili jak odpalamy, to kontrolka już się nie zapali.

(niektórzy twierdzili że świece już są grzane po otwarciu drzwi auta, ale nie wiem ile w tym prawdy).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie problem z telepaniem wygląda nieco inaczej tzn. auto pali na zimnym na dotyk i nie ma z tym żadnego problemu.

Ten pojawia się kiedy silnik pracuje po osiągnięciu temp. roboczej. Na biegu jałowym przy min obrotach silnik wpada w drgania, które

są bardzo wyczuwalne w wewnątrz auta. Dodam, że sprawdzałem wtryski i tu ciekawa sprawa a mianowicie przez kilka minut po odpalaniu auta

korekcje wszystkich wtryskiwaczy są niemal idealne, ale po nagrzaniu silnika korekcje wtryskiwaczy na 1 i 3 cylindrze wychodzą poza zakres prawidłowej pracy i wtedy trzęsie budą.

Może ktoś z Was miał podobny problem lub wie ocb?

 

I jeszcze jedno pokazuje u mnie napięcie 14,98-15,12 Volt, czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
musze dość pilnie wymienić świece, ale jak wiadomo wymiana nie jest prosta, samemu tego nie zrobie. ktoś może mi polecić jakiś warsztat w Poznaniu gdzie zrobią to w rozsądnej cenie i fachowo (nie mówie o ASO). ile płaciliscie za wymiene świec w 320d?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, jestem z Wro i wymiana to od 100 do 200zł za 4 świeczki + oczywiście cena świec.

 

Ja kupiłem FEBI i będe wymieniał w przyszłym tygodniu bo szkoda silnika na tych mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja nie zastanawiałem się długo tylko najpierw wysłałem moduł świec żarowych do kolegi Krzyśka. Już wiem że dobrze zrobilem, przy dzisiejszych mrozach wszystko ok, wreszcie zapala się kontrolka od świec żarowych przed uruchomieniem auta :). Także jakby ktoś się jeszcze wahał, wyciągajcie moduł i wysyłajcie Krzyśkowi.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.