Skocz do zawartości

zimowe spalanie


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

E92 335xi automat, 7 km do roboty, 8h stania, do domu, do sklepu itp, jazda tylko i wyłącznie po mieście (100 tys) spalanie 19-19,5l trasa 10l - jadę jak chce, nikt mnie nie wyprzedza, ja każdego raczej, min w trasie 7,1l 90 km/h zero wyprzedzania. Auto w pełni sprawne. Opony michelin cross climate 225r17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To dużo kopcą te Beemki.

 

A jak miałem Laguny 2.0dCi 150, 180 i taka po chipie na 207KM to czytałem że 2.0dCi duzo pali, a tu guzik prawda.

Takie 2.0d 163KM duzo pali :P

 

 

 

@rsa2raf - jak oceniasz oponki crossclimate na sniegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego laguna nie pali mniej jak e90/ 163 KM,(mam 150 KM/2.0 pod domem) to jest realne spalanie na krótkich odcinakach w zimie, każdy z nas inaczej jeździ każdy ma dłuższą /krótszą trasę i inne drogi, w zimie na krótkich odcinakach nawet małe auto spali koło 10 l/100km, u mnie auta sporo palą ale stoją pod chmurką odpalam jadę 1.5km gaszę, odpalam znów 1 km i tak cały dzień na zimnym:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2.0d 163km automat touring w lecie okolo 8l a w zimie teraz do 11 podchodzi

prowadze kalkulator spalania od poczatku jak kupilem auto wiec wszystko jest udokumentowane :)

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/81049

krotkie odcinki do pracy 8km - walniete termostaty bo nie grzeje powyzej 55c :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2005 trafiały się jeszcze bez z tego co kojarzę ale lepiej dla niego gdyby go nie było bo wystarczy polatać chwilę z uwalonymi termostatami i zaraz będzie +1 litr oleju i Dpf nie od odratowania nie wspominając o zupie zamiast oleju w silniku :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

OK Pany.

 

Jak rozpoznać uszkodzny DPF?

 

 

Mialem uszkodzony termostat jak kupilem auto, nie wiem ile w takim stanie auto jezdzilo.

Wymienilem i nie zauwazylem aby filtr sie wypalał.

Czy jest to zauwazalne? W Lagunie podwyższaja sie obroty i rosnie spalanie chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość długo latałem z uwalonymi termostatami i mam dpf ale nie odczuwam żeby coś się stało z filtrem

aktualnie wymienione oba termostaty z czego jeden był rozsypany, temp 90c po przejechaniu około 8km na zerowych temperaturach

 

Również mam pytanie jak rozpoznać zapchany dpf ? nie czuje żeby auto słabo się zbierało i oleju też mi raczej nie ubywa, wymiana była w sierpniu i do teraz nie zanotowałem nic niepokojącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dość długo latałem z uwalonymi termostatami i mam dpf ale nie odczuwam żeby coś się stało z filtrem

aktualnie wymienione oba termostaty z czego jeden był rozsypany, temp 90c po przejechaniu około 8km na zerowych temperaturach

 

Również mam pytanie jak rozpoznać zapchany dpf ? nie czuje żeby auto słabo się zbierało i oleju też mi raczej nie ubywa, wymiana była w sierpniu i do teraz nie zanotowałem nic niepokojącego

 

Jesli juz to by oleju przybywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na razie nie widzę takich problemow, olej wydaje się trzymać na odpowiednim poziomie w okolicy maxa.

niestety w 2005r samochodziku mi wstawili dpf wiec przy najbliższych problemach będe to wycinał

 

 

nic nie wycinaj tylko dbaj, po wycięciu auto potrafi kopcić mniej lub więcej, śmierdzi nie samowicie z wydechu, w planach polski rząd ma odmawianie przeglądu w autach w usuniętym dpf, pewnie są to dopiero zarysy ale ogólnie wycinania nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wycinaniem dpf jest tyle teorii ile głów. Ostatnio byłem na programie u tunera moim E91 320d automat 2005r. Silnik z DPF, turbo i wtryski w świetnym stanie (według oceny mechanika). Wynik na hamowni 147K :( Po programie 179KM. Podobno DPF ma duży wpływ na moc auta w E90. Tuner pokazywał mi wykresy z 318d gdzie ze 122KM zostało 109KM i po samym wycięciu DPF i wgraniu fabrycznej mapy w wersji bez DPF auto odzyskało 122KM i po programie 152KM :) Wszystko czarno na białym. Namawiał mnie żeby wywalił swój. Wtedy powinienem mieć około 200KM ale waham się cały czas.

 

A co do spalanie to u mnie w zimie 10,5-11L. Krótkie odcinki 4-5km tylko i wyłącznie w mieście. Jeżdżę raczej spokojnie. Tylko trochę szybciej niż reszta aut na drodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby dlaczego powinny być kary za takie coś? Auto powiedzny z 2007roku bez DPF-u jest gorsze niż taki charlawy stary diesel ktory nie posiada DPF-a i np: badanie techniczne przejdzie. Ja juz zakupiłem auto właśnie bez dpf-u i nic nie śmierdzi jak to powiadaja inni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to że jest gorsze czy lepsze, chodzi o uregulowanie i stopniowe dostosowywanie się do norm ekologicznych, stąd pomysł żeby ganiać tych którzy mają samochód z układem DPF a go wyskubali i udają że jest tam nadal... już są auta benzynowe z DPF więc za chwilę będzie to codzienność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy miedzy M47 a N47 jest taka przepasc , czy moze ja juz calkiem zdziadzialem i jezdze emerycko ale wyniki spalania strasznie duze wypisujecie. U mnie teraz przy -15 stopni mam spalanie 4.8 - 6.2 maks (miasto + trasa) ok. 40 km w jedna strone. Opony owszem malenstwa 16 cali ROF. Ciekawe co bedzie w lecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niewiem czy miedzy M47 a N47 jest taka przepasc , czy moze ja juz calkiem zdziadzialem i jezdze emerycko ale wyniki spalania strasznie duze wypisujecie. U mnie teraz przy -15 stopni mam spalanie 4.8 - 6.2 maks (miasto + trasa) ok. 40 km w jedna strone. Opony owszem malenstwa 16 cali ROF. Ciekawe co bedzie w lecie.

 

Widzę że masz n47

Więc tak. Jest taka różnica.

Ale i opony swoje robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem Panowie, że jest diametralna różnica w raportach spalania właśnie pomiędzy N47 a M47. Wydaje się, że dużo lepszym wyborem jest jednak N47 pomimo (podobno) problemów z łańcuchem rozrządu spalanie jest o około 20-30% mniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.