Skocz do zawartości

ZWARCIE !? :(


bleki77

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM !!!

To co dziś mialo miejsce zaszokowało mnie do reszty !

Postawiłem auto na parkingu poprzedniego dnia i tak stało do dziś . Dzwoni domofon ... sąsiadka :) .... dymi się panu spod auta ...

Wybiegam i faktycznie lekki dymek , jakby zwarcie gdzieś koło wętoli ? tylko jakim cudem i dlaczego ?(po całej nocy i połowie dnia postoju nagle coś zwarło ? )

Skąd prąd przy wyłączonym zapłonie ? Najciekawsze jest to,że wszystko działa normalnie .

 

Szukam po forum i nie mogę trafić na podobny przypadek , jak by ktoś znalazł to prosze o namiar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz moze webasto ? Jesli tak to moze wlasnie ono sie odpalilo. Jaki byl zapach tego dymu ? smierdzialo topiaca instalacja czy moze byl to zapach spalin ?

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Nie mam webasta , a czuć było wyraźnie instalacje elektryczną .

 

p.s

Wczoraj byłem u mechanika , powiedział mi że najprawdopodobniej jakies zwarcie na przekażniku od wentylatora, narazie odpiąłem aku i szukam intensywnie po forum .

Jak to sprawdzić ? To moja pierwsza betka , mam ją drugi rok i nigdy nic się nie działo ,to specjalnie nie zagłębiałem się gdzie co jest.

Gdzie szukać przekażników , bezpieczników :(

 

Jak komuś coś przychodzi do głowy to proszę pisać , każda podpowiedź mile widziana !

Edytowane przez bleki77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i utknąłem w miejscu. Stawiam na jakiś przekaźnik od wentylatora klimy, (o ile taki jest ) ale nie wiem jak to sprawgzić, gdzie szukać?

 

W mojej okolicy większoś fachowców do których odważył bym się zawieźć auto ma tyle roboty że prędko się tym nie zajmą :( , więc uziemiony jestem :mad2:

 

Jak ktoś ma jakies konkretne sugestie to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie masz webasto?

 

raczej nie , musiał bym mieć jakiś włącznik a nie zauważyłem takiego

 

Co prawda mam troszeczkę odmienną sytuację bo gnojowóz (diesel), ale także e39 i webasto. Nie mam żadnego przycisku włączającego bo webasto jest tylko do podgrzewania chłodziwa silnika. Jedyną pomocą będzie odciągnąć nadkole od strony kierowcy i sprawdzić czy nie ma tam webasto. Mógłbym napisać że musi być naklejka w grodzi silnika, ale tyle osób już pisało że nie ma naklejki a webasto ma...

Może VIN coś podpowie?

 

Jeśli się dymi to spod tyłka kierowcy - tam jest wylot rury wydechowej webasto.... Smród coś pomiędzy spalinami diesla a topniejącą instalacją elektryczną - bardzo specyficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro to sprawdze, to webasto.

Jak byłem u elektryka to potraktował mnie jak jakiegoś przytrzymańca , jak mu powiedziałem oc się stało .

Jego słowa brzmiały "może stanął pan na jakiejś studzience z której poleciała para "

 

A to mój vin rozszyfrowany:

 

Art.

Wartość

Numer podwozia WBADM11010GP16906

Kod typu DM11

Typ 520I (EUR)

Typoszereg E E39 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M52/TU

Pojemność skokowa 2.00

Moc 110

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor ALPINWEISS 3 (300)

Tapicerka STOFF FLOCK/MARINEBLAU (F6DL)

Data prod. 1999-09-30

Wyposażenie

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S401A SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC Dach przesuwno-uchylny elektryczny

S415A SUNBLIND FOR REAR WINDOW Roleta przeciwsłoneczna tylna

S423A FLOOR MATS, VELOUR Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

L801A GERMANY VERSION Wersja krajowa Niemcy/Austria

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

S879A GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. niemiecki

Wyposażenie seryjne

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów

 

nie ma nic o dodatkowym ogrzewaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro to sprawdze, to webasto.

Jak byłem u elektryka to potraktował mnie jak jakiegoś przytrzymańca , jak mu powiedziałem oc się stało .

Jego słowa brzmiały "może stanął pan na jakiejś studzience z której poleciała para "

 

A to mój vin rozszyfrowany:

nie ma nic o dodatkowym ogrzewaniu .

 

Hmm..... realoem nie wyklucza możliwości posiadania tego ustrojstwa w Twoim bumierze :)

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/520i-M52/LHD/M/1999/september/browse/heater_and_air_conditioning/auxiliary_heating/

Myślę jednak że gdybyś miał webasto to napewno usłyszałbyś je - po pierwsze w cichutkim benzyniaku jest to o wiele bardziej słyszalne niż w moim klekocie, także po zgaszeniu auta dźwięk z nadkola jakby odrzutowiec był pod maską :)

 

Po tym jak napisałeś o fajczeniu przewodów moje myślenie wieczorkiem weszło na nowy tor - popatrzyłem sobie na "uszkodzone" na alle... i przypomniałem sobie że od czasu gdy to zacząłem oglądać zawsze trafia się jakaś spalona. Doszedłem nawet do konkluzji że coś może być nie tak z tym modelem, skoro tak wiele modeli od stycznia 2010 widziałem już spalonych :(

 

Tak więc jak najbardziej SZUKAJ!!! Chętnie pomogę jeśli będę mógł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wieczorem podskocze do garażu u kumpla i poszperam . Tylko jak to cudo ma wyglądać?

Napisałem w pierwszym poście, że sąsiadka powiedziała że dymi się spod auta , ale dymek wylatywał spod maski przy atrapie,

a najbardziej śmierdziało przy zbiorniczku wyrównawczym i nigdzie więcej .

Poszukam jakichś przypalonych przewodów ,może coś wykminie , jak znajde to opisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wieczorem podskocze do garażu u kumpla i poszperam . Tylko jak to cudo ma wyglądać?

Napisałem w pierwszym poście, że sąsiadka powiedziała że dymi się spod auta , ale dymek wylatywał spod maski przy atrapie,

a najbardziej śmierdziało przy zbiorniczku wyrównawczym i nigdzie więcej .

Poszukam jakichś przypalonych przewodów ,może coś wykminie , jak znajde to opisze co i jak.

 

A to już nie webasto ...

pewnie coś innego. napisz co zauwazyles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki benzynowe mają wogóle webasto?Bo kolega ma 2.0 i ?I tak się zastanawiałem,dzięki za odpowiedz :D

 

A czemu nie? Tzn. jako dogrzewacz silnika to pewnie nie, ale jako opcja dodatkowego ogrzewania to myślę, że napewno tak. W końcu podczas zakupu możesz sobie zamówić do auta wszystko z katalogu co Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czy silniki benzynowe mają wogóle webasto?Bo kolega ma 2.0 i ?I tak się zastanawiałem,dzięki za odpowiedz :D

 

A czemu nie? Tzn. jako dogrzewacz silnika to pewnie nie, ale jako opcja dodatkowego ogrzewania to myślę, że napewno tak. W końcu podczas zakupu możesz sobie zamówić do auta wszystko z katalogu co Ci się podoba.

Czyli auta z silnikami benzynowymi też mają webasta,a to dotyczy określonych modeli,czy bez reguły?A na co jest w takich autach webasto-na benzynę,czy jest dodatkowy zbiornik na ON?Bo to ciekawe,a ja myślałem że tylko diesle w BMW mają w standarcie,z wyjątkiem TDS.Oświec mnie kolego jak możesz :cool2: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli auta z silnikami benzynowymi też mają webasta,a to dotyczy określonych modeli,czy bez reguły?A na co jest w takich autach webasto-na benzynę,czy jest dodatkowy zbiornik na ON?Bo to ciekawe,a ja myślałem że tylko diesle w BMW mają w standarcie,z wyjątkiem TDS.Oświec mnie kolego jak możesz :cool2: .

 

:-) Oczywiście na benzynę.

Webasto to firma, więc jako nazwa własna, jest nieodmienna ("webaście" itd.).

Ciekawi mnie czy są jakieś wersje benzyniaka z standardowym wyposażeniem w Webasto. Może jakaś wersja na Norwegię czy Grendlandie ? ;-)

 

A co do samego niezależnego ogrzewania to jest ono wpięte w istniejącą instalację paliwową oraz obiegu cieczy chłodzącej. Napędzane jest w takim razie paliwem zasilającym silnik. Z tego co mi wiadomo to nie ma przewidzianego standardowo dogrzewania silnika benzynowego, tylko jako opcja na życzenie klienta i to najepewniej jako dogrzewanie kabiny. No chyba że jednak jest jakaś wersja o której pisałem pare linijek wyżej.

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/64126906740/

Jeśli w powyższym linku napisano że uszczelka wydechu niezależnego ogrzewania wystepuje w benzynie to tak pewnie będzie (jako opcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz żadnych przekaźników, bo wentylator jest sterowany elektronicznie sygnałem ze sterownika silnika: do wentylatora PRZEZ CAŁY CZAS, NAWET PRZY WYŁĄCZONYM ZAPŁONIE dostarczane jest napięcie (dwa grube kable), a to, czy będzie się kręcić, czy nie zależy od sygnału płynącego po cieniutkim kabelku. Stawiam na jakieś zwarcie na obwodzie wentylatora klimatyzacji...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.