Skocz do zawartości

E39 jakie polecacie wycieraczki


djdolar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No i w końcu znowu znalazłem po pierwszych głód Rain wycieraczki które idealnie zbierają wodę przy prędkości powyżej 140.

 

Bylem na przeglądzie i zakupiłem przy okazji wycieraczki bo pan diagnosta mnie zapewniał ze ich nie podwiewa. Kupiłem zalozylem poczekałem 2 dni na deszcz i rzeczywiście. 0 problemów z niewytartymi fragmentami szyby.

 

Firma wycieraczek to visee. Mocuje się identycznie jak goodrain. Żeby nie było kolorowo jak wycieraczka dojdzie do pionu i jest moment ze zaczyna wracać to w czasie zmiany tego kierunku jest pojedynczy hałas. Jak by podwinieta guma

 

Cena ok 60zl kpl

Trwałość 3tyg ale będę pisać co jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prawie rok jeżdżę na wymienionych gumach firmy alca i jestem bardzo zadowolony. Koszt gum to 650mm 2 sztuki 20zł a 550mm koło 15zł też 2sztuki. Mam w garażu jeszcze na jedno założenie. Ale te gumy dalej dobrze zbierają :D Lotki itp oryginalne tylko gumy przekłądam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tez bym spróbował ale po kupienie goodrain i sprawdzeniu wrzuciłem te spojlerki widząc jak dobrze działają te wycieraczki. Później firma ta spadła na psy i potem żałowałem czytając o gumkach alca juz jakiś czas temu. Bo gumki kiedyś kupiłem ale bardzo źle działały. Firmy nie pamiętam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niedawno przerabiałem wymiane samych gumek, niestety ale kicha - zbierały tragicznie, do tego bardzo głośne były.

Goodrainy są względnie ok, pomijając początkowe problemy z wadliwą jedną sztuką, to jestem zadowolony.

Na minus, powyżej 140, 150 wycieraczka kierowcy czasem jest podwiewana, i nie zbiera, ale niestety rzadko ostatnio jeżdżę szybko, także wycieraczki są ok - przynajmniej na miasto. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem 2 razy bezpośrednio w sklepie w Lubinie. On jako pierwszy na allegro sprzedawał z tego co wiem i kicha. Nawet nowe założone podwiewaly. Wiec nikomu nie polecam. Jak będę miał okazję to oba ze powyżej 160 jak jest ze zbieraniem wody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja trochę poczytałem i zamontowałem sobie tzw niewidzialną wycieraczkę :mrgreen:

Coś takiego:

http://detailingshop.pl/GYEON_VIEW

 

Mam good rainy, ten nowsze, co powyżej 100 są w sumie bezużyteczne. Zamiast zmieniać piura uznałem, że przesmarruje sobie tym. W maju, czy czewcu się udało i od tego czasu powyżej 60kmh wycieraczki są zbędne.

Na zimę będzie pewnie trochę słabo, jak błotem pośniegowym z solą będzie waliło na szybę, ale zobaczę, najwyżej wtedy trzeba będzie jakichś piór poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś w innym jeszcze aucie użyłem niewidzialnej wycieraczki i była masakra, bo wycieraczki zaczęły totalnie mazać szybę i za cholerę nie dało się tego dziadostwa usunąć. Dlatego teraz stosuję wyłącznie na szyby boczne a na czołową szukam dobrych wycieraczek.

Od roku siedzą u mnie Valeo dedykowane do E39. Idealnie nie były od początku, ale satysfakcjonujące w 85%. Niestety z czasem zaczęły trochę mazać i teraz już mnie to wkurza. Nieco się poprawia jak trochę popracują (długotrwały deszcz), ale jak trzeba po prostu o poranku szybę przetrzeć z rosy (z użyciem spryskiwaczy oczywiście), to raczej lipa.

A ktoś ma może doświadczenie z ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mazania nie ma, nawet jak się machnie wycieraczkami wszystko schodzi jak po wosku na lakierze, a nawet lepiej.

Tylko powierzchnię trzeba dobrze przygotować. Na przedniej szybie i bocznych najpierw płyn do mycia szyb, później spirol 2 razy, na koniec ten środek zgodnie z instrukcją. Jest super, a z tyłu już mi się spirol skończył :wink: więc tylko po płynie do szyb i efektu nie ma aż takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki jest sens kupować goodrain które podobno już nie są ok skoro różnica w cenie goodrain i bosch to 20zł na komplecie?

 

http://allegro.pl/wycieraczki-dedykowane-bmw-serie-5-e39-650-550-tyl-i5831693877.html

http://allegro.pl/bosch-wycieraczki-przod-tyl-bmw-5-e39-touring-i5332190812.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens kupować goodrain które podobno już nie są ok skoro różnica w cenie goodrain i bosch to 20zł na komplecie?

 

http://allegro.pl/wycieraczki-dedykowane-bmw-serie-5-e39-650-550-tyl-i5831693877.html

http://allegro.pl/bosch-wycieraczki-przod-tyl-bmw-5-e39-touring-i5332190812.html

 

Ano taka, że Bosch jest do kitu. Działa 2-3 miesiące a potem na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku mam Valeo dedykowane do E39. Kosztują ok. 120zł (więc mniej niż ori o jakieś 30%) i oceniam je dobrze (ale nie bardzo dobrze). Niestety mają również swoje wady. Konkretnie przez pierwsze 3 m-ce działały idealnie, ale po tym okresie żeby działały OK (zbierały równo, bez mazów), to potrzebują trochę popracować. Czyli jak jest deszczowy dzień i wycieraczki są używane ciągle, to po ok. 10 minutach zaczynają pracować super. Ale jeśli chce się tylko przemyć szybę, np. rano, albo jak się trochę zachlapie na drodze, to takie pojedyncze przeloty nie są idealne i zostawiają sporo smug (które co prawda po 3-5sek. znikają, ale mimo wszystko irytują). To pewnie wynik brudu z szyby i na gumach wycieraczek, ale np. Championy (które mam w Yarisie) zawsze radzą sobie super. Niestety Championów nie ma do E39 - tylko gumki na podmianę, a z tym bywa problem montażowy.

Dodatkowo od niedawna Valeo zaczynają lekko hałasować przy zmianie kierunku pracy - pewnie guma już twardnieje i czuję, że zbliża się ich koniec. Stukanie nie jest jeszcze uciążliwe, ale pewnie wkrótce będzie.

Ogólnie dla Valeo ocena dobra, chociaż za tą cenę oczekiwałem czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wcześniej przerabiałem sobie Motgumy ale teraz kupiłem dedykowane Championy i jest ok. Można je dostać za 50zł, gumki z metalowymi "szynami", do montażu w miejsce poprzednich gumek. Pasują idealnie, montaż pod supermarketem jak najbardziej możliwy. Cena w miarę atrakcyjna a puki co dzielnie przeciwstawiały się niskim temperaturom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tak czytam ten temat... to w końcu jakie te wycieraczki aktualnie polecacie? ;)

Miałem u siebie ostatnio najpierw Valeo, potem Bosch, jedne i drugie przez pierwszy miesiąc czy dwa były ok, a potem zaczęły hałasować i rozmazywać. Jest coś, co obecnie gwarantuje ciszę i brak mazania przez dłuższy czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najtańsza i najlepsza opcja to wymiana samych gumek. Ja wymieniam gumki firmy alca. Koszt około 20 zł i są po dwie gumki. Bo są dwie inne. Przerabiałem już pełno wycieraczek i nigdy nie byłem tak zadowolony jak same gumki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Maxgear

:mrgreen:

Wszystko w temacie.

 

Miałem nadzieję że będzie tak jak koledzy wcześniej pisali o Goodrainach :D Za niedługo wracam do Valeo. Miałem na Omedze przez ponad 2 lata banany Valeo i zero problemów.

 

Natomiast wycieraczkę do Turasa produkuje tylko jedna firma i jest to akurat Bosch..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powoli się zastanawiam czy nie wrócić do fabrycznych wycieraczek. O ile pierwsze Good Rainy były ok (nie podwiewało ich tak bardzo i wycierały ładnie) to następne wypusty zrobiły się już lipne - podwiewa jak fix, nie zbierają idealnie przy wyższych prędkościach (pomimo wielu prób ich ustawiania pod różnymi kątami). Teraz mam jakieś banany niby polskiej firmy, produkowane na Śląsku i stwierdzam, że jest tak samo lipnie jak z Good Rainami lipnych wypustów.

Tradycyjne wycieraczki nie wyglądają zbyt ładnie ale przynajmniej były bezproblemowe. Najwyżej będę wymieniał same gumki na Alca/Heyner bo te są dość dobre i tanie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.