Skocz do zawartości

E39 jakie polecacie wycieraczki


djdolar

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie odswiezam temat...

Znalazlem na Allegro takie oto wycieraczki do e39

http://allegro.pl/teflonowe-wycieraczki-bmw-seria-5-e39-i2605207361.html

Cena wydaje sie atrakcyjna...Mial ktos moze?

Wczesniej mialem Boscha i po kilku miesiacach nadawaly sie na smietnik... Wymienialem tez same gumy, ale to tez starczalo na chwile...

Aero Twinow z Boscha chyba nie da sie zalozyc? Bo mocowanie nie pasuje...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

A ja polecam koledzy użyć coś takiego:

 

http://moto.allegro.pl/niewidzialna-wycieraczka-utrudnia-osadzanie-szronu-i2615657127.html

 

Zapomniałem po co są wycieraczki w samochodzie, stosuje to od roku, średnio raz w miesiącu myje tym szybę, obecnie wszyscy znajomi i cała rodzinka tego używa. POLECAM :cool2:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki dzieki za odpowiedz.

bng chodzi Ci o te wycieraczki:

http://allegro.pl/wycieraczki-bmw-serie-5-e39-1995r-2004r-jakosc-i2622958639.html

 

czy moze te:

http://allegro.pl/nowosc-wycieraczki-plaskie-aero-bmw-serie-5-e39-i2622084456.html

 

Do tych drugich nie pasuje chyba mocowanie oryginalne w e39...

 

Krzysiek jechalem juz z czyms takim na szybie, ale trzeba bylo jechac powyzej 100, zeby ten preparat dzialal...

Tak czy siak kupie wycieraczki. A ten preparat jest na tyle tani, ze mozna sprobowac...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz_wrocław, poszukaj dobrze na Allegro. Jest gość (przynajmniej był i tym handlował) z Lubina w dolnośląskim, który sprzedawał wycieraczki płaskie typu "banan" do e39. Wszystko idealnie pasuje, trzeba tylko z metalowego ramienia w e39 wypiąć te dodatkowe ramionka, które zostają po wyjęciu gumowych piór. Ma zostać samo metalowe ramie z otworami, w które właśnie idealnie pasuje i wpina się klips (jest w zestawie z piórami bananowymi) łączący banana z metalowym ramieniem głównym wycieraczki. Ten z Lubina miał te pióra firmy Goodrain i po kodzie kreskowym wychodziło zdaje się, że były one produkowane w Belgii (tak też mówił w rozmowie telefonicznej). U mnie te wycieraczki śmigają już od początku roku zdaje się i nic się z nimi nie dzieje. Jedyny drobna wada, że od 160 km/h wzwyż czasem je delikatnie na środku podwiewa i nie do końca dokładnie zbiorą wodę z szyby.

W późniejszym okresie oprócz tego gościa z Lubina pojawił się jeszcze ktoś inny i oferował te banany do e39 ale już zdaje się jakiejś innej firmy - nie wiem jak się sprawują bo tamtych nie testowałem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć elementy według poniższych rysunków żeby zostało samo gołe ramię metalowe główne od wycieraczki (tak samo robisz i w lewym, i w prawym ramieniu wycieraczki). W nim na końcu będziesz miał po usunięciu tych elementów dziury, w które wpinasz klips jaki jest dołączony do bananów i w klips już bezpośrednio jest wpięty banan. Po prostu te banany mają już tak obliczoną długość piór, że wpina się je bezpośrednio w główne ramię wycieraczek e39.

 

Wycieraczka/ramię kierowcy: - (tu usuwasz element nr 6 i nr 4) - element nr 5 ja akurat zostawiłem bo w niczym nie przeszkadza

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/b/y/11.png

 

Wycieraczka pasażera: (tu odpinasz element nr 4 i 5) - element nr 6 zostawiłem bo też w niczym nie przeszkadza bananowi

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/b/y/12.png

 

Co do czasu montażu to mi zajęło to jakieś 10 minut bo oryginalne klipsy w fabrycznych wycieraczkach/spoilerkach się trochę zasyfiły i trzeba je było mocniej ścisnąć żeby wyszły. Po ich wyjęciu wszystko pasuje idealnie jeśli chodzi o banany.

Aaaaaa - pamiętaj tylko żeby po wyjęciu tych fabrycznych elementów nr 6 i 4 oraz nr 4 i 5 ramię główne było gołe, bez żadnych plastikowych tulejek, dystansów it w otworach - inaczej nie wepniesz klipsa od bananów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Krzysiek jechalem juz z czyms takim na szybie, ale trzeba bylo jechac powyzej 100, zeby ten preparat dzialal...

Tak czy siak kupie wycieraczki. A ten preparat jest na tyle tani, ze mozna sprobowac...

Pozdrawiam

 

Nie zaprzeczam potrzebie dobrych wycieraczek, ten preparat to tylko dodatek, działa powyżej 60km/h i to potwierdzam, także w korkach się nie przyda, ale za miastem bardzo.

Potrafiłem z Warszawy na mazury przejechać i używać wycieraczek tylko w miastach i to w dość duży deszcz, no a to pomaga zaoszczędzieć życia naszym "drogim" wycieraczkom :D

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mi chodziło o wycieraczki drugiego pkt:

http://allegro.pl/nowosc-wycieraczki-plaskie-aero-bmw-serie-5-e39-i2622084456.html

 

Myśląc o nich zastawiałem się jeszcze nad adaptacją ramion z e60 (niestety konieczne przy tym jest łaczenie ramion z e39 i z e60 w jedno ramie.. - niestety spawanko; choć jak osoby robiły to z głową to wyglądało bardzo przyzwoicie)

 

@Krzysiek

Jeśli rzeczywiście ten środek działa to chyba i sam spróbuję.. :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niewidzialnymi wycieraczkami trzeba uważać - mogą powodować "mazy" podczas używania standardowych wycieraczek, piski lub przeskakiwanie na szybie. Poza tym taką niewidzialną wycieraczkę trudno dokładnie zmyć - zawsze zostają jakieś resztki. Być może są preparaty sensowne, ale ja kiedyś testowałem 3 różne i efekt mnie denerwował. Przednia szyba moim zdaniem powinna być czysta i odtłuszczona, wtedy nic się nie maże, nie ma blików (pod warunkiem, że nie jest porysowana) i nawet tanie wycieraczki pracują poprawnie.

Niewidzialna wycieraczka jest natomiast godna polecenia na boczne szyby (ewentualnie też lusterka) i/lub tylną. Alternatywnie niektórzy stosują wosk.

Jeśli chodzi o wycieraczki - ostatnio zastosowałem gumki Alca - tanie jak barszcz i ich efektywnością jestem zaskoczony na +, zobaczę tylko jak długo popracują, ale za taką cenę, to mogę zmieniać co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mi chodziło o wycieraczki drugiego pkt:

http://allegro.pl/nowosc-wycieraczki-plaskie-aero-bmw-serie-5-e39-i2622084456.html

 

Myśląc o nich zastawiałem się jeszcze nad adaptacją ramion z e60 (niestety konieczne przy tym jest łaczenie ramion z e39 i z e60 w jedno ramie.. - niestety spawanko; choć jak osoby robiły to z głową to wyglądało bardzo przyzwoicie)

 

Pozdro

Zamówiłem właśnie te wycieraczki i na dniach do mnie przyjdą. Zdam relację z pierwszych wrażeń jak tylko je zamontuję :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te good rain są do dostania u mnie w mieście na miejskim bazarku z częściami motoryzacyjnymi typu plaki i inne czyściwa. Gość woła sobie 58zł pudełko i wszystko jest. Mieszkam 30km od lubina to widać, że te wycieraczki są znane w okolicy :) Mam oryginalne i dla mnie tragedia cenowa jak i ich wytrzymałość. Chyba przetestuje te bananki i napiszę jak się sprawują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem i jak na złość przestało padać... Ale pierwsze wrażenie po użyciu spryskiwaczy było dobre, bo wszystko ładnie starły. Zobaczymy jak długo wytrzymają.

Kupiłem takie: http://allegro.pl/nowosc-wycieraczki-plaskie-aero-bmw-serie-5-e39-i2622084456.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oprócz goodraina z przodu potraktowałem wszytskie szybki wczesniej podanym specyfikem Autolandu.

 

Co prawda mi nie udało się w deszcz jechać, ale brat skorzystał z autka akurat jak padało. Było bardzo miło zaskoczony czyli wychodzi na to że środek rzeczywiście jak najbardziej na plus!!! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie zainstalowałem Good Rain'y i szczerze powiem, że w moim przypadku Bosch był lepszy...

Wycieraczki są ciche, nie jest najgorzej, ale przy silnym deszczu wycieraczki "wracając" zostawiają niezgarnięty deszcz...

Nie wiem, może to kwestia tego, że powinny się jeszcze jakoś ułożyć. Zobaczymy.

Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zainstalowałem Good Rain'y i szczerze powiem, że w moim przypadku Bosch był lepszy...

Wycieraczki są ciche, nie jest najgorzej, ale przy silnym deszczu wycieraczki "wracając" zostawiają niezgarnięty deszcz...

Nie wiem, może to kwestia tego, że powinny się jeszcze jakoś ułożyć. Zobaczymy.

Pozdrawiam forumowiczów.

A ja po ich zainstalowaniu jestem pozytywnie zaskoczony. Są w miarę ciche i zgarniają świetnie, nawet w dużym deszczu. Zobaczymy jeszcze jak z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowe ramię - masz na myśli ramię z gumowym piórkiem? Należy przesunąć suwak w pozycję przeciwną do "LOCK" i wysunąć metalowe ramię. Później trza zdjąć (wypiąć) dwa plastikowe spoilery oraz dwa plasticzki, które blokują dziurki w głównych ramionach wycieraczki.

Później zostaje już tylko wsunięcie GOOD RAINÓW w główne ramiona wycieraczki aż nastąpi charakterystyczne kliknięcie :)

Kurde nie wiem czy ta instrukcja będzie zrozumiała, ale zamiana jest prosta więc jak zaczniesz to robić to na pewno nie będzie problemów.

Spoilerki i plasticzki najlepiej zachować, na wypadek gdybyś chciał wrócić do oryginalnej wersji.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zainstalowałem Good Rain'y i szczerze powiem, że w moim przypadku Bosch był lepszy...

Wycieraczki są ciche, nie jest najgorzej, ale przy silnym deszczu wycieraczki "wracając" zostawiają niezgarnięty deszcz...

Nie wiem, może to kwestia tego, że powinny się jeszcze jakoś ułożyć. Zobaczymy.

Pozdrawiam forumowiczów.

 

kolego swego czasu czytałem troszkę na forach więc mogę Ci polecić próbę znalezienia informacji w czym może być błąd. GR'y najprawdopodobniej mają większą siłę tarcia od zwykłych wycieraczek i jak ramie jest za słabo dokręcone to mogą być takie kwiatki..

 

Zacznij właśnie od tego - niestety ani rysunków ani nic dokładniejszego Ci nie przytoczę bo osobiście z tym problemu nie miałem. Ale pamiętam że kilku forumowiczów rozwiązało problemik po dokręceniu ramion.. (możliwe że to był temat na bmw-sport więc jak tu nie znajdziesz to popytaj wujka google'a)

 

pozdro, BNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odświeżyć.

Wycieraczki good rain nie kupowałem długo. Zmieniałem na bosch które moim zdaniem są okropne po3-4msc. Kupiłem good rain-y wczoraj dopiero zamontowałem i tyle. Dzisiaj z racji, że dopadł mnie deszcz to pozwoliłem sobie chwilkę przestestować je przy prędkościach dochodzących do drugiej setki. Muszę powiedzieć, że biją na głowę boscha. Ścierają tak samo dobrze jak przy niskich prędkościach i nie ma tego niemiłosiernego szorowania. Są cichutkie i ładnie ścierają przy nawet dużych prędkościach.

 

Mam nadzieję że posłużą chociaż 6-8msc to będzie sukces. Cena 50zł za bez przegubowe. Zobaczymy kiedy będzie pierwszy kleks na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem GR'y jakoś w styczniu. generalnie z początku chodziły ładnie ale już po 2 miesiącach pojawiły się pierwsze skrobania po szybie a starałem się dbać aby nie drapać po zamarzniętej szybie. Teraz już b. często zdarza się ze jak dochodzą do góry to skrobną i to nie ważne czy mżawka czy ulewa. Poza tym z uwagi że są "bezprzegubowe" to nie klekoczą przy zmianie kierunku ale jakoś tak szorstko szurają po szybie i tak chyba było od początku co mnie lekko drażni.

też mam problem ze zbieraniem w drodze powrotnej od strony kierowcy przy prędkościach od 90-100 ale i tak będę wymieniał ramię to może się uda jakoś to wyregulować.

generalnie liczyłem na coś więcej, dłuższą dobrą jakość pracy ale cóż...

dla mnie nadal wzorem są bosch, które miałem kiedyś w pasku - półtora roku pracy i jeszcze było ok, tylko pojedyncze smugi zostawiały w drodze powrotnej ale to było dawno i kupione za granicą, obecnie w e39 przed wymianą miałem zwykłe bosche i po pół roku było podobnie jak z tymi GR. pozostaje chyba jeszcze valeo przetestować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w boschach mnie drażniło to szorowanie. Miałem wrażenie że ścieram szron z szyby taki jest dźwięk. Bosch w poprzednim oplu sprawdzał się bdb. W bmw niby ten sam producent a jednak kicha po kilku msc. Good rain też jest bez przegubowy. Wadą jest to, że trzeba rozebrać spoiler plastikowy by zostało samo gołe ramię. Wycieraczki wchodzą na klik w otwory ramienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ,,good rain'' są na aucie już prawie rok i dalej śmigają jak nowe, lecz na początku trochę mnie wkurzaly zanim nie ustawiłem ramienia kierowcy. Teraz jest super :D

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.