Skocz do zawartości

528i Pęknął drążek kierowniczy... pomocy !


krycha350z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam problem , podczas jazdy na szczęście przy prędokości 10 km/h pęknął drążek kierowniczy prawy od pasażera koło się wykrzywiło i zablokowało. Nic z resztą zawieszenia się nie stało.

I mam pytanie czy kupywać automatycznie drażki na 2 strony??

I od czego to mogło pęknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szok.

Nie do pomyślenia w BMW. Ciekawe kto ten drążek wyprodukował bo zakładam , że to jakiś zamiennik.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Szok.Nie do pomyślenia w BMW.

BMW auto jak każde,ideałów nie ma :!: jak coś się zużyje to niestety.Kup kolego L+P orginał lub jakiś dobry zamiennik,bo kiedyś połaszczyłem się na Delphi(czy jakoś tak)to nie dało się wogóle zamontowac,były za grube w miejscu gdzie się łamią(na tej kulce)i ruch ich był ograniczony.Zezłościłem się wtedy na pseudo-producentów części bo auto u mechanika na podnośniku rozgrzebane części nie pasują a innych od ręki brak(zablokowałem mu stanowisko na 2 dni).

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szok.

Nie do pomyślenia w BMW. Ciekawe kto ten drążek wyprodukował bo zakładam , że to jakiś zamiennik.

 

A skąd wiesz co się z autem wcześniej działo. Może zawieszenie dostało kiedyś strzała i ktoś nie wymienił wszystkiego. Mój kolega kiedyś w Volvo też nie wymienił drążka, bo blacharz stwierdził że jest ok, a potem pojechał prosto zamiast skręcić. Szczęście, że nic się nie stało. Drążek po prostu był osłabiony po uderzeniu w koło i przy obciążeniu po prostu się rozleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
lepiej kolego przypomnij sobie kto i jak ustawiał zbieznosc czesto lubia grzac palnikiem zeby poluzowac regulacje a za to powinna byc kara wiezienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jeśli ktoś ma świadomośc , że ma auto po wypadku to inna sprawa ale pomimo tego dla mnie to szok.

matiz to może ulegać takim awariom ale w E39 nigdy o czymś takim nie słyszałem. < może mało słyszałem hehe.. >

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czasami handlarze-oszuści likwidują luzy w zawieszeniu przed sprzedażą napitalając młotkiem w drążek lub wahacz, żeby przez te kilka km jazdy próbnej było cicho. U nas niestety jak samemu auta nie przywieziesz z zachodu kupując od normalnego sprzedawcy a nie placu z autami bez TUVu albo jak z autem przed zakupem nie pojedziesz do dobrego mechanika, to możesz się spodziewać wszystkiego, bo branża samochodowa to banda oszustów. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy drążek był z firmy "fortuna line" najgorsze co może być chiny.

Zamówiłem lewy i prawy , ten co pękł wymienia na pewno a drugi bedze musiał zobaczyć z jakiej jest firmy i stan jego jeśli bedzie również jakies padło to naturalnie że zmienie, jeśli bedzie coś mądrego to bedzie można zostawić.

Zamówiłem TRW

A co do uszkodzenia wyglądało to tak że jechałem 15 na godzinę powoli koło kościoła i zahamowałem nagle

gwałtownie bo mi auto wyjechało i myślałem że hamulec nie odbił wychodzę a tu szok paczę koło w drugą strone.Serwis na miejscu , wykrecone pospawane aby tylko autem zjechać na garaż . A pękło przy kulce (jabłku)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się i takie coś. Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Ostatnio spotkałem się z taką sytuacją w śmieciarce DAF. Pękł drążek przed zakrętem i się przetarł z jadącą z naprzeciwka cysterną. Skończyło się na małych uszkodzeniach i ogromnej ilości strachu. Miłej wymiany życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.