Skocz do zawartości

E90 320d vs accord 2.2 i-ctdi


krytek

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy accord ma bardzo dobre wykonczenie wnętrza

 

No więc napisałem że nie wiem jak sie prezentuje nowy acord , bo nie jeździłem i nie siedziałem w nowym acordzie tylko w modelu 2004 oraz 2006 lub 2007( wiem ze był po lifcie).

Ja też na siłę nie mam zamiaru nikogo przekonywać do mojego zdania. Każdy ma inny gust.

Dla mnie po prostu acord(z lat 2002-2007) w środku jest niezbyt obszerny i troche plastikowy.

Z zewnątrz to ładne auto ale środek nie budzi we mnie żadnych emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie nieulega watpliwosci ze tu wygrywa bmw (dla mnie zdecydowanie), nie biorac pod uwage wymiarow wnetrza (nie dla kazdego to jest wazne), awaryjnosci (tu bmw przegrywa raczej) cala reszta to na plus BMW .......

 

Pozdrawaim

BMW 535d Msport 2008r, jak nowka :) .... juz moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze accord to klasa bmw 3 i to nie podlega watpliwosci ,moje zdanie jest takie ze napewno honda bedzie mniej awaryjna od bety a to daje duzy plus . Jednak beemka ma napewno lepsze prowadzenie ,osiagi,wygluszenie no i oczywiście prestiż .To jednak moje zdanie i kazdy ma prawo do innego :) pozdrawiam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Na pewno odgrzeję "kotleta" po dwóch latach, ale patrząc na rankingi niezawodności to powiedziałbym, że BMW nie ustępuje Hondzie pod tym względem. Wyciągnąłem z nich wniosek, że najlepiej obecnie sprawują się Hondy, BMW i Mazdy (nie wiem czy już uporali się z rdzą).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Accorda 2,2 i-cdti 150km z 2009r i Bmw E91 05r.

 

Zalety Hondy :

 

- Komfort Jazdy ( duże bardzo wygodne fotele, biegi wchodzą bardzo lekko i płynnie, miękkie zawieszenie )

- Bardzo dobre światła xenonowe ( bez porównania do innych marek )

- Ekonomiczny silnik

- Dobre wyciszenie

- Masa schowków ( bardzo duży podłokietnik, schowek na okulary, 4 schowki w tunelu środkowym )

- Skóra, kierownica nie wyciera się nie łamie itp ( po 140 tys.km )

- Bardzo ładne zegary ( chyba najładniejsze jakie widziałem )

- Wysoka kultura pracy silnika

- Bardzo dobra jakość materiałów ( nic nie skrzypi, nic się nie odkręca, wszystko solidnie spasowanie )

 

Wady Hondy :

 

- awaryjność ( wymieniane sprzęgło przy 100 tys. )

- słabe hamulce ( szybko się grzeją, nie ma porządnych zamienników )

- mało miejsca, ale tylko z tyłu.

- słabe osiągi jak na 150km.

 

 

Ogólnie mówiąc Accorda ( ja ) porównałbym bardziej do Bmw 5, ponieważ w porównaniu do E90 w accordzie jest dużo więcej przestrzeni, jest to samochód o wiele wygodniejszy, bardziej komfortowy. Posiada automatycznie otwierany/zamykamy bagażnik.

 

W polsce nie jeździ tego dużo, z uwagi na wysoką akcyze ( silnik 2,2 i-cdti ), tak więc większość to salonowe.

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie accorda do bmw 5 to jakaś paranoja.. :mad2: Zacznijmy od tego, że honda ni jak się ma do bmw. Jeżeli wogle już ktoś chce porównywać bmw z inną marką to tylko audi, mercedesa nie biore w chwili obecnej pod uwagę. Jakie są różnice zacznijmy od wykonania, wyglądu, materiałów, trwałości a przede wszystkim prowadzenia pomijając już fakt, że jak wsiadasz do bmw odrazu czujesz się dobrze wiesz gdzie i co jest..oczywiście wiadomo znajdą się tacy dla któych bmw prowadzi się tak samo i wygląda jak honda albo opel ale to już inna historia :duh:

 

ps.żeby nie było sam miałem honde s2000 i uważam że jest to genialny samochód :cool2: natomiast jest to inny rodzaj samochodów i ni jak się mają takie porównania..ale to oczywiście tylko moje skromne zdanie... :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód genialny :mrgreen: Jak dla mnie nie ma łądniejszego roadstera trzma się drogi niesamowicie silnik genialny z 5 na 2 i jazda kto miał hodne wie jak te silniki chodzą do 6 tys luzik i spalanie w graniach 8l a potem się v-tec załącza i jazda do 9 tys...:).Natomiast trzeba uważać szczególnie na śliskim duża moc i tył napęd robią swoje bokiem tym nie polecisz bo odrazu tył zawija.Ja miałem jeszcze zrobiony cały dolot i wydech ze stanów sciągany więc najpierw było ją słychać a potem widać zdecydowanie samochód godny polecnia i w tym przypadku wolał bym s2000 od z4 ale tylko w tym konkretnym żęby zaraz mnie ktoś za słówka nie łapał :mrgreen: i tylko ze względu na wygląd moim zdaniem s2000 jest ładniejsze od z4. Natomiast podczas jazdy tym samochodem banan na twarzy cały czas :D szczególnie w lato wieczorkiem ahh piękne to były czasy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znajomy jeździł Accordem 06 r. 2.2 cdti i był zadowolony dlatego chciał kupić ponownie accord tylko 2010 r. szukał kilka miesięcy dobrze wyposażonego, zadbanego egzemplarza, zrobił kilka jazd testowych i wszystko było by fajnie do czasu kiedy w salonie HONDA w W-wie przejechał się E60 2.0D z 2009 , po przejażdżce był tak zachwycony że olał Accord i kupił E60 twierdząc że pierwsze wrażenie było takie jak by się przesiadł z jakiegoś Fiata do Mercedesa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterkowość accorda może być mniejsza bo tych samochodów jezdzi mniej .... biorąc pod uwagę jakie niektóre zlepy e9x jeżdżą i ile ich jest to wydaje mi się że dlatego usterkowość i narzekanie co poniektórych jest tym spowodowane

 

Moja znajoma ma Acorda od nowości benzynę i jest bardzo zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie accorda do bmw 5 to jakaś paranoja.. :mad2: Zacznijmy od tego, że honda ni jak się ma do bmw.

 

 

Kolego przejedź się Accordem ( po lifcie - od 2009r ) to zrozumiesz dlaczego napisałem, że bardziej bym go porównywał do BMW 5 niż do BMW 3.

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Porównywanie accorda do bmw 5 to jakaś paranoja.. :mad2: Zacznijmy od tego, że honda ni jak się ma do bmw.

 

 

Kolego przejedź się Accordem ( po lifcie - od 2009r ) to zrozumiesz dlaczego napisałem, że bardziej bym go porównywał do BMW 5 niż do BMW 3.

 

Pozdrawiam

 

Znajomy kilka razy jeździł najnowszym Accordem kiedy był na kupnie tego modelu i wystarczyła jedna przejażdżka BMW E60 aby stwierdzić że Hondzie kawałek do BMW tak że kolega ardin ma racje że nie należy ich porównywać bo to inna klasa, już nawet nie chce porównywać modelu F10 bo robi się jeszcze większa różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet śmiem twierdzić, że E90-tką jeździ się lepiej, ale niech nikt nie pisze, że to ta sama klasa auta, bo na pewno nie.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie accorda do bmw 5 to jakaś paranoja.. :mad2: Zacznijmy od tego, że honda ni jak się ma do bmw.

 

 

Kolego przejedź się Accordem ( po lifcie - od 2009r ) to zrozumiesz dlaczego napisałem, że bardziej bym go porównywał do BMW 5 niż do BMW 3.

 

Pozdrawiam

 

 

Kolego... ufff gdzie on do piątki :duh:

 

Po pierwsze zajrzyj do nowej serii 3 i nowej serii 5 jak nie zobaczysz różnicy w stosunku do Accorda... :mrgreen:

 

przykro mi że nie widzisz, nie czujesz skoku pomiędzy rzeczą niezłej jakości a rzeczą premium...

Może chodzi ci o wyposażenie, wsiądź do dobrze wyposażonego BMW i zapomnij że znajdziesz takie opcje w Hondzie...

 

Jeździłem Accordem możesz porównać go do Passata, Avensisa itp... czyli innych AGD na kołach...

A jak słyszę że Skoda Super B z tymi jej śliskimi plastikami i pseudo skórą ma konkurować z BMW to już całkiem mi ręce opadają.

Wasze porównania mają się jak jedzenie polędwicy wołowej (70pln kg) i schabu za (20pln) i tym i tym się najesz więc po co przepłacać ??? :duh:

Pamiętaj przy tym że e90 jest konstrukcją z 2004 roku aktualne modele porównuje się z aktualnymi ale mi by do głowy nie przyszło żeby ustawiać obok siebie BMW i Hondę :norty:

 

Reasumując

 

Jazda, prestiż, wykonanie BMW

 

Cena Accord, Super B

Edytowane przez arnold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet śmiem twierdzić, że E90-tką jeździ się lepiej, ale niech nikt nie pisze, że to ta sama klasa auta, bo na pewno nie.

 

Pzdr

 

:duh: :mrgreen: :mad2: :norty:

 

klasa średnia (samochody rodzinne, segment D) – samochody zapewniające komfortowe warunki podróżowania pięciu dorosłym osobom (z bagażem) na dłuższych dystansach. Najczęściej w wersjach nadwoziowych sedan (lub bliskich wielkością sedanom hatchback) oraz kombi. Wiele z nich dostępnych jest w wersjach coupé, najczęściej jako sportowe, ekskluzywne wersje danego modelu. Przykłady: Citroën C5, Ford Mondeo, Honda Accord, Hyundai i40, Mazda 6, Opel Insignia, Renault Laguna, Peugeot 508, Toyota Avensis, Volkswagen Passat.

klasa średnia "premium" – nieoficjalna nazwa samochodów klasy średniej produkowanych przez marki kojarzone z luksusem. Często są one droższe i lepiej wyposażone (zarówno pod względem wygody, jak i techniki). Przykłady: Audi A4, BMW serii 3, Cadillac BLS, Jaguar X-Type, Mercedes klasy C, Lexus IS, Saab 9-3, Volvo S60, Alfa Romeo 159.

 

klasa wyższa-średnia (segment E) – duże, komfortowe i bogato wyposażone samochody, których celem jest nie tylko użytkowanie przez rodziny, ale także jako reprezentacyjne limuzyny dla firm. Technika i wyposażenie w nich zawarte pozwala na długie podróże - a dane techniczne czołowych wersji mogą nierzadko konkurować nawet z typowymi samochodami sportowymi. Klasę podzielić można na dwie grupy:

topowe modele producentów aut niższej klasy, prezentujące ich nowinki techniczne i pełne wyposażenie (np. Alfa Romeo 166, Citroën C6, Honda Legend, Hyundai Genesis, Lancia Thesis, Peugeot 607, Renault Vel Satis)

modele producentów aut wyższej klasy, dla których segment E jest tylko częścią gamy pojazdów, zawierającą większość, choć nie wszystkie dostępne u producenta elementy wyposażenia (np. Audi A6, BMW serii 5, Cadillac STS/CTS, Jaguar XF, Lexus GS, Mercedes klasy E).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasa średnia "premium" – nieoficjalna nazwa samochodów klasy średniej produkowanych przez marki kojarzone z luksusem. Często są one droższe i lepiej wyposażone (zarówno pod względem wygody, jak i techniki). Przykłady: Audi A4, BMW serii 3, Cadillac BLS, Jaguar X-Type, Mercedes klasy C, Lexus IS, Saab 9-3, Volvo S60, Alfa Romeo 159.

 

No szczegolnie 3 ostatnie wyrozniaja sie swoim premiumostwem z klasy sredniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za porównanie...

A przestrzeń wnętrza to nie jest w ogóle żaden wyznacznik klasy samochodu.

 

To jakbyś pytał o dobrą restaurację i ktoś by Ci powiedział żebyś poszedł do KFC bo w niższej cenie dostaniesz więcej dkg kurczaka, jest smaczny, szybka obsługa...

Też się najesz no i danie z kurczaka, a nie jakiś hamburger.

 

BMW po prostu (tak jak się reklamują) daje przyjemność z jazdy. Są samochody, które to potrafią, które się za coś kocha. Są też takie, które mają zalety i wady. O BMW się nie pyta jakie mogą mieć wady i zalety. Można się jedynie pytać, jakie BMW wybrać dla siebie i jakich konkretnych rzeczy po nich można oczekiwać. Ale jak ktoś rozważa kupno Accorda lub BMW... niech kupi Accorda, bo będzie rozczarowany. Jak jechałeś BMW i nie masz banana na twarzy, to nie kupuj BMW, koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samochodami klasy premium jest niestety tak, że z salonu możemy wyjechać dosłowną biedą na kołach jeżeli chodzi o wyposażenie. Nawet Focus seryjnie ma więcej bajerów. Możemy natomiast wybierać z opcji niedostępnych w takich samochodach jak Accord. To zaczyna już robić różnicę. Doceni to ten, kto spędza dużo czasu za kółkiem.

 

Jeżeli ktoś chce mieć przestronny i funkcjonalny samochód nie tracąc oczywistych walorów które każde BMW ma już w serii, to polecam 5GT. Pomijam jednak fakt, że za jedną taką 5GT w wersji przyzwoicie wyposażonej można kupić kilka Accordów, ale to szczegół.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, jezdzilem duzo Accordem. Jest to swietne auto, ale raczej nie mozna porownac go do E9x czy C-klasy.

 

pozdrawiam

A czemu nie mozna porownac? w czym widzisz roznice?

 

roznice widac. BMW to klasa premium porownywana z merc audi lexusem ewentualnie jaguar i volvo, a accorda to porownuj z avensis-em, passatem, mondeo, laguna. Roznice sa m.in. w jakosci wykonczenia cenach i prestizu. takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW po prostu (tak jak się reklamują) daje przyjemność z jazdy. Są samochody, które to potrafią, które się za coś kocha. Są też takie, które mają zalety i wady. O BMW się nie pyta jakie mogą mieć wady i zalety. Można się jedynie pytać, jakie BMW wybrać dla siebie i jakich konkretnych rzeczy po nich można oczekiwać. Ale jak ktoś rozważa kupno Accorda lub BMW... niech kupi Accorda, bo będzie rozczarowany. Jak jechałeś BMW i nie masz banana na twarzy, to nie kupuj BMW, koniec tematu.

:cool2: Mysle ze to wszystko w tym temacie.

Jak wogole ktos mysli nad kupnem Accorda to BMW bedzie rozczarowany. BMW to jest to cos, czego nie da sie opisac, a za co sie lubi te wozy.

 

A co do watku kuchennego :mrgreen:

Wasze porównania mają się jak jedzenie polędwicy wołowej (70pln kg) i schabu za (20pln) i tym i tym się najesz więc po co przepłacać ???

To ja lubie poledwice lososiowa, wiec w jakiej grupie jestem :?

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.