Skocz do zawartości

Mokra podłoga w e90


agang

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Spotkałem się z tematem mokrej podłogi w e90. W moim przypadku była odklejona mata wygłuszająca. Znalazłem dobry filmik jak to naprawić może komuś się przyda. Link:

Także link do taśmy która jest niezbędna do naprawy(trzeba wybrać odpowiedni wymiar):

http://allegro.pl/uszczelniajaca-tasma-dwustronna-butylowa-15mm-25mb-i7131954660.html?fromVariant=7131954706

Powodzenia..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Taśmę wystarczy stara podgrzac nawet suszarka do wlosow. Jak tylko sie odkleilo i nie bylo grzebane to nie ma sensu zmieniac taśmy. W e90 robilem ten myk z 4 lata temu i juz sie pozniej nie odkleilo ani raz.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie myk z podgrzaniem nie działał. Byłem pierwszy który odkleił matę w aucie. Wymieniałem ślizg od szyby, także obchodziłem sie z matą bardzo delikatnie, bo wiedziałem, że będzie problem. Na koniec ogrzałem blachę opalarką, jak i samą masę, docisnąłem pięknie. Wytrzymało jeden deszcz. Pòźniej woda na podłodze. Kupiłem sznur butylowy za 20 zł całe 6m i wymieniłem cały na nowy. Zostało jeszcze na drugie drzwi. Od tej pory sucho. W drugim aucie wymieniłem matę wygłuszająca na maty wygłuszające i to jest lepszy pomysł. Dzwięk zamykania drzwi jest już inny, gdyż BMW skąpi na matach bardzo.

Sznur używałem grubości 8mm i wygląda jak oryginał

http://allegro.pl/butyl-sznur-butylowy-czarny-8mm-6m-uszczelniacz-i7138924450.html

A matę firmy CTK, lekka, fajna i łatwo się nakleja

http://allegro.pl/lekka-mata-wygluszajaca-tlumiaca-ctk-premium-3m2-i6732669331.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może dlatego ze sam odklejales. U mnie odkleilo sie samo. Podgrzalem suszarka do wlosow, docisnalem dobrze i już więcej nie cieklo. Ten sam problem mialem w f10 tyze ze w f10 odklejaja sie maty z tylu. Podgrzalem suszarka docisnalem i od grudnia trzyma i nie cieknie. 3 bmw i w kazdym ten sam problem. E90 nagminnie przod f10 nagminnie tyl. :duh:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny przeciek na łączeniu tapicerki i plastikowego progu co TEDI89. Wyjaśnijcie, jak to możliwe, że pianka która jest w środku drzwi zasłonięta ma wpływ na przeciek bo nie bardzo rozumiem ? przykleić i problem zniknie ? Przeciez ta pianka jest w środku tapicerki a tam chyba woda nie wpływa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wpływa normalnie do drzwi chociażby poprzez szczelinę szyba drzwi. Splywa na dol i odplywami wylatuje. Jak pianka jest odklejona to przelewa sie przez nia i wplywa do srodka auta zamiast na zewnątrz. Potrafi takze cieknac przez kołki co trzymaja tapicerkę drzwi. Kazdy kolek ma uszczelkę piankowa.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Czy w tylnych drzwiach jest to samo rozwiązanie odpływu wody? Problemem może być ta mata? zacieka po progu na wykładzinie. Rozszerzyłem uszczelkę bo myślałem,że już tak dobrze nie przylega do drzwi ale się pomyliłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Sam musiałem się przekonać i faktycznie rozgrzewanie kleju jest tylko doraźne, znowu mam wodę na progach i pod dywanikiem, czy klej polimerowy będzie dobry żeby skleić to wygłuszenie? Bo mam pod ręką i chętnie bym go wykorzystał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kolejny raz napiszę, że jeżeli chcesz to jeszcze kiedyś demontować np. w celu naprawy czegoś, to użyj sznura butylowego jak jest w oryginale. Każdy klej przy próbie zerwania zniszczy matę i zostanie na drzwiach. Klej z lakieru będzie potem ciężki do zerwania. Kupujesz nowy sznur, oczyszczasz matę ze starego, to samo robisz z drzwiami. Wyklejasz wszystko nowym sznurem i po problemie. NIE UŻYWAJ NICZEGO INNEGO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolejny raz napiszę, że jeżeli chcesz to jeszcze kiedyś demontować np. w celu naprawy czegoś, to użyj sznura butylowego jak jest w oryginale. Każdy klej przy próbie zerwania zniszczy matę i zostanie na drzwiach. Klej z lakieru będzie potem ciężki do zerwania. Kupujesz nowy sznur, oczyszczasz matę ze starego, to samo robisz z drzwiami. Wyklejasz wszystko nowym sznurem i po problemie. NIE UŻYWAJ NICZEGO INNEGO.

 

Lepiej użyć tej cienkiej szerokiej na 15mm, czy użyć jakiejś grubszej? Ale np. 5 x 6 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Trochę się dziś wkurzyłem bo wymieniłem cały klej kilka miesięcy temu, a teraz po umyciu auta, kałuża na dywaniku pociekło dość konkretnie, kołki wtedy też wymieniałem, był spokój do dzisiaj, to jest jakiś dramat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można coś zepsuć przy takiej robocie, stary butyl ściągnięty do zera, przed nałożeniem nowego, wszystko pięknie wyczyszczone i odtłuszczone, nie powiem, nowy butyl się kleił tak jakby nie chciał ale po dociśnięciu maty, trzymał tak jak powinien, a przynajmniej tak mi się wydaje, butyl kleiłem ten jeden z węższych ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w ogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
są przypadki, że dopiero nowa mata z nowym butylem zrobi robotę.. ja podgrzalem stary i dodatkowo zostało trochę taśmy izolacyjnej dane pomiędzy to połączenie, nie wiem czy dobrze zrobiłem.. generalnie jaki jest mechanizm że odklejenie maty powoduje przeciekanie? przecież to rozwiązanie, które zrobiło BMW jest chore.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja żałowałem że przykleiłem masą klejaco-uszczelniajacą. skończyło się, przy próbie odklejenia, na porwaniu całej pianki. Ostatecznie kupiłem maty wygłuszajace i wygłuszyłem całe drzwi. Z lakieru na drzwiach nie udało mi sie tego zedrzeć do końca.

Ostatecznie wyszło na plus, bo drzwi wygłuszone, ale roboty na 3 dni miałem, żeby odkleić ten klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.