Skocz do zawartości

Cieknące spryskiwacze reflektorów wymiana.


szymonb

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

koledzy u mnie tez od jakiegos czasu uciekał plyn ze zbiornika ale myslalem ze po prostu tak czesto psikam. ostatnio nalalem do pelna i samochod stal przez tydzien w garazu. wyjezdzam a tu kontrolka od spryskow sie pali. sprawdzam a tam pusty zbiornik a pod lewa lampa kaluza. dzis to rozmontowalem wszystko i okazuje sie ze nie cieknie mi sam sprysk a w miejscu laczenia wezyka ze spryskiem. pewnie ten oring puszcza.

 

niby wszystko siedzi ladnie, wchodzi z oporem ale leci kropla za kropla..

 

oring ktory tam byl wydaje sie jakby za duzy bo na tym kruccu siedzi luzno wiec podejrzewam ze jest zly i tu moje pytanie czy ktos wie dokladnie jakich ma byc wymiarow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W spryskiwaczu reflektora mamy 3 uszczelnienia.

1. oring w miejscu, gdzie podłączamy wężyk z płynem - średnica otworu 9 mm grubość 1.6 mm,

Ja zastosowałem oring 9 x 1,8 mm - wchodzi ciaśniej, ale lepiej uszczelnia. Sądzę, że 8 x 1,8 mm też będzie dobry. Wymiana nie wymaga rozbierania spryskiwacza.

2. Taki sam oring 9 x 1,8 mm lub 8 x 1,8 mm pod końcówką dyszy spryskującej.

Demontaż prosty, wystarczy wyciągnąć lekko dyszę, pojawi się taka plastikowa klapka. Następnie lekko ją podważamy płaskim wkrętakiem i pociągamy końcówkę dyszy i gotowe.

3. Jeżeli dmuchając mocno w miejscu podłączania wężyka słyszysz choćby delikatny szum powietrza to oznacza, że niestety nie ma szczelności na tłoczku spryskiwacza. Płyn będzie cały czas przeciekał i kapał. Konieczne jest wtedy rozebranie całej pompki (spryskiwacza) lecz nie jest to proste. Ja po wielu mozolnych próbach rozebrania, po prostu przeciąłem tą część o większej średnicy brzeszczotem wzdłuż, rozchyliłem ścianki i dopiero wtedy dostałem się do środka. :!: To rozcięcie nie dyskwalifikuje spryskiwacza - nie ma tu uszczelnień :!: Jednak po montażu trzeba będzie to solidnie owinąć a najlepiej skleić, ponieważ ta obudowa trzyma całość do kupy. Wewnątrz mamy sprężynę oraz tłoczek z uszczelniaczem 22 x 30 N 029269 Jest to uszczelniacz do siłowników a przypomina on wyglądem simering (bez sprężynki i metalowych części - cały miękki, gumowy.

Jeśli nic nie urwiesz to jest duża szansa, że naprawisz. POWODZENIA :!: :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja wlasnie jestem po wymianie calego spryskiwacza. Niestety moj ciekl w środku wiec wymiana oringu mijala sie z celem. Dalem sobie spokoj z kombinowaniem i kupilem nowy :-D wymiana zajela mi 45 minut.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymienię niby nic nie cieknie a płynu dalej starcza na 6 dni :/ a rzadko używam spryskiwaczy. Jak się cieplej zrobi odsłonię cały układ spryskiwaczy i zbadam o co biega. Wydaje mi się ze mam też nieszczelny zbiornik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

 

Podpowiedzcie mi coś takiego mam E92 i u mnie nie chowa się prawy znaczy powiedzmy chowa się ale do połowy, nic nie cieknie psika na reflektory też dobrze.

 

Co jest do wymiany dysza chowająca się czy pompka spryskiwaczy?

 

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w spokoju na dwa tygodnie i lej do sprysków samą wodę .

Zakamieni się wyciek i nic nie cieknie . Miałem to samo i dwie plamy pod autem teraz nic nie cieknie a spryski działają normalnie .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w spokoju na dwa tygodnie i lej do sprysków samą wodę .

Zakamieni się wyciek i nic nie cieknie . Miałem to samo i dwie plamy pod autem teraz nic nie cieknie a spryski działają normalnie .

spróbuję , bo mam delikatne pokapywania z obu ( małe plamki w garażu po nocy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w spokoju na dwa tygodnie i lej do sprysków samą wodę .

Zakamieni się wyciek i nic nie cieknie . Miałem to samo i dwie plamy pod autem teraz nic nie cieknie a spryski działają normalnie .

 

Dokładnie!

Mi rowniez spieprzal praktycznie caly plyn przez jeden ze spryskiwaczy.

Stalo sie to po demontazu zderzaka.

Dwa tygodnie cieklo, potem samoistnie przestalo i do dzis nie cieknie ani kropla...

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Podpowiedzcie mi coś takiego mam E92 i u mnie nie chowa się prawy znaczy powiedzmy chowa się ale do połowy, nic nie cieknie psika na reflektory też dobrze.

 

Co jest do wymiany dysza chowająca się czy pompka spryskiwaczy?

 

Dzięki za info.

Zostaw w spokoju na dwa tygodnie i lej do sprysków samą wodę .

Zakamieni się wyciek i nic nie cieknie . Miałem to samo i dwie plamy pod autem teraz nic nie cieknie a spryski działają normalnie .

 

Panowie, przecież to mu nie pomoże na nie chowające się spryski :?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz ze zrozumieniem ( mój post tyczył sie wcześniejszego pytania o cieknące wtryski więc HGW o co Ci znowu chodzi :duh: ) i Twój post też raczej nikomu nie pomoże :nienie: :norty:
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amsat, ostatni post dotyczący cieknących spryskiwaczy był sprzed czterech miesięcy. :shock:

Teraz maczeq pyta o nie chowający się spryskiwacz i to jemu chciałem pomóc.

Inaczej zachowuje się pompka w której pękła sprężyna a inaczej z jakichś przyczyn zatarta.

Ponieważ jednak maczeq się nie odzywa więc i tak nie ma tematu. :roll:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem tj. nie chowająca się jedna dysza. Kiedyś przeglądając pobieżnie temat wywnioskowałem, że trzeba ją po prostu wymienić i tak się do tego zabieram, że już w nawyk mi weszło tak używanie spryskiwaczy szyby, żeby te od xenonów się nie włączały. Czy jest jakaś szansa naprawić tą dysze by się chowała, piszesz o jakiejś sprężynce? Nie mam zamiaru często korzystać ze spryskiwaczy świateł, bo nie lubie jak mi płyn brudzi maskę i zderzak, dlatego też nie spieszyło mi się z kupnem nowej dyszy, stare mi nie ciekną tylko jedna się nie chowa i muszę ręcznie ją dopchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za pompki w Aso zaplacicie po 150 PLN. Nie dlubcie tego bo szkoda czasu, a czas to pieniadz :-).

Kupcie nowe wymiana 20 minut i na pare lat temat z glowy.

Moj sposob pomaga na nie chowajace sie oraz cieknace ;-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli powodem nie jest przycieranie się pompki to raczej będziesz skazany na wymianę całej pompki.

Sprężynę można wymienić, ale (o ile wiem ) nie figuruje ona jako część zamienna.

Wymiana wymaga rozcięcia pompki.http://www.bmw-klub.pl/forum/posting.php?mode=reply&f=70&t=136438#pr1711587

Jeśli chcesz ,, drutować,, to mogę podać wymiary sprężyny.

Kupcie nowe wymiana 20 minut i na pare lat temat z glowy.

Moj sposob pomaga na nie chowajace sie oraz cieknace ;-).

:cool2:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak komuś cieknie, często używa itp. to pewnie że najlepiej wymienić na nowe. W moim przypadku: nic nie cieknie, jedna się nie chowa i nie mam zamiaru z nich korzystać (chyba że przez przypadek, sporadycznie itd) ponieważ przeszkadza mi obraz pochlapanej maski i zderzaka, to w takim wypadku znam wiele lepszych możliwości wykorzystania 300zł. Nie ruszałbym u siebie wcale gdyby nie to, że czasami niechcąco ich użyje i potem muszę się zatrzymywać i ręcznie dopchać, mimo że jadąc tego nie widze to sama myśli mnie denerwuje że coś mi tam sterczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak komuś cieknie, często używa itp. to pewnie że najlepiej wymienić na nowe. W moim przypadku: nic nie cieknie, jedna się nie chowa i nie mam zamiaru z nich korzystać (chyba że przez przypadek, sporadycznie itd) ponieważ przeszkadza mi obraz pochlapanej maski i zderzaka, to w takim wypadku znam wiele lepszych możliwości wykorzystania 300zł. Nie ruszałbym u siebie wcale gdyby nie to, że czasami niechcąco ich użyje i potem muszę się zatrzymywać i ręcznie dopchać, mimo że jadąc tego nie widze to sama myśli mnie denerwuje że coś mi tam sterczy.

a w jaki sposób korzystasz ze spryskiwaczy szyb nike włączając spryskiwaczy reflektorów?

wydaje mi się że spryskanie reflektorów następują co ok 5 użycie spryskiwaczy szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za pompki w Aso zaplacicie po 150 PLN. Nie dlubcie tego bo szkoda czasu, a czas to pieniadz :-).

Kupcie nowe wymiana 20 minut i na pare lat temat z glowy.

Moj sposob pomaga na nie chowajace sie oraz cieknace ;-).

 

Pozdrawiam

gdzie masz za 150?

na bmwparts kosztuje 290 , u mechanika nieautoryzowanego powiedział mi 250...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za pompki w Aso zaplacicie po 150 PLN. Nie dlubcie tego bo szkoda czasu, a czas to pieniadz :-).

Kupcie nowe wymiana 20 minut i na pare lat temat z glowy.

Moj sposob pomaga na nie chowajace sie oraz cieknace ;-).

 

Pozdrawiam

Dobry żart ciekawe kiedy kupowałeś po 150 zł aktualna cena jest prawie x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.