Skocz do zawartości

320d Oil Service a wymiana oleju..


sampras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu zaznaczam że użyłem opcji szukaj ale jest sporo rozbieżności dlatego założyłem nowy temat. Zaczne od tego że kupiłem auto w Niemczech, było do końca serwisowane (jak kupowałem miało przebieg troche ponad 136tyś, teraz ma 144tyś). Po raz ostatni według ksiązki serwisowej było robione Inspekcja 1 przy 129.000km(a wiec olej też był wymieniany), w tym momencie mineło mi 144tyś i jak zapalam samochód to inspeckja jest 14950km. Wynika z tego że od wymiany oleju auto przejechało juz trochę poonad 15.000km, dlaczego nie zapaliło mi się jeszcze Oil Service na zegarach? Wyczytałem na forum że powinno sie zapalać co 15tyś. km. Na chłopski rozum powinno mi się teraz zapalić, wymienilbym olej i za kolejne 15000km powinienem zrobic Inspekcje 2. Czy mam czekać aż mi się zapali Oilservice i wtedy wymieniać czy wymienić juz teraz? No i jeszcze jedno - zy można jakoś przestawić co ile km bedzie sie zapalał Oilservice? Bo może mam ustawione na 20.000km co moim zdaniem jest lekkim przegięciem nawet w przypadku wlania dobrego syntetyku. Dodam że mam olej 5w40 ale nie wiem czy Longlofe czy jakis inny (bede później przy samochodzie to sprawdze). Z góry dziekuję za odpowiedz :D

Edytowane przez sampras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymienia się co 25 tys. Zalewa się 0w40, 5w30 lub 0w30, ale koniecznie Long Life pow. 98.

Oil inpection dostosowuje przebieg do stylu jazdy. Jeśli jeździsz bardzo ostro to "każe" wymienić częściej niż 25 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, 25000 olej - dość sporo :shock: Czyli rozumiem że to odliczanie które widzę na zegarach to jest do Oil Service, a kolejne będzie odliczało do Inspekcji 2? Nie mam teraz przy sobie książki serwisowej ale coś mi się kojaży że tam były wpisane przeglądy mniej więcej tak:

15tys - oil service

30tys - insp 1

45tys - oil service

60tys - insp 2

75tys - oil service

90tys - insp 1

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega jakub ma racje, w misce olejowej jest czujnik ktory kontroluje stan i jakość oleju, jesli silnik bedzie pracował w trudniejszych warunkach to komputer przyspieszy odliczanie inspekcji olejowej i do 0 moze np. dojść po 10 tys. km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, 25000 olej - dość sporo :shock: Czyli rozumiem że to odliczanie które widzę na zegarach to jest do Oil Service, a kolejne będzie odliczało do Inspekcji 2? Nie mam teraz przy sobie książki serwisowej ale coś mi się kojaży że tam były wpisane przeglądy mniej więcej tak:

15tys - oil service

30tys - insp 1

45tys - oil service

60tys - insp 2

75tys - oil service

90tys - insp 1

itd...

 

 

troche inaczej oil service , insp.1 , insp.2 , oil serv.... itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jakub ma racje, w misce olejowej jest czujnik ktory kontroluje stan i jakość oleju, jesli silnik bedzie pracował w trudniejszych warunkach to komputer przyspieszy odliczanie inspekcji olejowej i do 0 moze np. dojść po 10 tys. km.

 

W E46 chyba nie ma jeszcze takiej technologii - komputer zlicza po prostu ilość zimnych startów, zakres używanych obrotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jakub ma racje, w misce olejowej jest czujnik ktory kontroluje stan i jakość oleju, jesli silnik bedzie pracował w trudniejszych warunkach to komputer przyspieszy odliczanie inspekcji olejowej i do 0 moze np. dojść po 10 tys. km.

 

W E46 chyba nie ma jeszcze takiej technologii - komputer zlicza po prostu ilość zimnych startów, zakres używanych obrotów...

nie prawda ! w tym czujniku jest jeszcze grzałka która podgrzewa olej i na tej zasadzie sprawdza jego lepkość ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, 25000 olej - dość sporo :shock: Czyli rozumiem że to odliczanie które widzę na zegarach to jest do Oil Service, a kolejne będzie odliczało do Inspekcji 2? Nie mam teraz przy sobie książki serwisowej ale coś mi się kojaży że tam były wpisane przeglądy mniej więcej tak:

15tys - oil service

30tys - insp 1

45tys - oil service

60tys - insp 2

75tys - oil service

90tys - insp 1

itd...

 

 

troche inaczej oil service , insp.1 , insp.2 , oil serv.... itd

 

Mam wlasnie przed soba ksiazke serwisowa, mysle ze na 99% jest oryginalna (100% bede mial jak pojade do serwisu i sprawdze historie chociaz to troche drogie - slyszalem ze 250zl :? ). Przeglady przy poszczegolnych przebiegach mam tak:

18572km - Oilservice i Microfilter

36497km - Inspektion 1 i Mikrofilter

57748km - Oilservice i Mikrofilter

80891km - Inspektion 2 i Mikrofilter

105178km - Oilservice i Mikrofilter

135880km - Inspektion 1 i Mikrofilter

Z tego wynika ze kolejne co mnie czeka to: Oilservice i Mikrofilter. Obecnie mam przebieg troszke ponad 145 tys (a na liczniku przy zapalaniu mam niecale 14tys) czyli mam rozumiec, ze wymiane oleju mam zrobic po tych niecalych 14 tys? To by sie mniej wiecej zgadzalo z tym, ze olej wymienia sie co 25.000 (co jest dla mnie szokiem bo do tej pory mialem same benzynowce i olej zmienialem najpozniej po 15tys).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak zrestartowac ten licznik do oil service? Jak kupowalem autko oil service wskazywal 10500 km, teraz wskazuje juz -100 km z tym, ze olej juz wymienilem.

 

1. Zapłon wył.

2. lewy przycisk wcisnąć i trzymać

3. Zapłon na poz 1.

4. Po krótkim czasie pojawi się TEST 1 - przycisk trzymać cały czas wciśnięty!

5. Po ok 5 sek. pojawi się napis oil service albo inspection.

6. Przycisk puścić. Po czym wcisnąć ponownie i trzymać aż do momentu skasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak zrestartowac ten licznik do oil service? Jak kupowalem autko oil service wskazywal 10500 km, teraz wskazuje juz -100 km z tym, ze olej juz wymienilem.

 

1. Zapłon wył.

2. lewy przycisk wcisnąć i trzymać

3. Zapłon na poz 1.

4. Po krótkim czasie pojawi się TEST 1 - przycisk trzymać cały czas wciśnięty!

5. Po ok 5 sek. pojawi się napis oil service albo inspection.

6. Przycisk puścić. Po czym wcisnąć ponownie i trzymać aż do momentu skasowania.

 

To wszystko przy zamkniętych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z przykroscia musze Cie poinformowac ze nie ma takiej mozliwosci. Jak wrocisz na pierwsza strone tego posta to dowiesz sie ze komputer sam oblicza w zaleznosci od trybu jazdy za ile ma byc wymiana ale jak z czasem zobaczysz moze to byc za 10000km ale zawsze zaczynasz zerowanie od 25000 km.

pozdrawiam

Prędkość nie zabija, tylko gwałtowne jej wytracenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Za pomocą NCS-a można zmienić wartość od jakiej zacznie odliczać czytałem gdzieś ze można ustawić minimum 11 000 km.

 

PS. Znalazłem tego posta http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=128295 a w innym ktoś już próbował i mówił, że 10000 mu nie wchodziło tylko 11 000. Na dniach sam sobie to zmienię to powiem co i jak.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NCS jest dołączony do pakietu z INPA można znaleźć na tym forum w dziale "diagnoza komputerowa". Jeśli nie to na google po wpisaniu INPA też coś znajdzie. Co do pytania czy Carsoft też ma taką możliwość, to nie wiem nigdy nie używałem carsoft-a, INPA i DIS całkowicie mi wystarcza jak do tej pory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

 

Za pomocą NCS-a można zmienić wartość od jakiej zacznie odliczać czytałem gdzieś ze można ustawić minimum 11 000 km.

 

PS. Znalazłem tego posta http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=128295 a w innym ktoś już próbował i mówił, że 10000 mu nie wchodziło tylko 11 000. Na dniach sam sobie to zmienię to powiem co i jak.

 

Pozdrawiam

 

Tylko się nie zdziw jak po ustawieniu na 11kkm, przejedziesz 8-9kkm i będziesz miał komunikat o serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.