Skocz do zawartości

Ekonomizer się zawiesza!!!


boombel.lr

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!!!

Mam taką dziwną sprawę – w sumie to błahostka ale wu ka u niesamowicie bo mam to przed oczami! Chodzi o to ,że od nie dawna ekonomizer zaczął się zawieszać (nie zależnie od temp silnika) ,raz zatrzymuje się przed 10 (i nie przekracza –a po odjęciu gazu zjeżdża –tak jak powinien na 0 ) raz za i dochodzi do końca ale znowu staje na 10 i niżej nie spada! Co może być tego powodem??? Aha i jeszcze jedno – szukam silniczka do szyby od kierowcy – niby działa (słychać jak pracuje)ale nie opuszcza ani nie podnosi – ile kaski na to szykować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam , mam podobny problem tylko w E34 , czy w tym modelu są baterie ? Jeśli tak to jak je wymienić ??

 

Tak, w e34 z tylu licznika sa baterie, musisz wyjac licznik i sprawdzic ich stan np. miernikiem, jak sa padniete to trzeba wymienic na nowe.Jasli pomoze to baterie jesli nie to niewiem. Pozdrawiam.

 

P.S. u ojca w e34 caly obrotomierz z ekonomizerem ostatnio przestal dzialac, to dopiero bol heh. :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam podobny problem tylko w E34 , czy w tym modelu są baterie ? Jeśli tak to jak je wymienić ??

 

Tak, w e34 z tylu licznika sa baterie, musisz wyjac licznik i sprawdzic ich stan np. miernikiem, jak sa padniete to trzeba wymienic na nowe.Jasli pomoze to baterie jesli nie to niewiem. Pozdrawiam.

 

Jesteś tego pewien :?: może w wersji z mechanicznym licznikiem przebiegu są ( podkreślam może bo nie jestem pewien ) ale w wersjach z wyświetlaczem LCD napewno nie ma akumulatorków, za to są kondensatory które po tylu latach pracy mogły stracić swoje właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam podobny problem tylko w E34 , czy w tym modelu są baterie ? Jeśli tak to jak je wymienić ??

 

Tak, w e34 z tylu licznika sa baterie, musisz wyjac licznik i sprawdzic ich stan np. miernikiem, jak sa padniete to trzeba wymienic na nowe.Jasli pomoze to baterie jesli nie to niewiem. Pozdrawiam.

 

Jesteś tego pewien :?: może w wersji z mechanicznym licznikiem przebiegu są ( podkreślam może bo nie jestem pewien ) ale w wersjach z wyświetlaczem LCD napewno nie ma akumulatorków, za to są kondensatory które po tylu latach pracy mogły stracić swoje właściwości.

 

Tak baterie wystepowaly tylko w wersji z mechanicznym licznikiem przebiegu, myslalem ze to zrozumiale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupilem swoje pierwsze bmw (E32 750iL) to tez myslalem ze ekonomizer nie dziala, bo przez pierwsze dwa tygodnie nie zdazylem zauwazyc wskazowki, jak po odpaleniu szla do gory to spadala dopiero jak gasilem silnik :D

Ale po 2 tygodniach opanowalem jazde tym autem i zauwazylem ze mozna jezdzic oszczednie, nawet raz udalo mi sie zejsc ze spalaniem do 26,5l/100km :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.