Skocz do zawartości

e60 nagłośnienie


lukasze60

Rekomendowane odpowiedzi

A w VIN'ie nie powinno być to zapisane? Może podrzuć chłopakom na forum niech Ci zdekodują, nie będziesz musiał nic rozkręcać ;)

 

Mój VIN po rokodowaniu wygląda tak:

 

Kod typu NX11

Typ 520D OL (EUR)

Typoszereg E E60 (MUE)

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M47/T2

Pojemność skokowa 2.00

Moc 120

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW)

Data prod. 2007-03-02

Wyposażenie

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S441A SMOKERS PACKAGE Pakiet dla palących

S442A CUPHOLDER Uchwyt do napojów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S540A CRUISE CONTROL Tempomat

S609A NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S644A PREP. FOR. MOB. PH. BLUET. INTERF. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S6FLA USB-/AUDIO INTERFACE Złącze USB-/Audio

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

S868A LANGUAGE VERSION DUTCH Wersja językowa, niderlandzki

S886A DUTCH/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. holenderski

S8S8A COUNTRY SPEC.NAVI CONTROL (ACC) Country-specific navigation control

S8SAA COUNTRY SPEC. RELEASE OF NAVIGATION Aktywacja nawigacji charakt. dla kraju

S8SPA COP CONTROL Sterowanie COP

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S999A ORDER CONTROL FIRST DEALER CARS Zarządzanie zleceniami HEA

Wyposażenie seryjne

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S2SBA ALLOY WHEELS STAR SPOKE 242 BMW LA wheel, start spoke 242

S346A CHROME-LINE EXTERIOR Wyp. zewnętrzne Chrome-Line

S4BXA INT. TRIM FIN. GREY HIGH-GLOSS Listwy wewn. szare

S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów

28 Paź 2010 12:00

 

więc nie wiem czy coś tu można odczytać odnośnie mojego nagłośnienia (jaki to rodzaj) :roll: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kady ma problem z doborem audio w e60 bo jakos bmw nie postaralo sie z tym tematem w tym aucie;/ generalnie z tego co mi wiaodmo nie da sie na tylniej polce dac jakis wiekszych glosniko chyba ze bo bardzo duzej przerobce ale w co watpie. ja wsadzilem na tyl glosniki hertza 11cm i na przod focala takie oc kolega w linku planuje dadz. wzmacniacze i skrzynke mam JLAUDIO i generalnie nie narzekam na nic w aucie. koszt tego wynioslo mnie niecale 5tys..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego http://allegro.pl/bmw-e60-e90-zestawdedykowany-2-subwoofery-wroclaw-i1530846287.html może komuś się przyda. Piszą, że mają e61 u siebie z tym systemem więc jak ktoś ma blisko to może przetestować, cena tragiczna nie jest. Dobre rozwiązanie, dla kogoś kto nie chce rozbierać pół auta, nie jest jakimś audiofilem, a zależy mu na poprawie jakości dzwięku w standardowym radiu, jeśli to prawda co piszą o głośnikach montowanych w serii, to w zasadzie wszystko będzie od nich lepsze...
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mają też takie coś,trochę droższe :

 

http://allegro.pl/harman-logic7-jbl-ms-8-kanalowy-wzm-dsp-wroclaw-i1520306507.html

 

Zastanawiam się nad zamontowaniem tego , napisali mi nawet więcej o tym :

 

MS-8 robi znacznie więcej niż Logic7- mianowicie ma układy autokalibracji- tworzy automatycznie aktywne podziały i automatycznie koryguje opóźnienia czasowe w samochodzie i kalibruje 32-pasmowy korektor graficzny!

Co to znaczy?

Że w przeciwieństwie do oryginalnego systemu Logic7 ten procesor może zasilić każdy głośnik w samochodzie osobnym wzmacniaczem (tzw. system w pełni aktywny, z aktywnymi podziałami częstotliwości), dodatkowo w trakcie kalibracji dobiera automatyucznie najlepsze ustawienia podziału i polepsza dynamikę basu. Ma dwa specjalne kanały do subwooferów w podłodze i zasila je o wiele lepszym basem niż system seryjny.

Już nie mówię o potężnym procesorze tworzącym trójwymiarowy 7 - kanałowy, wręcz namacalny dźwięk z dwóch kanałów audio w radiu.

MS-8 poprawia charakterystykę, testuje możliwości posiadanych głośników i wyciska z nich cztery razy więcej dźwięku niż wcześniej.

 

Cena sprzętu JBL MS-8 2999zł, cena montażu 499zł.

Zestrojenie gratis.

A teraz najlepsze- MS-8 można włożyć do każdego samochodu- Audi A4, Audi A6, Skoda Superb, Passat B6/B7 tak więc MS-8 można bez problemu w kilka chwil zdemontować i pospinać kable tak by wrócić do ustawień początkowych i ....przełożyć MS-8 do następnego Pana samochodu.

Nawet w Porsche Panamera można włożyć MS-8 i polepszyć dźwięk w takim samochodzie!!!!!!!

 

Czas trwania montażu - ok. 10 godzin. Możemy to zrobić w jeden dzień.

Niebawem MS-8 będzie w moim samochodzie demo - BMW E61

 

oraz

MS-8 to nie jest wzmacniacz!

MS-8 to połączenie najwyższej klasy procesora sygnałowego DSP z opóźnieniami czasowymi (fazowymi), niezywkle rozbudowanego korektora grficznego, potężnej zwrotnicy aktywnej z pełną cyfrową regulacją, systemu pomiarowego z generatorem sygnałów pomiarowych oraz laboratoryjnym mikrofonem, oraz układu automatycznej kompensacji warunków w samochodzie i inteligentnego układu optymalizacji wszystkich tych podzespołów tak, by stworzyć w samochodzie najlepsze możliwe granie na istniejących głośnikach!

Na końcu dołożono 8 kanałowy wzmacniacz tak, by nie trzeba było dodatkowo inwestować pieniędzy...

1. Cały cymes tego urądzenia polega na tym, że ono potrafi wycisnąć z istniejących głośników zupełnie inne, dużo lepsze brzmienie. Na poziomie podstawowym- w tej chwili 4-kanałowa końcówka mocy w radiu zasila 6 głośników i strasznie się męczy, bo na jednej końcówce mocy wiszą dwa spięte równolegle głośniki- po zamontowaniu MS-8 każdy głośnik dostanie swój wzmacniacza, a automat dobierze częstotliwości podziału tak, że głośniki zaczną wreszcie się uzupełniać zamiast zabierać jeden drugiemu moc.

2. Analizer widma testuje głośnik, widzi że głośnik np. w drzwiach dobrze przenosi tony średnie ale dużo słabiej tony wysokie- po czym automatycznie koryguje widmo charakterystyki głośnika tak, by wzmacnić pasma które przetwarza zbyt słabo i nieco osłabić pasma które przenosi mocno. Po takiej korekcji głośnik zaczyna grać jak orkiestra....

Dalej MS analizuje rozproszenie dźwięku w kabinie, z jaką siłą powierzchnie tapicerowane pochałniają falę aktyczną, gdzie tworzą się zdudnienia, i odpowiednio reguluje charakterystykę opóźnień, tak by dźwięk ze wszystkich głośników docierał do słuchacza jednocześnie i niezniekształcony.

 

 

Jeśli ktoś to przetestuje i pozytwywnie sie wypowie , to pewnie sie skuszę .

Co mnie zdziwiło , to że to urządzenie to nie wzmacniacz i nie steruje się tym z i-drive'a .

Nie bardzo , mimo tego co przeczytałem , potrafię sobie wyobrazić jak to działa.

Proszę o opinie jeśli ktoś zapozna się praktycznie z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no 3,5k to bym na audio nie wydał... Może wynika to z tego że nie jestem audiofilem i mam niewygórowane wymagania co do dźwięku. Myślę, że większość osób zadowoliłby ten tańszy zestaw. A poprawa byłaby zauważalna momentalnie, bo te standardowe głośniki są jak puste kubeczki po jogurcie połączone kawałkiem sznurka z radiem. I chyba warto pomyśleć nad zmianą chociaż głośników.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten MS-8 działa bardzo podobnie do Alpine Inprint, tam jest jeszcze autokalibracja przy pomocy mikrofonu, i daje to naprawde dobre efekty. Podejrzewam że gdyby do standardu wrzucić jakieś wysokie tony na przód i tył i do tego ten procesor to róznica była by kolosalna. Mam takiego inprinta od Alpine(nie w bmw) i naprawde na standardowych głośnikach rożnica jest nie do opisania. Zmienia się przedewszystkim scena i to że właśnie każdy głośnik ma odpowiednio dobrane pasmo. Więc nagle pojawia sie kickbass itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie które tam masz to prawdopodobnie moduł MULF (G402) czyli zestaw glośnomówiacy bluetooth. Wzmacniacz to N40 na tym rysunku

 

http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/zi_images/GREO_E60_65_0008.png

 

Co do sygnałów audio to w twoim przypadku najprostsze będzie wzięcie sygnału bezpośrednio z przewodó biegnących do subwooferów pod siedzeniami. No chyba że masz wzmacniacz (ale tylko HIFI) to będzie prościej bo ida wszystkie sygnały kablami do tyłu. W przypadku wyższych modeli top hifi i logic7 dzwiek idzie przez swiatłowód

rzeczywiscie, sprawdzilem dzisiaj zdjelem boczek i tak jak mowisz, to ten modul g402, a wzmacniacza audio nie posiadam (obalam teorie jednego z uzytkownikow forum, w ktoryms z starych tematow ad. naglosnienia)

Nie łatwiej bedzie pociagnac sygnal z tylnej polki ? Dzwiek do tylnych glosnikow nie jest chyba w zaden sposob obciety przez korektor, a wysokie i srednie tony odciąłbym sobie na wzmacniaczu.(chodzi tylko o to iż tylne glosniki sa blizej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz, lecz spodziewałbym się tego że jednak dzwięk jest filtrowany, przynajmniej odcięte są najniższe tony, zeby nie wypluło głośników:). Przyszedl mi do głowy pomysł że żeby mniej grzebać, to jak mówisz można by wziąść sygnał z tylnych głośników, ale jeśli jest filtrowany to zamienić przewody we wtyczce przy radiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam temat troche obumarł, ostatnio trafilem na dosc ciekawy produkt

 

HELIX PP50 DSP Plug&Play

 

http://www.automelodia.pl/helix-pp50-p-1793.html

 

1 gniazdo mini USB do ładowania (navi, mp3)

1 wejście AUX - mini jack (navi, mp3)

Regulacja czułości przód / tył / subwoofer / Aux

Gniazdo micro SD

Przełącznik trybu pracy wejścia Aux: navi / mp3

Złącze REMOTE z możliwością pracy jako IN / OUT

Przełącznik izolacji masy GND / ISO / 200 Ω

Funkcja ciągłej pracy w samochodach z systemem start/stop

 

 

Najlepsze jest w tym to ze instaluejmy helixa jako przejsciowke z radia do glosnikow poprzez odpowiedni adapter, zyskujemy opcjonalnie zlacze USB / Optyczne oraz AUX IN ...

 

 

Do tego moza dokupic pasujaca do zestawu tube http://www.audiotec-fischer.com/plugplay-subwoofer.html?&L=42

 

 

 

Tu krotka instrukcja montazu i prezentacja dzialania

 

Jest jeszcze test na niemieckiej stronie hifi test w ktorym wypowiadaja sie b.pozytywnie o tym cacku a wlasciwie o wersji poprzedzajacej PP20 DSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

jakie wystepowaly rodzaje wyposazenia dzwiekowego w e60 i ktory z nich to logic 7

zna ktos wszytkie nazwy fabryczne ? i ich paramatry mniej wiecej ile kazdy z systemow ma watt ?

ja znalazlem takie

 

S676A HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM System głośników HiFi

S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL System HiFi Professional DSP

S752A INDIVIDUAL AUDIOSYSTEM Ind. system audio

wystepowalo cos jeszcze oprocz tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez byłem zawiedziony standardowym nagłośnieniem. Wymieniłem głośniki pod siedzeniami na logic 7 z bmw e65,przekrecilem same głośniki w otwory po standardowych. Pasują bez problemu. Wyprowadzilem kable z wzmacniacza który dołożyłem(nie oryginalny). Różnica kolosalna, koszt niewielki. Jescze tylko zmiana reszty głośników mi została i dołożenie "cykow" z systemu hifi (ponieważ oryginalnie są zasilane z wzmacniacza radia i nie trzeba nic przerabiać " żadnych zbędnych skrzyń w bagażniku. W e60 skrzynia się nie sprawuje, jest za bardzo wygłoszony, przerabialem temat chyba że ktoś ma e61.Koszt niewielki różnica Kolosalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ktoś chce przesyłać muzykę z telefonu po Bluetooth w przed lifcie to polecam urządzenie których pełno.. Podłącza się pod oryginalne wejście aux w aucie i łączy się z tym urządzeniem. Urządzenie nazywa się poprostu odbiornik Bluetooth lub transmiter Bluetooth. Najtańszy od 50zl widziałem, fajna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logic 7 to opcja S677, opisów audio w e60 szukaj w Google pod hasłem "e60 sound system PDF"

 

 

jakie wystepowaly rodzaje wyposazenia dzwiekowego w e60 i ktory z nich to logic 7

zna ktos wszytkie nazwy fabryczne ? i ich paramatry mniej wiecej ile kazdy z systemow ma watt ?

ja znalazlem takie

 

S676A HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM System głośników HiFi

S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL System HiFi Professional DSP

S752A INDIVIDUAL AUDIOSYSTEM Ind. system audio

wystepowalo cos jeszcze oprocz tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.