Skocz do zawartości

Co oznacza lekkie bicie pedału hamulca?


judin

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zauważyłem pewną nieprawidłowość. Podczas jazdy powyżej 60km/h kiedy hamuje to czuje lekkie drganie na pedale hamulca i lekki dźwięk pokrywający się z częstotliwością drgania - gdy prędkość spada poniżej 60km/h zjawisko ustępuje.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?! albo coś podobnego. Dzwięk jest typu 'tuptuptup' - jakby człapanie opony kiedy hamuje

 

p.s. ze 2 tyg temu założyłem 2 nowe gumy na przód, z tyłu zostały stare - nie wiem czy to coś ma wspólnego..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie pedalu oznacza krzywe tercze hamulcowe. Dzieje sie tak np. gdy po chamowaniu z duzej predkosci zatrzymasz sie na swiatlach- wtedy tarcza stygnie nierownomiernie i potrafi sie wypaczyc. Mozesz miec tez slabo przykrecone kolo - lepiej sprawdz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejności na twoim miejscu sprawdziłbym zawias, zużyte łożysko, wybita tuleja wahacza górnego, luz na końcówkach/drążkach układu kierowniczego daje takie efekty. Miałem tak u siebie, wszystko ewidentnie wskazywało na krzywe tarcze, już miałem wymieniać na moje szczęście pierw wymieniłem łożysko z piastą i jak ręką odjął. Wymienisz proste tarcze na nowe, pojeździsz z 4tys km i będzie powtórka z rozrywki. PS. tarcze ate = turbo badziewie, sprzedawca oczywiście wmówi że takie idą na pierwszy montaż, mnóstwo tego było na forum ...
życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rok produkcji grudzień 2008. A przebieg 103 tys km! przebieg jest prawdziwy!

Większość rzeczy od nowości nie były wymieniane, tarcze podejrzewam że też...mam lekkie bicie kierownicy podczas hamowania, drganie pedału hamulca i ten dźwięk...

 

Skoro Ate nie polecacie to co powiecie o firmie DACO?

 

BRABUS odezwij sie na PW ze swoja oferta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód stał dłuższy czas- tarcze pordzewiały- i od tego może pochodzić bicie- klocki nie zawsze "zdrapią" rdze. Można przetoczyć i nie ma problemu - no chyba żę nie ma co przetaczać:P

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rok produkcji grudzień 2008. A przebieg 103 tys km! przebieg jest prawdziwy!

Większość rzeczy od nowości nie były wymieniane, tarcze podejrzewam że też...mam lekkie bicie kierownicy podczas hamowania, drganie pedału hamulca i ten dźwięk...

 

Skoro Ate nie polecacie to co powiecie o firmie DACO?

 

BRABUS odezwij sie na PW ze swoja oferta :)

 

A ja Ci radzę kupić ATE, ale nie takie co tylko pudełko mają tej marki, ale również zawartość... I jak ktoś Ci będzie je zakładać, to niech się przyłoży i wyczyści wszystko jak należy...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód stał dłuższy czas- tarcze pordzewiały- i od tego może pochodzić bicie- klocki nie zawsze "zdrapią" rdze. Można przetoczyć i nie ma problemu - no chyba żę nie ma co przetaczać:P

 

 

Taka opcja odpada, że coś zardzewiało od stania w ostatnim czasie ;]

 

Czy jest jakaś wyrobiona opinia o tarczach? bo z tego co czytam na forum, to ilu użytkowników tyle opini :)

Potrzebuje coś do zwykłej codziennej normalnej jazdy - nie wariuje za kółkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód stał dłuższy czas- tarcze pordzewiały- i od tego może pochodzić bicie- klocki nie zawsze "zdrapią" rdze. Można przetoczyć i nie ma problemu - no chyba żę nie ma co przetaczać:P

 

 

Taka opcja odpada, że coś zardzewiało od stania w ostatnim czasie ;]

 

Czy jest jakaś wyrobiona opinia o tarczach? bo z tego co czytam na forum, to ilu użytkowników tyle opini :)

Potrzebuje coś do zwykłej codziennej normalnej jazdy - nie wariuje za kółkiem

wlasnie tu niema zadnej przesady ani szpanu w kupowaniu dobrych tarcz,bmw,pod tym wzgledem mozna powiedziec jest unikalne ,i wiele osob ma problemy z biciem na kierownicy,i najczesciej jest to problem pogietych tarcz,ja przerabialem temat we wszystkich moich bemkach,zawsze jak kupilem cos taniego to zalowalem,miesiac temu zmienilem wszystkie tarcze +klocki na zimmermann,i jak do tej pory jest b.dobrze,mam nadzieje ze tak bedzie do zuzycia,jesli chodzi o firmy to kazda firma ma swoich zwolennikow,poczytaj opinie,ja moge polecic zimmermann,+takiez klocki ,ale pewnie ktos moze polecic cos innego ,ate,brembo itd,aha i jeszcze prawidlowy i staranny montaz,a potem spokojne hamowanie przez kilkadziesiat kilometrow (do ulozenia klockow,i dotarcia tarcz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będę kupował to chciałbym uniknąć podróbek...

Bewan mógłbyś kogoś polecić z allegro? o ile tam kupowałeś

no wlasnie na alegro kupilem niestety niejestem tam zaloisalem opini,ale wszystko jak w rozmowie i szybko,dobierz tylko do swojego modelu bo sa rozne wielkosci a to link do jakiej jego aukcjihttp://moto.allegro.pl/item996518277_tarcze_klocki_ham_bmw_e39_e_39_zimmermann.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będę kupował to chciałbym uniknąć podróbek...

Bewan mógłbyś kogoś polecić z allegro? o ile tam kupowałeś

jakis problem z linkiem moze ten http://moto.allegro.pl/item996518277_tarcze_klocki_ham_bmw_e39_e_39_zimmermann.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będę kupował to chciałbym uniknąć podróbek...

Bewan mógłbyś kogoś polecić z allegro? o ile tam kupowałeś

no wlasnie na alegro kupilem niestety niejestem tam zaloisalem opini,ale wszystko jak w rozmowie i szybko,dobierz tylko do swojego modelu bo sa rozne wielkosci a to link do jakiej jego aukcjihttp://moto.allegro.pl/item996518277_tarcze_klocki_ham_bmw_e39_e_39_zimmermann.html

 

Nie rozumie. Masz jakieś zastrzeżenia do sprzętu co podałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będę kupował to chciałbym uniknąć podróbek...

Bewan mógłbyś kogoś polecić z allegro? o ile tam kupowałeś

no wlasnie na alegro kupilem niestety niejestem tam zaloisalem opini,ale wszystko jak w rozmowie i szybko,dobierz tylko do swojego modelu bo sa rozne wielkosci a to link do jakiej jego aukcjihttp://moto.allegro.pl/item996518277_tarcze_klocki_ham_bmw_e39_e_39_zimmermann.html

 

Nie rozumie. Masz jakieś zastrzeżenia do sprzętu co podałeś ?

nie tylko sprawdzalem i niemozna bylo otworzyc tego linku,ta firma to lidmar,ja jestem zadowolony chyba pierwszy raz po wymianie tarcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o link do aukcji jak wyżej, to najbardziej podoba mi się napis na pudełku "QUALITY MADE IN GERMANY", bo wynika jakby z niego, że tylko jakość jest wyprodukowana w Fatherlandzie, no i być może pudełko... Same tarcze są pewno zrobione przez małe rączki żółtych ludzików ze specjalnej stali stopowej (z domieszką plasteliny) :mrgreen:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o link do aukcji jak wyżej, to najbardziej podoba mi się napis na pudełku "QUALITY MADE IN GERMANY", bo wynika jakby z niego, że tylko jakość jest wyprodukowana w Fatherlandzie, no i być może pudełko... Same tarcze są pewno zrobione przez małe rączki żółtych ludzików ze specjalnej stali stopowej (z domieszką plasteliny) :mrgreen:
niechodzilo mi konkretnie o te aukcje,tylko o sprzedawce,ja mialem chyba inne zdjecie,niewiem jakie raczki robily te tarcze wiem ze za takie same,moze z tych samych raczek zaplacilbym tu gdzie mieszkam ok czterokrotnie wiecej,a i tak moglyby soe pogiac te puki co sa ok ,jak nigdy dotad,a kupowalem roznych marek,i w roznych samochodach zawsze mialem problem z biciem,kiedys nawet po pierwszym chamowaniu,co di chinszczyzny do ktorej nawiazujesz,to ciezko gdybac to jest w kazdej dziedzinie,teraz niema jak sprawdzic wiarygodnosci,ja polecilem tego sprzedawce bo jestem zadowolony z zakupu,rownie dobrze inny tez ma czesci w dobrej jakosci i wywiazuje sie bez zgrzytow,wiadomo ze kupowanie wszystkiego to loteria zawsze mozna trafic na buble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli juz nowe - to firmowe, roznica rzedu 50-100 zlotych na komplecie, a nawet mniej, a jednak jakosc to jakosc -> np. http://moto.allegro.pl/item1000250583_ate_sport_tarcze_hamulcowe_bmw_e39_seria_5.html - jesli chodzi o firme RS Auto Czesci - firma sprawdzona - ceny bardzo dobre, ja nie raz kupowalem od nich rozne rzeczy i smialo moge polecic.(odbieram osobiscie - bo to 5 km ode mnie, ale z wysylka tez nie ma problemu - wszystko legalnie, na paragon lub fuckture VAT.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.