Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

run flaty mam :) jak przyjade do domu wieczorem to napompuje je i zainicjalizuje test i zobacze jak sie to zachowa :)

wczoraj niby tez jechalem autem do pracy przy minusowej temperaurze ale nic nie wyskoczylo ... fakt dzis troche zimniej jest ... zobacze jak sie rozwinie sytuacja :) jakos sie dokulam do domu nawet na przebitej :) 70km a pisze w instrukcji ze 250km zrobie na tym :)

oby nie byla przebita ... dziekuje Piotrus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze po zmianie opon na zimowe nie postapiem zgodnie z instrukcja uzytkowania i nie zainicjalizowalem sprawdzenia opon

No to jak dla mnie sam sobie odpowiedziałeś :) Trzeba za każdym razem zrobić INIT bo zmianie opon.

A masz run flaty czy zwykłe? Może tak być jak piszesz... nie uruchomiłeś inicjalizacji czujników ciśnienia i pamięta stare... jak miałeś dużo napompowane to było ok, ale jak spadło ciśnienie wraz z temp. to osiągnęło limit sygnalizacji.

Może małe sprostowanie, ten system jest prosty jak budowa cepa, nie ma żadnych czujników ciśnienia.

System mierzy tylko jak obracają się koła i porównuje z tym co zostało zainicjowane. Jeżeli łapiemy kapcia do dziurawe koło obraca się z inną prędkością niż pozostałe i system zgłasza błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro sobie sam odpowiedzialem na moje pytanie no to ok :) teraz inne pytanie mam :) co zrobic zeby przestalo mi to swiecic... z tego co widzialem to przebita opona run flat odksztalca sie - tzn widac ze jest kapec... u mnie nie ma takiego zjawiska ... auto stalo caly dzien w katowicach i nic nie zeszlo z zadnego z kol ... 2 rzecz ktora mnie intryguje to ze skoro niby system "mierzenia cisnienia" w oponach dziala przy jezdzie to dlaczego blad mi wywala od razu po wlaczeniu auta jak nie przejade nawet 1metra ;/ wiecie chlopaki jestem laikiem e87 jest moim 2 autem w zyciu i wiele sie jeszcze musze nauczyc :) a po to jest forum zeby swiezym kierowcom pomagac :) mysle ze ktos mi w jakis lopatologiczy sposob pomoze w tym zajsciu a jak nie to chyba bede zmuszony jechac do aso i stracic troche gotowki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem jak mówisz czyli po odpaleniu od razu pokazywał że cos z ciśnieniem nie tak, akurat żona gdzieś się wybierała autem, przez telefon wytłumaczyłem gdzie ma zresetować czujnik-wsiadła zresetowała i kontrolka zgasła :) kombinuj z resetem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem jak mówisz czyli po odpaleniu od razu pokazywał że cos z ciśnieniem nie tak, akurat żona gdzieś się wybierała autem, przez telefon wytłumaczyłem gdzie ma zresetować czujnik-wsiadła zresetowała i kontrolka zgasła :) kombinuj z resetem

no tak ale nie idzie tego zresetowac ... po odpaleniu od razu inicjalizuje INIT ale po chwili wywala blad ...chyba ze mowisz o innym resecie tego ustrojstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Skoro już mowa o czujnikach ciśnienia to mnie zastanawia, że przy uruchamianiu silnika nie zapala mi się kontrolka czujnika ciśnienia na żółto w strefie wskaźników, gdzie są kontrolki od zaciągniętego hamulca ręcznego, niezapiętych pasów itp. Na jakimś filmie widziałem, że przy uruchamianiu ów kontrolka zapala się na żółto i gaśnie razem z pozostałymi. Czy to normalnie w buszkach przed FL? Nie miałem jeszcze okazji sprawdzenia czy czujniki działają, ponieważ zawsze inicjuję czujniki po zmianie opon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiazujac do mojego tematu ... czy jesli dopompuje powietrza do kol i zainicjalizuje INIT to problem ustanie ? czy musze zrzucic opony i zalozyc je z powrotem ? bo sprawdzalem cisnienie w oponach i we wszystkich jest takie samo :) tak btw ile wy macie napompowane kolka ? ja mam 2.2 i wydaje mi sie ze chyba za malo ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebna szybka pomoc! Mam 118d z 2008 r.Potrzebuje jedna felgę.Znalazłem na allegro http://moto.allegro.pl/felga-aluminiowa-16-do-bmw-seria-1-e87-i1304272371.html

I teraz tak,ta felga z aukcji jest identyczna jak te które mam w swoim aucie.Nie znam się na felgach i nie wiem czy może być tak,że mimo takiego samego wyglądu będą się różnić jakimś mocowaniem czy rozstawem,czy to jest właśnie to czego szukam.Z góry dzięki za pomoc:)

Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebna szybka pomoc! Mam 118d z 2008 r.Potrzebuje jedna felgę.Znalazłem na allegro http://moto.allegro.pl/felga-aluminiowa-16-do-bmw-seria-1-e87-i1304272371.html

I teraz tak,ta felga z aukcji jest identyczna jak te które mam w swoim aucie.Nie znam się na felgach i nie wiem czy może być tak,że mimo takiego samego wyglądu będą się różnić jakimś mocowaniem czy rozstawem,czy to jest właśnie to czego szukam.Z góry dzięki za pomoc:)

Wszystko będzie OK. To jest felga od 1 i na pewno będzie pasować. O nic się nie musisz martwić poza wyglądem i czy rzeczywiście prosta/nie pęknięta.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiazujac do mojego tematu ... czy jesli dopompuje powietrza do kol i zainicjalizuje INIT to problem ustanie ? czy musze zrzucic opony i zalozyc je z powrotem ? bo sprawdzalem cisnienie w oponach i we wszystkich jest takie samo :) tak btw ile wy macie napompowane kolka ? ja mam 2.2 i wydaje mi sie ze chyba za malo ;p

Teoretycznie tak, aczkolwiek jak problem się będzie powtarzał, to pewnie będzie oznaczać, że czujnik się popsuł.

 

Ja na zimę pompuje ciśnienie takie jakie jest na tabliczce, na słupku dla 4 os. + bagaż.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam wszystkich mam pytanko czy takie Parametry felg : 61/2JX 16EH2 IS42 będą pasowały do bmw 118i bo chciałem założyć na te felgi oponki 205/55 ??

Felgi będą pasowały i opony też. Śmiało możesz zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy proszę o opinię felg które są na poniższej jedynce

- podoba się

- nie podoba

- ładne ale nie pasują do tego samochodu

Najwięcej zdjec samochodu w kolorze czarnym ( bo ja taki mam :) ) a ostatnie szary dla wyróżnienia

Chciałbym usłyszeć wasze komentarze :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1643fccff870ee9b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b11ac39c1a733397.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29bfc987e225a557.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21a8e507cdb9e190.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/936320e600e3be67.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.