Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

Przy szerokości felgi 7-7,5" spokojnie zostawił bym

205-ki wizualnie zrobi "robotę" , będzie tańsza(może niekoniecznie :) ) a i przy osadzeniu 37 też będzie to zawsze jakiś plus, zwłaszcza przy 7.5"

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie. Właśnie założyłem koła ( alusy )z letnimi oponami i zauważyłem,że śruby je przykręcające są w fatalnym - wizualnie - stanie. Gdzie ,jakie nowe można kupić ? Nie mam o tym pojęcia , jakich szukać . Przede wszystkim, jakiego "rozmiaru" szukać. Moje koła, to 195/55 R16
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz w ręku śrubę, więc pomierz ją i kupuj identyczną. Najdrożej bedzie w ASO, trochę taniej w lokalnych sklepach a najtaniej w sieci. Ja kupowałem kiedyś u wulkanizatora zestaw firmy AEZ do auta SEATA. 20zł drożej ale był na miejscu. Do oryginalnych felg jest śruba o numerze 36136781150, taka M12X1,5 z tego co pamiętam to kula nie stożek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli zależy ci na czasie to nie polecam, jak ci się nie spieszy to polecam.regulamin maja tak napisany ze wszystko jest według niego ok. Po zaksięgowaniu wpłaty mają 14 dni na dostarczenie towaru. Ale wpłatę zaksięgowali po ponad tygodniu, a wpłaciłem od razu kasę. Co do księgowania nie ma nic o tym w regulaminie. Opony przyszły do mnie po trzech tygodniach. Reszta jak najbardziej polecam. Rocznik świeży, opony super, kontakt ze sprzedającym szybki. Tłumaczył się że maja mnóstwo zamówień i nie wyrabiają. Mi się nie spieszyło, więc jestem zadowolony. Cena dużo niższa od wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżdżę moim E46 150KM na laczkach 225 jak i 205. Różnicy w spalaniu nie zauważyłem, w dynamice też. Może na jakimś torze przy mierzeniu setnych sekund była by różnica, ale wątpie żebyś cokolwiek odczuł. To nie maluch który ma 20KM i wszystko ma znaczenie tylko auto, które ma ponad 100KM. Ja kupuje szerokie, bo nie podoba mi się auto na takich wąskich oponkach, ale też do niczego nie namawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Różnie to ludzie po forach piszą. Jak zimowe Nokiany kupowałem to pisali żeby kupować z Finlandi, że niby lepsze. Ale nie udało mi się takich zdobyć i kupiłem z Rosji.Podszedłem do tematu jak ty. Taka duża firma ma standardy i nie pozwoli sobie na lipę. Jestem z Nokianów zimowych zadowolony, chociaż zimy na pomorzu od jakiś 4-5 lat nie było także nie miały też się czym wykazać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak obiecałem, to uzupełniam. Felgi Styling 32. Zawieszenie takie S704 M Sports suspension

Przód 7,5x17 ET41 z oponami 225/45R17

Tył 8,5x17 ET41 z oponami 245/40R17.

Przy pełnym obciążeniu nie jechałem jeszcze, ale z trójką osób nic nie obciera. Prezentuje się to tak:

http://b1.icdn.ru/j/jack1979/6/53607956NtV.jpg

http://b1.icdn.ru/j/jack1979/7/53607967iYi.jpg

http://b1.icdn.ru/j/jack1979/4/53650494HtL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tył powinien wyglądać jak na zdjęciu wyżej u mnie, będzie wysunięty bardziej o 1mm na zewnątrz, więc powinno podejść, ale wiadomo nie spróbujesz to się nie dowiesz. Przód z tą oponą też będzie na styk wystawał. Będzie na równo z błotnikiem. Jak ci będzie tarło to możesz naciągnąc oponę 205 zamiast 225, ale nie powinno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Założyć można wszystko, ale to nie jest poprawny zamiennik dla opony 205/50R17 , którą BMW zaleca na felge szerokosci 7'' Różnica w średnicy koła nie powinna przekraczać 2%, a tu jest ponad 3%. Powoduje to że licznik będzie ci sporo oszukiwał w dół. Poprawny rozmiar to albo 215/45R17 albo 225/45R17 lub wiele innych ale akurar 205/45R17 nim nie jest. Poza tym słabo będzie wypełniała ta opona nadkole i autko obniży się troszkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć !

 

Koledzy pytanie, przeglądałem wątek ale konkretnej odpowiedzi odnośnie interesującego mnie rozmiaru felg nie znalazłem.

 

Mam okazje na zakup kompletu felg: 19" 8,5" ET30. Teraz pytanie, czy jest sens brać pod uwagę zakup tak dużych felg? Czy one w ogóle wejdą do mojego samochodu ?

 

Jeżeli tak to w jaki rozmiar opon celować ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wejda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kupiłem z dużym strachem felgi 18 cali OEM 8 przód i 8,5 cala tył.ET 47 i 50. Opony 225/40/18 przód i 255/35/18 tył. Zawieszenie mam w naszej E81 mpakiet oem. Z dużym pozytywnym zaskoczeniem stwierdzam że całość pasuje idealnie, nic nie obciera. Ponadto samochód zyskał bardzo na wyglądzie. Kupiłem go na oryginalnych 16 -tkach w wersji zimowej na których wyglądał raczej biednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

 

To mój pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałość jesli cos jest nie poprawnie technicznie jesłi chodzi o funkcjonowanie forum.

 

Od tygodnia jestem posiadaczem e87 120i 170km. Auto super do miasta idealne :wink:

Mam pytanie dotyczące felg. Mianowicie auto zakupilem na felgach styling 161 8x17 et 34 225/45 przód i 8.5x17 et37 255/40 tył, które są dedykowane do e90 chyba. Kilka razy przy większych predkościach na wybojach słychać było że coś przytarło. Felgi wygladają swietnie et chyba na styk, ale martwią mnie te tarcia. Czym grozi taka jazda? Zagladałem pod nadkole,ale nie widać zeby coś było przetarte. Czy jazda 300km a4 na takim zestawie bedzie bezpieczna? Rozważam sprzedanie ich i zakup normalnych(uzywanych) 7x16 et44 plus nowe opony.

 

Drodzy forumowicze bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz doczytałem że opony na tył są za duże i dlatego przyciera... A gdybym założył na tylną felge opone 225/45/17 to jak to bedzie sie sprawować? ktoś probował taką opone na styling 161 tył? Nie bedzie za szeroka felga? no i czy przestanie przycierać?

 

Dziekuje za wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz dać 225/45 na tył, będzie lekki naciąg, ale przestanie przycierać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta 225 wejdzie na felge 8.5x17? Rant felgi pewnie bedzie na wierzchu? Jakie są konsekwencje takiego naciągania opony?

A może dać sobie spokój i kupić 7x16 jak fabryka nakazała, bo i tak głównie po dziurawym mieście jeżdże, więć pewnie bedzie bardziej komfortowo i zawieszenie więcej wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znajomy ma taki naciąg i nie wygląda to jakoś strasznie. Ma opone z rantem pchronnym i jest ok. 225 kupuj tylko nie jestem pewien czy nadal nie bedzie tarło. Na 98 procent powinno być git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No opony to juz kwestia kasy tylko. Najpierw pomyśl czy kupujesz ROF czy zwykłe. Oryginalnie były ROF, bo w jedynkach nie ma zapasówki, są dwa razy droższe niż zwykłe. Decyzja należy do ciebie. Dyskusja na temat, które lepsze to temat rzeka i nic z niej nie wynika. Ja jeżdzę na zwykłych michelinach, bo z takimi kupiłem felgi, ale wole goodyear. Także zwykłe goodyeary wlecą za dwa sezony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.