Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No tak... Nie sprawdziłem co wkleiłem... Auta nikomu nie pożyczam, kompa już też nie będę... ;)

Upatrzone felgi raczej nie są za duże... mogę się tylko domyślać... co tam było... ;)

Dzięki MOD za w miarę szybką reakcję... aczkolwiek, kilka osób zdążyło się już wypowiedzieć na temat mojego posta... szkoda tylko, że nie nawiązując do mojego problemu :(

 

W celu uzupełnienia podaję już sprawdzony link :)

http://allegro.pl/nowe-felgi-16-5x120-bmw-1-3-e87-e36-e46-e90-e92-i2440268077.html

 

No i przywołuję wszystkich do realu... zmiana felg może wywołać ten błąd...??

Ciekaw jestem, czy przyciskiem DTC nie da się go aktywować spowrotem...?? (nie wiem kiedy, ale jak się z nim spotkam, to sprawdzę), ale skąd on się sam pojawił...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi, które wkleiłeś to chinszczyzna, odradzam :nienie:

 

Ikonka o ktorej mowisz pojawia sie, gdy naciska sie przycisk DTC przez okolo 10 sekund, powoduje to calkowicie wylaczenie wszelki "wspomagaczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie lepiej kupić coś oryginalnego przynajmniej wiadomo że po miesiącu się nie pokrzywi

http://allegro.pl/nowe-kola-felgi-bmw-1-e87-czarny-mat-oryginal-i2459302057.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do tej pory patrzyłem po oryginalnych używkach...

Mam tylko nadzieję, że nie trafię na jakieś powypadkowe/popękane...

Bliżej jestem tych używek niż nowej chińszczyzny... a pisałem o nich, żeby ktoś wyraził swoją opinię...

 

Co do tej ikonki, spotkałem się z tym znajomym dziś... tego nie da się wyłączyć przyciskiem DTC... Przyjrzałem się dokładniej, i wygląda to tak, że:

Przed zapaleniem silnika świeci się ikona ręcznego na żółto, a po zapaleniu świeci się również ta kontrolka z kontroli trakcji na żółto... i wtedy zapala się error (ten błąd kontroli trakcji - jak w kontrolkach powyżej - dodatkowo z dużym wykrzyknikiem po prawej stronie) na tym większym wyświetlaczu. Także ewidentnie coś ma nie tak... tylko co...?

 

Ma przełożyć spowrotem felgi na letnie i zobaczy, czy error się pojawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie pośrednio związane z felgami, otóż chciałem przymierzyć felgi kolegi żeby zobaczyć jak wygląda a tu nie jestem wstanie zdjąć, po siłowaniu sie wreszcie zeszła ale teraz jest problem bo ledwo wchodzi ....jakby otwór centralny mocno sie zmniejszył, w 3 tego nie mam. Ktoś miał podobnie

 

Jako że przymierzam sie do felg z m pakietu 207 to czy one nie beda zbytnio wystawać na samochodzie bez m pakietu ? błotniki chyba nie są szersze wydaje mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie pośrednio związane z felgami, otóż chciałem przymierzyć felgi kolegi żeby zobaczyć jak wygląda a tu nie jestem wstanie zdjąć, po siłowaniu sie wreszcie zeszła ale teraz jest problem bo ledwo wchodzi ....jakby otwór centralny mocno sie zmniejszył, w 3 tego nie mam. Ktoś miał podobnie

 

Jako że przymierzam sie do felg z m pakietu 207 to czy one nie beda zbytnio wystawać na samochodzie bez m pakietu ? błotniki chyba nie są szersze wydaje mi się

 

Może trzeba coś przeczyścić :P

 

Felgi styling 207 będą pasować :) nawet przydałby się lekki dystans by idealnie wypełniały nadkole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej kupić coś oryginalnego przynajmniej wiadomo że po miesiącu się nie pokrzywi

http://allegro.pl/nowe-kola-felgi-bmw-1-e87-czarny-mat-oryginal-i2459302057.html

 

No dokladnie, szczegolnie ze komplet uzywanych ori 16" w bardzo dobrym stanie to wydatek ok. 1000 PLN - nie sadze by chinskie felgi byly wiele tansze (jesli wogole).

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 8,5 cala ( 18 cali z x5) wejdzie bez problemów na przód? Chodzi mi po głowie mała podmianka felg. Swoje ori z przodu mam 7,5 a tył 8,5 ...

 

8,5 Wejść wejdzie i powinno być równo z nadkolem, ale wg mnie kiepsko się będzie jeździć na takim setupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
tak ja mam ja wlasnie mam od e46

 

masz 15' czy 16' o profilu 125/90 ?

 

Ja kupiłem 16' o podanym przez Ciebie profilu. Od E46, rzecz jasna. Pasuje bez problemu, sprawdzałem. Całość wożę w pokrowcu, razem z rękawicami, podnośnikiem trapezowym, kluczem, klinem pod koło oraz kawałkiem deski pod podnośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niniejszym informuję, że felgi 18x8" w offsecie 35 nie pasuja do jedynki :) Niestety taka nauka będzie mnie kosztowała pare stówek... :(

 

Choć na tyle wygląda to chyba nienajgorzej:

http://imageshack.us/photo/my-images/204/img0012il.jpg/

 

to z przodu już jest słabo...

http://imageshack.us/photo/my-images/337/img0013qoo.jpg/ - jak sie przyjrzeć to widać, że mocno wystaje.

 

Tak to jest jak się nie chce słuchać kolegów. buuuu. Najlepsze jest to, że wg sprzedającego miało pasować, ale człowiek w gorącej wodzie kąpany i zamiast przymierzyć same felgi to założyłem od razu opony przez co nie mam już możliwości zwrotu...

 

są do kupienia jakby co, ale pasować to bedzie do E90 i pochodnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja mam ja wlasnie mam od e46

 

masz 15' czy 16' o profilu 125/90 ?

 

Ja kupiłem 16' o podanym przez Ciebie profilu. Od E46, rzecz jasna. Pasuje bez problemu, sprawdzałem. Całość wożę w pokrowcu, razem z rękawicami, podnośnikiem trapezowym, kluczem, klinem pod koło oraz kawałkiem deski pod podnośnik.

 

Oznaczenie kół dla mnie czarna magia stąd zapytam czy dojazdowe od e46 rozmiar: 125/90 R15 rozstaw śrub: 5x120 będzie pasowało do jedynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie kół dla mnie czarna magia stąd zapytam czy dojazdowe od e46 rozmiar: 125/90 R15 rozstaw śrub: 5x120 będzie pasowało do jedynki?

 

Pasować będzie, ale na Twoim miejscu kupiłbym R16 (standardowe koła mają rozmiar 16 cali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje jakiegos sprawdzonego specyfiku jako "kolo zapasowe"

kolo zapasowe nie wchodzi w gre przy gabarytach naszych jedynek :mad2: dojazdowka tak samo :duh:

takze jesi ktos ma jakis sprawdzony specyfik to prosze o podopowiedz/ udzielenie wskazowki na co zwrocic uwage :) rozmiar opony to 225/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mój specyfik to assistance ;P dołączone do ubezpieczenia AC. W razie czego podwiozą mnie do domu/serwisu/sklepu. Dojazdówka i tak powinna służyć tylko do dojechania do wulkanizatora, to samo z oponami runflat, wszelkie inne specyfiki (jakieś wypełniacze) pewnie tak samo. Po takim specyfiku, opona pewnie do wyrzucenia. To wolałem wykupić sobie polisę z rozszerzonym assistance.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dojazdowka 17 calowa moze byc zastosowana do kola 18 calowego ?

facet dzwonil do mnie i mowil ze moze taka byc bo i tak nie roznia sie wielkoscia az tak bardzo i spokojnie doturlam sie na 17stce do wukanizatora

 

a tak tw assistance mam caly roczek :) tylko ze jakde na wakacje 2 tys w jedna strone wiec sam rozumiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.