Skocz do zawartości

E39-przewody w obudowie drzwi - od czego są? foto


Wojciech35

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zmieniałem lusterka w swojej buni, i siłą rzeczy musiałem zdjąć boczki drzwi i inne elementy.

Pod plastikową osłoną górnej ramy drzwi, obok głośnika wysokotonowego, biegną dwa przewody (czarne zresztą), i to w obydwu drzwiach.

Do czego są te przewody???

http://img706.imageshack.us/i/20100426u.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na czyjąś rzeźbę własnoręczną. Ciężko powiedziec do czego to. Może jakiś dodatkowy głośnik ktoś próbował zainstalowac. Może jakiś alarm z czujnikiem domknięcia szyb.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kolego dociec dokąd dokładnie te kable idą? DO jakiegoś urządzenia prowadzą?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale są chyba jeszcze jakieś krańcówki, czy też czujniki nacisku, coś tam, coś tam... :norty:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to faktycznie może to być czujnik nacisku, że jak paluchy trzymasz przy górnej krawędzi szyby i zamykasz szybę to ona się zatrzyma kiedy poczuje opór żeby paluchów mocno nie przyciąć.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tez mnie to kiedyś zastanawiało. Nie wiem czy to nie jest przypadkiem jakaś forma podgrzewania uszczelki szyby , żeby nie przymarzała?

Ale kiedyś juz o to pytałem na forum i nikt nie wiedział.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to idzie do takiej uszczelki w tym plastiku na górze przy szybie to pewnie ten czujnik nacisku, nie wiem, jak to się naprawdę nazywa.

Opuść szybę na sam dół, włącz zamykanie i wciśnij na górze tą uszczelkę - szyba zatrzyma się i opuści chyba 3cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być grzanie uszczelek. Działa wespół z grzaniem lusterek. Najlepiej rozkoduj vin. A blokada zamykania okna przy oporze ma czujnik przy silniczku...kiedy ma opór to odcina prąd od silniczka. Tak jest przynajmniej u mnie z tą szybą. Grzania uszczelki pewien nie jestem bo u siebie nie posiadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba otwiera się dopiero, gdy nastąpi delikatny ścisk między szybą a tą "uszczelką". To nie jest uszczelka szyby, tylko wygląda jak guma, uszczelka.

O to mi chodzi, przyciśnij, tak jak pisałem wcześniej :)

http://img580.imageshack.us/img580/8559/982683437.jpg

Fotka pożyczona z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.