Skocz do zawartości

na jaki kolor pomalować dekory ?


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

w weekend byłem sobie na wsi i stwierdziłem, że coś bym zmienił sobie w becie, więc ściągnąłem sobie dekory i akurat miałem w piwnicy spraya semi gloss czarnego więc prysnąłem sobie listwy, żeby zobaczyc jak to będzie wyglądać:

 

http://img80.imageshack.us/img80/7742/96323492.jpg

 

i teraz nie wiem czy pomalować na czarny wysoki połysk czy może jakiś inny kolor ?

Audi B2 4.2 V8 yeahh

BMW e91 2.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo u mnie temat bardzo na czasie, przedwczoraj przyszła do mnie folia Carbon 3M Di-NOC i dziś lub jutro będę oklejał wszsytkie listwy wewnętrzne i obudowy lusterek tym wynalazkiem. Już dawno miałem to robić ale z braku czasu nie dało rady.Jak oglądałem efekty w internecie to wygląda to zacnie. Moje drewniane listwy mi nie leżą. Wrzuce fotki jak to wyszło. Już zamontowałem Carbon look nerki więc ja lecę w Carbon Fiber z moim Beem. Więc może też się zdecydujesz,

co do malowania to też o tym myślałem ale nie wiem czy farba będzie dobrze wyglądała i czy równo pokryje

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobil "roz" bedzie pasowac jak ta lala...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja mam u siebie piano black :-) a zostały mi srebrne (do wersji z iDrive) - jak ktoś sobie chce potuningować (a zachować oryginały), to są do sprzedania. Wiadomośc na pw.

Piano blac do czarnego ładnie wygląda :D

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzastek

 

a może podzieliłbyś się z kolegami informacją, jak te listwy sciągać? jest jakiś problem z tą przednią długą? nie pourywam kabelków od przycisków jak będę sciągał? :)

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobil "roz" bedzie pasowac jak ta lala...pozdr.

jak masz wypowiadać się sarkastycznie to może wogóle się nie odzywaj :wink:

 

trzastek

 

a może podzieliłbyś się z kolegami informacją, jak te listwy sciągać? jest jakiś problem z tą przednią długą? nie pourywam kabelków od przycisków jak będę sciągał? :)

targasz "na chama", płaski śrubokręt może być przydatny

listwy są tylko na kołkach

Audi B2 4.2 V8 yeahh

BMW e91 2.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tu: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=137527 masz całość opisaną . Przednie listwy zaczynasz od przedniej części drzwi. Z przemontowaniem iDrive zajęło mi to może 30 min.max.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega zapytał jaki inny kolor to też jestem za rózem, choć troche ożywiłby to czarne wnętrze pogrzebowe.

 

Po to moim zdaniem jest srebrna listwa aby przełamać kolorystykę wnętrza, dlatego czarne listwy po pomalowaniu przez kolegę nie za bardzo mi sie podobają.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega zapytał jaki inny kolor to też jestem za rózem, choć troche ożywiłby to czarne wnętrze pogrzebowe.

 

Po to moim zdaniem jest srebrna listwa aby przełamać kolorystykę wnętrza, dlatego czarne listwy po pomalowaniu przez kolegę nie za bardzo mi sie podobają.

Po to Twoim zdaniem jest srebrna bo jest w oryginalnie :lol:

te srebrne są okropne, strasznie plastikowo wyglądają i rażą w aucie klasy premium

a co do czarnego to widziałeś może wnętrze S3 ? wątpie

tam są właśnie dekory pomalowane czernią fortepianową i wyglądają rewelacyjnie

ale nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, swoje wiem najlepiej :wink:

pozdro

Audi B2 4.2 V8 yeahh

BMW e91 2.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zrobiłem, oto efekty:) mi się podoba

 

użyte materiały:

folia carbon look 3M DI-NOC zakupiona na allegro , odcinek 60/150cm spokojnie mi wystarczył

śrubokręt

klucz płaski 8

nożyk do cięcia

suszarka żony

stół do ping-ponga jako miejsce pracy

sporo cierpliwości

 

czas pracy z demontażem i montażem to 4 godz, trzeba się mocno gimnastykować z tym oklejaniem ale było warto i nic nie połamałem

 

postępowałem dokładnie tak jak w linku powyżej, przesłanym przez trzastka

 

http://img16.imageshack.us/img16/1605/23042010a.jpg

http://img18.imageshack.us/img18/9066/23042010001k.jpg

http://img717.imageshack.us/img717/2329/23042010002j.jpg

http://img249.imageshack.us/img249/2053/23042010003.jpg

 

zdjęcia robione telefonem więc wrzuce lepsze jak zrobię, na żywo wygląda to zaje... , jak dal mnie oczywiście

niestety zabrakło mi folii, żeby okleić lusterka boczne więc już zamówiłem :)

 

służę pomocą, gdyby ktoś z forumowiczów chciał podejść do tematu

 

podziwiajcie

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że może ja bym tak nie chciał to przyznaję zrobione rewelacyjnie

 

respect :cool2:

Pozdrawiam Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem się z takimi opiniami :)

mi się moje drewno nie podobało,zastanawiałem się nad zakupem srebrnych lub czarnych listew ale jakoś tak, chciałem spróbować,

jak się znudzi to 15min roboty i folii nie ma :cool2:

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

:lol:

te srebrne są okropne, strasznie plastikowo wyglądają i rażą w aucie klasy premium

a co do czarnego to widziałeś może wnętrze S3 ? wątpie

tam są właśnie dekory pomalowane czernią fortepianową i wyglądają rewelacyjnie

ale nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, swoje wiem najlepiej :wink:

pozdro

 

Właśnie dlatego wymieniłem te listwy plasticzano-srebrne na piano black. Te standardowe "trącają" straszną tandetą niestety. Czarny fortepian jest ok (drewno by mi nie pasowało do wnętrza) i jest to tak naprawdę czarny fortepianowy metalik :D. - na szczęście delikatny. Nie chciało mi się malować listew więc wymieniłem . Mam komplet dla "maniaka malowania" bo srebrne listwy mi zostały.

Jak zrobię zdjęcia "fortepianu" to wstawię do tematu. :cool2:

Kolego sokolnh - nie lepiej by wyglądało jakbyś te listwy werniksem (bezbarwnym połyskiem lub matem) jeszcze pociągnął?

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wymieniłem te listwy plasticzano-srebrne na piano black. Te standardowe "trącają" straszną tandetą niestety. Czarny fortepian jest ok (drewno by mi nie pasowało do wnętrza) i jest to tak naprawdę czarny fortepianowy metalik :D. - na szczęście delikatny. Nie chciało mi się malować listew więc wymieniłem . Mam komplet dla "maniaka malowania" bo srebrne listwy mi zostały.

Jak zrobię zdjęcia "fortepianu" to wstawię do tematu. :cool2:

Wrzuć, wrzuć... Ja jestem bardzo ciekaw efektu bo ten srebrny rzeczywiście szału nie robi - a u mnie jeszcze przy pokrętle od iDrive jest głęboka rysa :cry2:, która mi spokoju nie da :( więc można by to wymienić na coś ładniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wymieniłem te listwy plasticzano-srebrne na piano black. Te standardowe "trącają" straszną tandetą niestety. Czarny fortepian jest ok (drewno by mi nie pasowało do wnętrza) i jest to tak naprawdę czarny fortepianowy metalik :D. - na szczęście delikatny. Nie chciało mi się malować listew więc wymieniłem . Mam komplet dla "maniaka malowania" bo srebrne listwy mi zostały.

Jak zrobię zdjęcia "fortepianu" to wstawię do tematu. :cool2:

Wrzuć, wrzuć... Ja jestem bardzo ciekaw efektu bo ten srebrny rzeczywiście szału nie robi - a u mnie jeszcze przy pokrętle od iDrive jest głęboka rysa :cry2:, która mi spokoju nie da :( więc można by to wymienić na coś ładniejszego.

... w poprzednim aucie (E91) wyminilem ori "srebrny plastik" na ori. "szlifowane alu", zmiana w wygladzie byla bardzo duza na "+" :mrgreen: , dodatkowo jak dotkniesz "zimnego" alu to czujesz "premium" :mrgreen: obecnie mam (E90) "czarne piano", jest to teraz "modne" i pasuje do jasnej skory, dodatkowo wydaje mi sie teraz ladne ale wiem, ze za "pare" miesiecy tylko "szlifowane alu"...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w środku czarną skórę, auto też jest czarne więc chciałbym jednak zostawić jakiś element w innym kolorze - coś co by przełamało monotonię czarnego koloru...

 

A w przyszłości sobie kupię białe z czarną skórą w środku i wtedy może takie czarne piano... Chociaż najbardziej by mi spasowało wtedy jakieś wykończenie z czegoś a'la biały marmur... Ah :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szlifowane alu i muszę powiedzieć że wszystko cacy ale zostają minimalne wgniecenia tam własnie koło skrzynii biegów... :( i Jak się puszcza pas to w coupe czasem on uderze o listwa od tylnych foteli jakby i tam tez zostają ślady :evil:

 

Ale chłód jest miszcz :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blondynka sie farbuje na czarno a czarnulka na blond - tak to jest z waszymi listwami :-) kiedys carbon szlifowano aby byl tytan mat teraz na opak i jak tu ludziom dogodzic :lol: Klavierlack jest super - ale nie prysniete w piwnicy jakims tam sprayem :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

sokolnh

 

możesz napisać czym to pomalowałeś i jaką technikę zastosowałeś?

mam jeden dodatkowy komplet listew i chętnie bym z nimi coś pokombinował...

z góry dzięki

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sokolnh wstaw fotki pochwal się

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, możesz powiedzieć jaką techniką to zrobiłeś, ponieważ chciałem to zrobić folią termokurczliwą, kupiłem w kolorze czarny piano. Powiem tak albo mam krzywe ręce albo poprostu nie da się tego dobrze zrobić :| :mrgreen: Poprostu zostają malutkie bombelki powietrza, których nie da się usunąć, może też dlatego je tak widać ponieważ kolor jest dość błyszczący i pod światło to poprostu masakra, nawet te 3 bombelki denerwują :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz stopniowo przyklejać, a przede wszystkim powierzchnia musi być idealnie czysta. rzecz jasna, że jak przyklejsz to muszisz opalarką lub dobrą suszarką "podgrzać" i będzie git :)

 

thekrzych,

wstaw jakieś bardziej szczegółowe zdjęcie grila - mam jeden grill wolny i chciałem zrobić eksperyment :mrgreen: ale musze zobaczyć jak Tobie to wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.