Skocz do zawartości

tankowanie e38


miecho740il

Rekomendowane odpowiedzi

witam! własnie przesiadlem sie z 520 na 740 i mam problem z tankowaniem. pistolet za szybko odbija i trzeba wykonywac bardzo dziwne manewry zeby paliwo lalo sie normalnie. czy ktos ma jakies sugestie w tym temacie, czy powiniennem zaczac cos kombinowac przy wlewie?
pozdrawiam maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
ja u siebie też tak mam, ale zależy też na jakiej stacji. Staraj się wkładać pistolet maksymalnie do wlewu i powinno być ok. a jak nie to przekręć pistolet w którąś stronę i też powiano być ok. Pozdro
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A myślałem że tylko ja tak mam. Ja zawsze (niestety dosyć często) przy tankowaniu wkładam pistolet na max i wyciągam go o 1/3 z delikatnym obrotem i leje. To chyba jakaś wada lub taka konstrukcja. Na początku myślałem że była walona w okolicach wlewu i nie jest dokładnie poskładana ale po dokładnych oględzinach nie stwierdziłem wypadkowości :) .

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko stwierdzić czy to wada fabryczna. Bo akurat w moim przypadku nie na wszystkich stacjach się tak dzieje..Raz jest ok a raz trzeba kręcić tym pistoletem :) A przy tankowaniu do pełna w celu obliczenia "ile spali jak odbija przy np 15 litrach a zrobiłeś 500 km to nie idzie uwierzyć że tak mało wciąga he he a tu jednak niestety pistolet odbił z niewiadomych przyczyn :D
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Mam to samo a wydaje mi się że MBRZOZA ma rację coś jest nie tak z zaworem pod maską czasami mi strzela jak z karabinu, napisz MBRZOZA jaką funkcję pełni ten zaworek czy tylko odpowietrzanie zbiornika i jakie konsekwencje w momencie gdy jest niesprawny to mały duperel ale drażni mnie te obracanie pistoletu z chęcią bym go wymienił na nowy i spokój ale nie wiem gdzie leży przyczyna z tym tykaniem czy to sam zawór czy coś innego.
Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam problemów z tankowaniem e38 740. Proponuje sprawdzić odpowietrzenie zbiornika paliwa,bo moim zdaniem jak odbija pistolet to musi sie sofać paliwo w rurce wlewu i pstryk. Całkowite zatkanie odpowietrznika może spowodować wciągnięcie zbiornika,czyli robi sie podcisnienie.Odpowietrzenie łatwo można zdiagnozować czy sprawne,jak odkręca sie korek i słychać jak zasysa powietrze wlew to jest zatkane albo uszkodzone.miałem tak w e32 i aż mi wgieło zbiornik do środka jak pompka paliwa wypompowywała do silnika benzyne :D
Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W e38 juz tak jest, ze podczas tankowania pistoletu nie trzyma sie pionowo. Powinien byc zblizony do poziomu a waz paliwowy powinien byc skierowany w strone bagaznika.

Taki sposob tankowania jest naturalny gdy podjedziemy do dystrybutora z prawej strony i wlew paliwa jest po przeciwnej stronie auta.

Auto jest szerokie i gdyby w czasie tankowania pistolet musialby znajdowac sie w pozycji pionowej to mielibysmy spory problem z zatankowaniem go gdybysmy podjechali do dystrybutora z prawej strony.

Jest to wiec "zloty srodek" pomiedzy wygoda a praktycznoscia.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.