Skocz do zawartości

320d światła do jazdy dziennej


psoko_89

Rekomendowane odpowiedzi

No rozumiem... byłoby świetnie gdyby znalazł się ktoś z okolicy Wisły, Cieszyna czy Bielska Białej chętni bym się czegoś nauczył czy po wprowadzał pewne zmiany w mojej trójce.. Teraz widzę że nie opłaca mi się tyle dośc drogiego jak dla mnie sprzetu kupić tylko by ustawić sobie DRL... A może ktoś robi z Was takie usługi ze śląskiego? oczywiście zapłacę za fatygę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie,

nie trzeba przełączać świateł w tryb US, wszystko działa w ECE.

Przełączanie na US jest obejściem problemu :P

W trybie ECE możesz bez żadnego problemu ustawić DRL i tak jak kolega zrobił - obrysówki (mam właśnie tak zrobione).

Ponadto włączyłem obrysówki świecące się razem z Xenonami, też BEZ przełączania na US :P

 

http://lh6.ggpht.com/_AS_E9S0TNog/S98u1KHyZ-I/AAAAAAAACvg/Whbu8HJDFYI/s800/IMG_6423.JPG

 

http://lh3.ggpht.com/_AS_E9S0TNog/S98uoSNSsoI/AAAAAAAACvc/fhk2Cj2t568/s800/IMG_6422.JPG

 

/Hubert

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i duze ale dojechac nie problem, blizej niz do trójmiasta. Szukam właśnie kogoś kto byłby w stanie zrobic mi własnie te swiatła do jazdy dziennej.

Jesli masz niedaleko do Włocka, to moge Ci pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie-jeżeli ustawię światła długie na pół gwizdka jako dzienne, to czy palą się również światła pozycyjne? zastanawiam się nad ringami, ale jeżeli pozycyjne nie będą się palić(później w domyśle ringi), to chyba trochę traci to sens. Proszę kolegów o odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ciekawe czy zdarzało się że samochody wyjeżdżały z fabryki mając tą funkcję aktywną?...

chyba tylko na wybrane kraje....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może jest ktoś chętny do opisania jak to zrobić w NCS krok po kroku :)

Przy okazji chciałbym jeszcze wrzucić sobie ledy na postojówki ponieważ mam xenony i nie za ciekawie to wygląda jak postojówki są żółtawe, a denerwuje mnie błąd spalonych żarówek. Czy da się jakoś zmienić od samych postojówek, albo pominąć tylko diagnoze tych żarówek. Nie chce rezygnować z diagnozy pozostałych świateł.

I do tego pytanko czy NCS jest tylko po niemiecku, ponieważ mam zainstalowany cały pakiet po angielsku a NCS odpala się w j.n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że da się mrugnąć długimi :)

 

Tu opis kolegi Serfera z forum bmw-sport.pl. Sam z niego korzystałem :)

 

Aktywacja świateł do jazdy dziennej w E46 po i przed liftem oraz E39

 

1 Oczywiście potrzebujemy interfejs do podłączenie się do bmw i program NSC-expert

2 Uruchamiamy NSC musimy stworzyć profil tak więc klikamy File-load profile - expertmode - OK

następnie File- Edit prifl - hasło: repxet - ok

wybieramy w car/key memory przycisk Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 opcje czyli :

individualierung aktiv, kernfunktionen, trace individualizable FSW/PSW - ok

conistance check = sprawdza czy wszystko

klikamy przycisk FSW/PSW i zaznaczamy ptaszkiem FSW/PSW-Manipulate with FSW_PSW.MAN

OK OK

możemy zapisać ten profil żeby za każdym razme tego nie robić File -save i nazywamy np E46

3 W katalogu ncsexpert/work utwórz pusty plik FSW_PSW.MAN (np. w notatniku)

4 Kliknij F1 (VIN/ZCS/FA), następnie kliknij F3 (ZCS/FA f.ECU)

5 Wybierz swój samochód w oknie które się otworzy- E46 oczywiście

6 Wybierz ECU do komunikacji, ja wybieram ALSZ

7. Teraz wciśnij F6, czyli Back

8. Wbierz F4 "Program ECU", w tym przypadku kodujemy światła, a więc w oknie, które się pokaże wybieramy moduł ALSZ

9 Następnie wybieramy F5 (Basic functions) która to funkcja odczytuje nam do pliku wszystko co mamy w samochodzie zakodowane i następnie w oknie które ci się pokaże zjedź suwakiem niżej i kliknij dwa razy na „coapireadsggetfswpsw", następuje odczyt/kopiownaie FSW_PSW.TRC

10 W katalogu ncsexpert/Work znajdziesz teraz plik FSW_PSW.TRC, skopiuj go gdzieś w inne miejsce na dysku, zmień nazwę na FSW_PSW.MAN, wyedytuj w notatniku i zmień:

 

E46 po lifcie

DRL_DIMMUNG

wert_01

TAGFAHRLICHT_ECE

nicht_aktiv

GED_FL_ALS_DRL

nicht_aktiv

 

na

 

DRL_DIMMUNG

wert_02

TAGFAHRLICHT_ECE

aktiv

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

 

E39

FL_DIMMUNG_ALS_DRL

wert_02

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

 

E46 przed liftem

jednak tu się też zapalają kierunki

 

FERNLICHT_DRL

aktiv

EINZEIT_DRL

wert_01

TAGFAHRLICHT

aktiv

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_1

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_2

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_3

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_4

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_5

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_6

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_7

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_8

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_9

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_10

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_11

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_12

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_13

us

 

11. Następnie po zrobieniu w/w zmian zapisz plik FSW_PSW.MAN i wgraj go do katalogu ncsexpert/Work, podmieniając wcześniej utworzony.

 

Od tej pory mamy już światła długie świecące słabiej niż normalnie jako dzienne. Zapalają się po włączeniu zapłonu. Jeżeli ustawimy na pokrętle na A (Automatyczne włączane przez czujnik zmroku) czyli pokrętło w lewo, w ciągu dnia 50% długie będą jako dzienne, a jak się ściemni same przełączą się na ksenony.

 

wert_01 w tym przypadku to światła wyłączone (0% światła)

wert_02 to coś około 18 % (tylko nie jestem pewien, czego - czy światłości czy poboru prądu; i tylko ten jest alternatywnie dostępny w LCM2)

wert_03 to coś około 20-22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego w krakowie mogę pomóc.

jacek.kupracz, zapomniałeś dodać że jak się włączy światła mijania to i kierunki lekko świecą, ale ładnie to wygląda mimo iż nielegalne:P

 

Napisz na priv jak Cie znaleźć w Krk i ile weźmiesz za tą procedurę. Jestem z Katowic więc jak nie dam rady z kolegą z Bavariamotors to chętnie podjadę.

 

A koledze co chce założyć ledy proponuję średnio niebieskie żarówki, ja tak mam i dają one efekt śnieżno białego światła w lampie, nie świecą na niebiesko więc niebiescy się nie mogą przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubertsk

Pamiętaj też, że tym softem możesz dość łatwo "zepsuć" auto - np. kasując część istniejących funkcji.

Hmmm uwalić coś trudno a wręcz bym powiedział bardzo truno. Chyba że skasujesz sobie oryginalny plik:)

Ale i wtedy jest opcja zgrać sobie od kogoś z innego autka:)

Ostatnio robiłem właśnie koledze światła do jazdy dziennej, Powiedział że chce mieć doklładnie takie ustawienia jak ja:

Mruganie kierunkami przy alarmie i jakieś co tam sobie powymyślał...

To wziąłem poszedłem do siebie zgrałem profil (taki sam model auta) i wgrałem mu:D chopocyna szczęśliwy a procedura wyglądała jak przywracanie profilu z gg:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przy tej zmianie swiateł e39 2000r. stało sie tak, że nie działa pokętło od poziomu świateł. Po powrocie do poprzednich ustawień nic sie nie zmieniło. Może to być powiązane z kodowaniem świateł dziennych? :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przy tej zmianie swiateł e39 2000r. stało sie tak, że nie działa pokętło od poziomu świateł. Po powrocie do poprzednich ustawień nic sie nie zmieniło. Może to być powiązane z kodowaniem świateł dziennych? :duh:

pokrętło nie działa wtedy jeśli ktoś zakoduje światła na xenonowe.....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.