Skocz do zawartości

320d Stukanie przy lewym tylnym kole


BMW14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem ze swoją e46, po kręceniu bączków objawił się dziwny stukot dochodzący z lewego tylnego koła, który słychać po najechaniu na nierówność, dziurę. Początkowo myślałem, że to wina rurki plastikowej która ochrania amortyzator, usztywniłem ją i bez efektu. następnie moim tropem był błotnik, ale wszystko dokręciłem,nie ma najmniejszego luzu. Czytałem tu, u was na forum, że może być to wina poduszki górnego amortyzatora, którą również wykluczam, ponieważ odkręciłem obicie w bagażniku i poprosiłem kumpla żeby się położył do bagażnika i słuchał skąd dochodzi ten stukot, stwierdziliśmy, ze ten odgłos wydzielany jest spod auta, wiec może tuleje? Jak sprawdzić czy tuleje są uszkodzone? a może jeszcze coś innego? Kombinuje już 4 dni co może być przyczyną tego uporczywego stukotu i nie mogę odkryć. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybicie tulei objawia się popiskiwaniem z okolic kół i stłumionym pukaniem, można zweryfikować to w bardzo prosty sposób, a mianowicie - kopiąc w oponę. Sprawdzenie polega na oparciu nogi o czoło opony, po czym wystarczy już tylko przyłożyć odpowiednio dużo siły. Jeśli zauważymy, że koło poddało się naciskowi wyraźne cofniecie, w skrajnych przypadkach nawet o ponad 3 cm, po czym wróciło na miejsce, możemy być pewni, że z tulei zostały strzępy (mowa o tulei pod progiem).

 

Pozdrawiam



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam u siebie podobny problem stuka na dołkach i nawet przy gwałtownej zmianie biegów czasem się zdarzy . Sprawdzić czy to ta tulejka sprawdzić również możesz w następujący sposób podnieś sobie auto na podnośniku aby koło nie dotykało podłoża , następnie uderz w oponę jak będziesz słyszał stuki to tuleja do wymiany (ja tak sprawdzałem ). Koszt takiej tulejki to ok 50 zł także tragedii nie ma :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, które prezentujesz nie nadają się, to zupełnie inna tuleja. To pukanie spowodowane było pływającą tuleją, która znajduje się w progu, wymieniłem i wszystko elegancko żadnych stuków i puków, komfort psychiczny odzyskany.

Pracownik sklepu polecił mi dokładnie takie: http://allegro.pl/item979501161_tuleja_wahacza_bmw_e36_e46_tyl_lemforder.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to metaliczny dzwiek tak jak by sie cos obluzowalo , to sprawdz czy nie masz peknietej sprężyny czesto pekaja przeważnie na dole.

 

 

U mnie przy naprawie ręcznego okazało się że sprężyna jest pęknięta. Jakie sprężyny polecacie ?? Wymieniać od razu dwie czy tylko jedną ?

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
podlacze sie.u mnie w 39 tez slysze stukot w tylnim lewym kole,odglos jest tak jakby pulka gdzies nie trzymala..tak jakby plastikowy odglos ze tak to ujme..heh..to moze byc tuleja wlasnie?drazni mnie to i raz slychac,a raz nie,bo na dziurach jej nie slychac tylko na wybojach.psychnicznie mnie to wykancza pomalu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy to o tą tuleje chodzi którą zaznaczyłem na obrazku? To ona stuka w progu? Widzę tam śrubę, czy wymiana polega na odkręceniu śruby wyjęciu tuleji i zamontowaniu nowej? Dokładnie chodzi mi o to czy trzeba wprasowywać gdzieś?

 

http://img684.imageshack.us/img684/6064/tulejas.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wymiana tulei jest banalna moja była tak wyrobiona że wyszła śrubokrętem :) tzn sama guma. Poźniej piłka i ciecie tulejki papier scierny do czyszczenia no i wjeżdżanie nowej, kumpel zrobił sam takie urządzonko śruba klasowa nasadka podkładki małe łożysko i weszło elegancko, wkońcu cisza. Wymiana odbywała się bez wyciągania wahacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.