Skocz do zawartości

320d pisk przy starcie i gaszeniu


Jaisu

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mogę prosić o koszt rolek......

 

No tak rolka którą kupiłem kosztowała 75 zł, natomiast pasek dałem 90 zł. Drożej niż na allegro ale kupowałem w sklepie w moim prowincjonalnym miasteczku :lol: Stary pasek nie był co prawda w złym stanie, ale postanowiłem go zmienić mimo, że wyglądał na jeszcze zdatny do użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a więc tak...

dzisiaj wymieniłem koło pasowe. Efekt: jak piszczało tak piszczy.

 

Podsumowując od początku:

Pisk niecałą sekundę podczas uruchamiania jak i gaszenia silnika.

 

Historia napraw:

1) wymiana padniętych rolek i pasków na nowe ----> nie pomogło

2) wymiana łapy napinacza wraz z trzpieniem (na używany) ----> nie pomogło

3) wymiana napinacza(tłumik drgań skrętnych) na nowy ----> nie pomogło

4) wymiana koła pasowego na nowe----> nie pomogło

 

wina leży na 100% w napędzie pasowym ponieważ bez pasków silnik nie piszczy. Wykluczony pisk na pasku sprężarki klimy. Pisk występuje gdzieś na linii paska alternatora.

Trochę już włożyłem w tą zabawę z piskiem i się zastanawiam czy w ogóle da radę to naprawić....

Jedyne czego mogę jeszcze spróbować to wymiana łapy napinacza(dźwigni kierunkowej) na nową a nie używaną (elementy 2,3,4,5,6 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2094&hg=11&fg=18 )

Czy sądzicie że to może pomóc????? Macie jakieś sugestie???? pomysły,rady,spostrzeżenia??????

 

dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinieneś kupić nowy napinacz , ponieważ stary już może nie działać jak powinien....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej e46 od 3 lat mam takie coś o czym tu piszecie. Pisk przy starcie i gaszeniu silnika. Byłem u różnych znachorów, mechaników różnej maści, serwisantów bmki, dieslowców i co ... nic! [BAD], wymieniałem, cudowałem brak kontaktu z usterką. Z ostatnich wypowiedzi mechanika usłyszałem słowa: sprzęgło dwumasowe. Czy wogóle w tym aucie takie występuje? E46 320d 150KM skrzynia 5-ka 2003rok i czy to może być to. Nie chce się za bardzo w to pakowac bo to jest konkretny wydatek, a może mieliście takie rozwiązanie już podawane, ktoś wyżej o tym pisał już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
czy alternator, a dokładnie jego łożysko lub rolka może być tego przyczyną tego pisku? Dodam że ostatnio po uruchomieniu silnika przez chwile występują spadki napięcia, tzn. migają światła zew. i wew. i podświetlenie przyrządów( sytuacja występuję sporadycznie ale jednak). Później sytuacja stabilizuje się. Wydaję mi się że rolka na alternatorze przycina i to jest przyczyną pisku przy starcie i gaszeniu i w/w sytuacji z napięciem. Co o tym myślicie? Chciałbym wreszcie skończyć tą historię bo już ciężko się wycofać z tej walki po takim nakładzie pieniędzy i pracy. POMOCY KOLEDZY....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś dać namiar na ten łącznik elastyczny wydechu ( realoem, allegro, sklep internetowy)? Szukałem i nic nie znalazłem, a chce spróbować to wymienić i zobaczymy jak sprawy będą się miewały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś dać namiar na ten łącznik elastyczny wydechu ( realoem, allegro, sklep internetowy)? Szukałem i nic nie znalazłem, a chce spróbować to wymienić i zobaczymy jak sprawy będą się miewały...

 

kolego ważny wymiar 55X 120mm w wiekszosci sklepów moto lub u tłumikarza koszt ok 55pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To co samo piszczenie ustąpiło, bo u mnie piszczenie czasami wystepuje przy wyłączaniu silnika, napisz może co sie stało ze ustąpiło piszczenie.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czekam na odpowiedz kolego Jaisu bo z tego co czytalem to

cytuje ....... już nie piszczy, ach, już w porządku mój żołądku..................................... szkoda że trzeba wydać 800 PLN na marne żeby się dowiedzieć....

Tylko co zrobil to juz nie napisal.Ja wymienilem kolo pasowe , rolke , napinacz i nie pomoglo .Jedyne co pomoglo na chwile to wymiana paska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie jest przypadkiem tak, że tylko ori nie piszczy? Tak słyszałem :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na jakiej firmy pasek zmieniałeś? Bo zamienniki nie mają takiego meszku na wewnętrznej stronie w porównaniu do oryginalnego i zawsze piszczą. Sprawdzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,potwierdzam fakt,że zakładać należy tylko pasek wielorowkowy ori BMW.

Przed 2 laty założyłem Contitech i od pierwszego dnia użytkowania piszczal przy

uruchamianiu i gaszeniu.Tydzien temu,mając już tego dość,kupiłem w aso ori (196

Zł) i po wymianie nastała wreszcie cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.