Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

A jakie to są moduły ? Może jednak warto zwrócić towar do sprzedającego i znaleźć taki interfejs, który będzie obsługiwał system w pełni.

 

Dzięki serdeczne za pomoc.

 

Na pinie 8 jest np ABS,AIRBAG itd.

Myslę ,że mozesz rozważyć opcję oddania tego interfejsu i zakupu sprzetu dedykowanego do BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zmienić-tak, ale nie na jakiekolwiek. Nie dawaj też, żeby automatycznie przydzielał bo tak masz ustawione teraz. Na maszynie z WINXP ustaw 192.168.68.1 i skonfiguruj do tego DIS-a.

 

Coś nie możemy się dogadać, to czemu karta sieciowa w XP w wersji inpa v2 u Ciebie jest automatyczne IP a w wersji inpa v3 IP i Maska podsieci wpisana?

Mówię cały czas o XP Twoim, zobacz sam poniżej:

 

INPA V2 http://w984.wrzuta.pl/obraz/1ZCGNSDqeUN/v2

 

INPA V3 http://w984.wrzuta.pl/obraz/4M4QnUOqI9H/v3

 

 

Więc co mam zmienić? i gdzie?

Bo wersję drugą wysłałem z ustawionym automatem, a później okazało się, że był to mój błąd, ponieważ z różnych przyczyn u innych osób przydzielane są inne IP. Dlatego też w wersji 3 IP jest ustawione na stałe. Jeśli używasz V2 ustaw manualnie 192.168.68.1, jeśli masz V3 to zmień na 192.168.68.1, jeśli masz kilka interfejsów w tej samej podsieci, to każdy z nich musi mieć inne IP i wtedy nie będzie konfliktu. A jeśli chcesz używać dwóch wersji INPA to zmień IP tylko na tej co posłuży ci do odpalenia DIS-a albo SSS-a, a na tej drugiej wyłącz interfejs sieciowy, żeby nie robił konfliktu i będzie po problemie. Mam nadzieję, że teraz się zrozumieliśmy. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są moduły ? Może jednak warto zwrócić towar do sprzedającego i znaleźć taki interfejs, który będzie obsługiwał system w pełni.

 

Dzięki serdeczne za pomoc.

 

Na pinie 8 jest np ABS,AIRBAG itd.

Myslę ,że mozesz rozważyć opcję oddania tego interfejsu i zakupu sprzetu dedykowanego do BMW.

 

To dziwne, bo moduł Airbag udało mi się uruchomić.

Za to nie mogłem uruchomić modułu Engine. Czy silnik musi być uruchomiony do tego ?

 

Przy próbie uruchomienia modułu Engine mam taki błąd:

 

http://img715.imageshack.us/img715/6626/bladenginenew.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.

Wszedłem w menu E46>Engine i tam wybierałem m47, co oczywiście wywalało błędem.

Oczywiście należało wejść w menu głównym w moduł Engine i wybrać DDE3 tak jak to zostało napisane w błędzie.

 

Wystarczy, więc jedynie czytać ze zrozumiem i wszystko będzie OK :)

 

Czyli okazuje się, że ten kupiony interfejs i przejściówka działa z moim E46 i INPA 5.0.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić-tak, ale nie na jakiekolwiek. Nie dawaj też, żeby automatycznie przydzielał bo tak masz ustawione teraz. Na maszynie z WINXP ustaw 192.168.68.1 i skonfiguruj do tego DIS-a.

 

Coś nie możemy się dogadać, to czemu karta sieciowa w XP w wersji inpa v2 u Ciebie jest automatyczne IP a w wersji inpa v3 IP i Maska podsieci wpisana?

Mówię cały czas o XP Twoim, zobacz sam poniżej:

 

INPA V2 http://w984.wrzuta.pl/obraz/1ZCGNSDqeUN/v2

 

INPA V3 http://w984.wrzuta.pl/obraz/4M4QnUOqI9H/v3

 

 

Więc co mam zmienić? i gdzie?

Bo wersję drugą wysłałem z ustawionym automatem, a później okazało się, że był to mój błąd, ponieważ z różnych przyczyn u innych osób przydzielane są inne IP. Dlatego też w wersji 3 IP jest ustawione na stałe. Jeśli używasz V2 ustaw manualnie 192.168.68.1, jeśli masz V3 to zmień na 192.168.68.1, jeśli masz kilka interfejsów w tej samej podsieci, to każdy z nich musi mieć inne IP i wtedy nie będzie konfliktu. A jeśli chcesz używać dwóch wersji INPA to zmień IP tylko na tej co posłuży ci do odpalenia DIS-a albo SSS-a, a na tej drugiej wyłącz interfejs sieciowy, żeby nie robił konfliktu i będzie po problemie. Mam nadzieję, że teraz się zrozumieliśmy. :cool2:

 

Nie bardzo się zrozumieliśmy co mam zmieniać jeśli adres w inpa v3 jest 192.168.68.1 już ustawiony przez Ciebie (który wywala mi konflikt adresów IP)

Chcę używać INPA DIS i SSS więc napisz mi jasno co i gdzie mam zmienić jeśli możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.

Wszedłem w menu E46>Engine i tam wybierałem m47, co oczywiście wywalało błędem.

Oczywiście należało wejść w menu głównym w moduł Engine i wybrać DDE3 tak jak to zostało napisane w błędzie.

 

Wystarczy, więc jedynie czytać ze zrozumiem i wszystko będzie OK :)

 

Czyli okazuje się, że ten kupiony interfejs i przejściówka działa z moim E46 i INPA 5.0.2

 

Jak widać interfejs jest dostosowany do wymagań BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się zrozumieliśmy co mam zmieniać jeśli adres w inpa v3 jest 192.168.68.1 już ustawiony przez Ciebie (który wywala mi konflikt adresów IP)

Chcę używać INPA DIS i SSS więc napisz mi jasno co i gdzie mam zmienić jeśli możesz.

:duh: A po co Ci dwie uruchomione INPA w tym samym czasie? Uruchom jedną! bo tylko jedna wirtualna maszyna z WINXP i INPA jest wymagana do uruchomienia SSS-a i DIS-a. Więc zmień IP w jednej i drugiej, albo w jednej v2 bo w v3 jest już zmienione na 192.168.68.1. I uruchamiaj tylko jedną w tym samym czasie, a konfliktu nie będzie. No chyba, że na WIN7 masz to samo IP ustawione, ale o tym pisałem już wcześniej. Teraz już chyba jasne?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech ale kto tu mówi u uruchamianiu 2x inpa? Uruchamiam jedną i jak uruchomię V3 to od razu mam konflikt, w Windowsie nie mam żadnych adresów z tej puli dziwna sprawa skąd ten konflikt, co do sieci to "troszkę" się znam i wiem co to adres IP, pula adresów IP itd. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile masz interfejsów wirtualnych w WIN7. VMWARE tworzy swój własny. Może właśnie na nim masz ten adres wklepany i stąd ten konflikt?, albo DIS ma ustawione 192.168.68.1? Trzeba posprawdzać, bo nie ma możliwość, żeby konflikt wystąpił bez powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem SSSa :)

Jedyny problem w stosunku do tej instrukcji http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1401774

jest taki, że w WIN7 nie da się zmapować dysku z wirtualnej maszyny (niekoniecznie SSS, nawet zwykłego XP którego mam postawionego na vmware też się nie da)

proces automatycznego uruchamiania instalacji progmana możemy ominąć przy pomocy ERD COMMANDER... obraz ten montujemy w vmware i szybko bootujemy przed uruchomieniem xp z sss

potem już standardowo zmiana ścieżki w pliku shell na explorer.exe i do dzieła.

a kolejna sprawa to instalacja sterowników do urządzeń na tym xp, aby znalazło nam sterowniki musimy zainstalować VMware tools (dostępne w górnym menu vmware). To ważne, jak pozostawimy wykrzykniki czyli brak sterowników w menadżerze urządzeń to instalacja progmana nam się zawiesi (na drugiej dvd przy 100%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie SSS i INPA muszą być w tej samej podsieci. Niestety zmiana adresu w SSS-ie nie jest tak łatwa więc lepiej zmienić ustawienia VMWARE, żeby DHCP przydzielił maszynie z SSS-em adres z podsieci 192.168.68.0. Zrób to jak na tym filmie:

Dla 100% pewności zmień zakres adresów DHCP np 192.168.68.50-192.168.68.100. Daj znać czy teraz pomogło.

 

Hej Trandolf, po odpaleniu wszystkich twoich wirtualnych maszyn gdy wybieram new sesion w sss podczas ładowania pokazuje mi informacja że musze wyłaczyć sesje progmana i wybrac interfejs. Sprawdzalem ustawienia w tym progrmie i jest kilka interfejsow a 2 z nich są zaznaczone na czerwono co znaczy że są połączone i jak w te fejsy wchodze nie mam mozliwosci wyboru ani knfiguracji bo jest napisane że są połączone. Juz nie mam pomysłów jak to rozwiązać. Ogólnie sss na początku mi sie nie łączył podczas zakladania nowej sesji ale dopiero po konfiguracji jak na tym filmie zaczal mi sie łączyć, na Inpie podczas łączenia SSSa na ifhsrv32.exe na pasku u dołu ukazuje mi sie adres ip 192.168.68.50 czyli niby się ok. Informacja o fejsie wyskakuje gdy jest juz na etapie sprawdzania VO (juz nie pamietam jak brzmi cala informacja). Gdzie mogłem zrobić popełnić błąd?? Czy jest to moze powodem nie podłaczenia ładowarki do akumulatora podczas tej czynnosci co za tym idzie za niskim woltarzem?? dziekuje z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widziałeś ten film, ale widać na nim jak prawidłowo powinno przebiegać połączenie z autem:

Nie koniecznie tak szybko jak na filmie, bo film został specjalnie poprzycinany, aby nie zajmował dużo miejsca. Powodem problemów z SSS-em może być np zły adres IP w wirtualnej maszynce z INPA. Czyli IP na WINXP z INPA musi być 192.168.68.1, a także musi być uruchomiony IFHSRV32.exe. Dopiero wtedy można próbować uruchomić SSS-a. Oczywiście w tym samym czasie nie możesz mieć uruchomionego DIS-a, bo możliwe, że Twój komunikat jest z tego powodu, jak pisałeś uruchomiłeś wszystkie maszyny. Czyli podsumowując SSS i INPA uruchomione DIS wyłączony IP w WINXP z INPA ustawione na 192.168.68.1. Daj znać jak wtedy przebiega próba połączenia się z autem za pomocą SSS-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widziałeś ten film, ale widać na nim jak prawidłowo powinno przebiegać połączenie z autem:

Nie koniecznie tak szybko jak na filmie, bo film został specjalnie poprzycinany, aby nie zajmował dużo miejsca. Powodem problemów z SSS-em może być np zły adres IP w wirtualnej maszynce z INPA. Czyli IP na WINXP z INPA musi być 192.168.68.1, a także musi być uruchomiony IFHSRV32.exe. Dopiero wtedy można próbować uruchomić SSS-a. Oczywiście w tym samym czasie nie możesz mieć uruchomionego DIS-a, bo możliwe, że Twój komunikat jest z tego powodu, jak pisałeś uruchomiłeś wszystkie maszyny. Czyli podsumowując SSS i INPA uruchomione DIS wyłączony IP w WINXP z INPA ustawione na 192.168.68.1. Daj znać jak wtedy przebiega próba połączenia się z autem za pomocą SSS-a

 

Wiatj Trandolf

Ja widzialem ten film juz ip na inpie mam skonfigurowany poprawnie, tylko mialem odpaloną vm z inpą oraz SSS ifhsrv32 był odpalony również.

Wybrałem NEW SESION w SSS wtedy zaczął inicjować po minucie zaczął coś robić z vehicle order (VO) i wtedy pojawił mi sie komunikat że do kodowania potrzebny mi jest interfejs i to koniec przygody.

AV oraz firewalle wyłączone, inpa ok co jest tego powodem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w Administration/connection test tam wpisz IP 192.168.68.1 i daj continue Zobaczysz przynajmniej wtedy czy komunikacja z INPA jest poprawna. Jeśli komunikacja jest OK to nie potrafię Ci pomóc. Oprócz ustawień IP w INPA nic nie powinieneś robić, aby poprawnie uruchomić SSS-a. Może warto spróbować innego kabelka skoro komunikat coś o tym mówi? Niech wypowie się ktoś kto miał styczność z takim błędem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, Pozdrawiam wszystkich na forum!

To moj pierwszy post z pytaniem czy da sie zmienic jezyk na niemiecki w Dis,e w gotowcu trandolfa i jak to zrobic?

Dis,a w wersji niemieckiej mam , ale laptop niema napedu cd.

Czy ktos wie jak to ugryz?

Moze TRANDOLF:)

Z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czesc, Pozdrawiam wszystkich na forum!

To moj pierwszy post z pytaniem czy da sie zmienic jezyk na niemiecki w Dis,e w gotowcu trandolfa i jak to zrobic?

Dis,a w wersji niemieckiej mam , ale laptop niema napedu cd.

Czy ktos wie jak to ugryz?

Moze TRANDOLF:)

Z gory dzieki za pomoc!

 

W administracyjnych ustawieniach masz klawisz change language. Zrób zrzut obrazu dvd na HDD i korzystajac z virtualnego napędu podaj to przez vmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, nerwus!

Jeszcze nie zmienilem jezyka , ale mam nastepne pytanie czy jest mozliwe odpalenie dis i sss na win7 64bit.

Mam na mysli te gotowce od trandolfa?

Jak niedam rady to podjade do Nürnbergu, mieszkam w Schweinfurcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zainstalowana inpa, czyli bez Vmware widzi kabel i laczy sie z autem.

Czytanie bledow bez problemu.

A na Vmware za hiny nie widzi kabla.

Jedna z trzech opcji jest wylaczona (show all usb input devices)

Ale nie daje sie jej zaznaczyc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek podpinasz do USB w momencie gdy masz uruchomioną VM z WINXP i jesteś "w środku" VM, czyli klikasz na pulpit. Wtedy standardowo powinien zostać wykryty(możesz sprawdzić w menadżerze urządzeń). Ktoś wcześniej pisał, że jeśli będziesz miał problemy dalej to można poszukać tego kabelka w VMWARE pod VM>Removable Devices.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie tragedia, przeczytałem całe 15 stron wątku i jestem jeszcze głupszy jak byłem. Czyli jeżeli inpa nie wykrywa włączonego zapłony, od razu pojawiają się dwie czarne kropki, to nici z działającego dis-a? potrzebuję zdiagnozować przepływkę i zrobić jej adaptację, czy sss lub czymś innym da radę to zrobić. Przeraża mnie dis, no i nie wiem czy dam radę go uruchomić i ogarnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie tragedia, przeczytałem całe 15 stron wątku i jestem jeszcze głupszy jak byłem. Czyli jeżeli inpa nie wykrywa włączonego zapłony, od razu pojawiają się dwie czarne kropki, to nici z działającego dis-a? potrzebuję zdiagnozować przepływkę i zrobić jej adaptację, czy sss lub czymś innym da radę to zrobić. Przeraża mnie dis, no i nie wiem czy dam radę go uruchomić i ogarnąć.

U mnie po wpięciu fejsa do notebooka zapalają się od razu dwie kontrolki w INPA i DIS działa lecz nie wykrywa automatycznie samochodu, muszę wybierać go sam z listy, co do adaptacji przepływki to chyba najlepszy będzie do tego DIS, musisz się pobawić DISem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie tragedia, przeczytałem całe 15 stron wątku i jestem jeszcze głupszy jak byłem. Czyli jeżeli inpa nie wykrywa włączonego zapłony, od razu pojawiają się dwie czarne kropki, to nici z działającego dis-a? potrzebuję zdiagnozować przepływkę i zrobić jej adaptację, czy sss lub czymś innym da radę to zrobić. Przeraża mnie dis, no i nie wiem czy dam radę go uruchomić i ogarnąć.

U mnie po wpięciu fejsa do notebooka zapalają się od razu dwie kontrolki w INPA i DIS działa lecz nie wykrywa automatycznie samochodu, muszę wybierać go sam z listy, co do adaptacji przepływki to chyba najlepszy będzie do tego DIS, musisz się pobawić DISem.

 

 

dzięki wielkie, jeżeli u Ciebie jest tak, to pewnie u mnie będzie podobnie. Ściągnę DIS-a i popracuje nad nim trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
witam wszystkich..dzisiaj ja walcze z połączeniem inpy sposobem trandolf'a ..pościągałem kolegi pliki,robiłem dokładnie tak jak w instrukcji..a wieć w moim przypadku po włączeniu inpy po całej instalacji pokazuje mi battery ON i Ignition ON a w instrukcji pisze ze ma sie tylko palić Battery...zaznacze,że kabel mam podłączony na usb,ale do samochodu nie jest podłączony...kiedy podłączyłem do samochodu,kilka modółów widzi,kilka nie widzi,co chwile jakis problem wyskakuje...pomóżcie koledzy..ps.w menadzerze urządzen w w wirtualnym xp nie pisze mi „Interface USB-Serial Port" tylko u mnie jest "USB serial port" nie wiem czy ma to jakieś znaczenie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.