Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problem tego typu, podczas instalacji inpa poprzez wirtualna maszyne dochodze do momentu instalacji interfejsu OBD2.Wchodze w puplit wirtualnej maszyny ,podlaczam interfejs , klikam na moj komputer-wlasciwosci-sprzet -porty com, nastepnie szuka sterownikow i nie znajduje podaje inna scieszke z pendriwa (sterwoniki intrfejsu sciagniete z sieci) I wówczas znajduje sterowniki i instaluje i wisi na kopiowaniu sterownikow. :mad2:
KONTAKT : 511-011-655
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A spróbuj w pierwszej kolejności skopiować z pendrive na pulpit, a później podać ścieżkę do sterowników na pulpicie. Możliwe, że jak instalujesz urządzenie na USB używając pendrive na USB gdzieś podczas kopiowania dochodzi do przerwy i stąd ten zwis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki skopiowałem do dokumenty wirtualnego puplitu i ladnie poszlo.Tylko w menadzerze urzadzeń mam USB SERIAL PORT (COM1) ,Nastepnie po włączeniu inpa mam Battery on z kropką czarną oraz lgniton rowniez z kropka czarna na on.Czy wszystko jest ok?

 

 

 

Jeszcze odnosnie spolszczenia gdzie znajduje sie Inpa po instalacji Vmware?

KONTAKT : 511-011-655
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka osób miało problem z tymi kontrolkami mianowicie, że po podpięciu od razu wykrywa zapłon włączony :? Normalnie INPA powinna zachować się jak na tym filmie:

Jakiś czas temu rysiek29 miał podobny problem. U niego okazało się, że źle działające kontrolki są spowodowane uszkodzonym interfejsem. Popatrz tylko na kolejne posty tego użytkownika TUTAJ. Podobno(nie sprawdziłem tego bo ja nie miałem tego problemu)można łatwo uszkodzić kabelek podpinając go do auta w nieodpowiedniej kolejności. Co wcale nie musi znaczyć, że Twój kabelek jest uszkodzony sprawdź w aucie czy INPA działa, jeśli obie kontrolki się zapaliły znaczy, że INPA wykryła kabel, tylko nie wiadomo dlaczego od razu też zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam problem z połączeniem się kabelka.. Zrobiłem wszystko jak w opisie, sciągnąłem co prawda vmware z innej stronki (bo z chomika trandolfa mi wywaliło błąd CRC przy próbie rozpakowanie) ale System INPA_ na_ win-xp_ vmware_ trandolf-V2-dla_ DIS jest ten;

i kiedy podłączam kabek zero odzewu, nie pojawia się on w ogóle w menadżerze urządzeń, tak jak by go w ogóle nie widzało; kabel jest sprawny bo jak włączę INPA przez win 7 to chodzi, ale zależy mi na NSC.

Jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% działa pod VMWARE tym co jest u mnie na chomiku. Czy na innych wersjach będzie także działać to nie wiadomo. Błąd CRC oznacza, że podczas ściągania doszło do zakłócenia transmisji i dane w pliku zostały sfałszowane. Najlepiej jest ściągnąć jeszcze raz, a przy tym nie kombinować z połączeniem internetowym, żeby nie doszło do błędów. Czasami ISP tak konfigurują połączenie, że błąd CRC jest do nieuniknięcia. I jeszcze jedno nie używaj do ściągania żadnych programów typu flashget czasami i one powodują błąd CRC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to samo czyli co? błąd CRC? Żeby kabel został wykryty wewnątrz wirtualnej maszyny musisz być w wewnątrz tego WINXP czyli kliknij kilka razy na pulpit WINXP i pozostaw tam kursor dopiero wtedy podłączaj kabel. Poza tym otwórz menadżer urządzeń w WIN7 i WINXP i zobacz gdzie co jest wykrywane. W WIN7 ma być most-usb VMWARE czy jakoś tak, a WINXP właśnie wykryty kabelek. Jeszcze jedno, przeleć dokładnie wszystkie punkty z instrukcji instalacji. Jeśli to nie pomoże sprawdź czy wykrywany jest np pendrive w WINXP bo to jest podstawa!!!. Ale najważniejsze to tak jak pisałem wcześniej MASZ BYĆ W ŚRODKU VMWARE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnąłem z Twojego chomika vmware i ndal nie działa, nie wykrywa w ogole kabla, wykrywa go tylko win 7, xp od Ciebie niestey nie, co to może być?

 

wszystkim, ktorzy maja taki problem postaram sie jutro pomoc, chyba wiem w czym problem, ale nie mam dostepu do kompa ...

to kwestia ustawien maszyny wirtualnej.

pytanie do kolegi trandolf-czy moge na podstawie Twoich manuali zrobic opis/updejt instalki?

 

pozdrawiam

k.

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim, ktorzy maja taki problem postaram sie jutro pomoc, chyba wiem w czym problem, ale nie mam dostepu do kompa ...

to kwestia ustawien maszyny wirtualnej.

pytanie do kolegi trandolf-czy moge na podstawie Twoich manuali zrobic opis/updejt instalki?

 

pozdrawiam

k.

 

Pewnie, tylko podaj też na forum rozwiązanie niech ludzie co mają problem przetestują to czy w 100% im to pomoże :cool2: Wtedy problem będzie z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim, ktorzy maja taki problem postaram sie jutro pomoc, chyba wiem w czym problem, ale nie mam dostepu do kompa ...

to kwestia ustawien maszyny wirtualnej.

pytanie do kolegi trandolf-czy moge na podstawie Twoich manuali zrobic opis/updejt instalki?

 

pozdrawiam

k.

 

Pewnie, tylko podaj też na forum rozwiązanie niech ludzie co mają problem przetestują to czy w 100% im to pomoże :cool2: Wtedy problem będzie z głowy.

 

wlasnie na forum bede chcial to opublikowac.

 

thx pzd k.

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wczesnie pislame na temat Aktywnej ikonki battery oraz zaplonu w in pa.Dzisiaj sprawdzilem dzialanie kableka ku mojemu zaskoczeniu interfejs bez problemo łączy sie z autkiem . Za pierwszym strzalem połaczylem sie z Bmw E46,Wiec nie iwiem dlaczego mam 2 ikonki aktywne , nie wnikam bo interfejsc sprawny :wink:
KONTAKT : 511-011-655
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota kondziu :cool2: Jak widać można też używać samego playera(nie używałem). Teraz niech tylko inni się wypowiedzą czy tu był problem z wykrywaniem kabla. Zawsze się mówiło VMWARE, a nie konkretnie co czy player czy workstation. Ja miałem zawsze na myśli to drugie, a możliwe, że wiele osób próbowało to robić w playerze i stąd ten problem z wykrywaniem kabla, bo dodatkowo wymagane może być zaznaczenie opisanych przez Ciebie opcji. Edytowane przez trandolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota konrdzik :cool2: Jak widać można też używać samego playera(nie używałem). Teraz niech tylko inni się wypowiedzą czy tu był problem z wykrywaniem kabla. Zawsze się mówiło VMWARE, a nie konkretnie co czy player czy workstation. Ja miałem zawsze na myśli to drugie, a możliwe, że wiele osób próbowało to robić w playerze i stąd ten problem z wykrywaniem kabla, bo dodatkowo wymagane może być zaznaczenie opisanych przez Ciebie opcji.

 

thx :D . w tym wszystkim Twoj wklad byl najwiekszy-ja to troche usystematyzowalem.

trzeba pamietac aby przy braku komunikacji z kablem sprawdzac wspomniana opcje- vmware czasem gubi podlaczony sprzet usb po restarcie.

 

pzd K.

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota konrdzik :cool2:

Przepraszam za pomyłkę przy nazwie użytkownika :D obok siebie są dwa posty od użytkowników z podobnymi nick-ami. Już poprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponowie!Mam pytanie być może banalne.Po zainstalowaniu inpy pod disa i zainstalowaniu samego disa czy mogę na tej samej maszynie wrócić na chwile do inpy ?Czy trzeba tworzyć nowego VM ware z samą inpą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaimportowaniu jednego i drugiego do VMWARE Workstation powinieneś mieć zarówno INPA jak i DIS-a w zakładkach. Możliwe jest nie tylko przechodzenie z jednego do drugiego w dowolnym czasie, ale jest tez wymagane, aby jedno i drugie było włączone w tym samym czasie(szczególnie dla DIS-a który bez VM z INPA nie ruszy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zainstalowalem i uruchomilem pod VMWARE zarowno obraz INPA jak i SSS, skonfigurowalem warstwe IP, interfejs - dziala, INPA sie laczy, SSS takze ale...

Jak juz sie polacze do samochodu przez SSS i klikne CKM to konczy sie to takim komunikatem:

 

http://img263.imageshack.us/img263/8128/sss20110511172614a.th.png

 

jako ze nie mam PDC w swojej e46 chcialbym jednak skorzystac z mozliwosci SSS a to mi uniemozliwia. Da sie to jakos obejsc?

 

Pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkoduj VIN możliwe, że oryginalnie było zamontowane PDC, ale ktoś po wymianie zderzaka już tego nie odłączył jak należy. Mam na myśli dobre przeprogramowanie auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trandolf to ja wrócę do tematu i jeszcze pomarudzę :? dalej nie mogę sobie poradzić z odpaleniem DISa twoim sposobem - zmieniałem też ustawienia podane przez kondzia i dalej lipa jest :mad2: podsyłam screeny co i jak po kolei wygląda.... może to wina systemu x64bit albo jakoś nie ogarniam ustawień bo już zacząłem w siebie wątpić ehhh poniżej screeny:

 

Inpa mimo, że diody nie palą działa bo tak jak pisałem błąd skasowałem przez wejście na model e60

 

http://img715.imageshack.us/img715/9609/unled1vi.jpg

 

Oto dowód =]

 

http://img860.imageshack.us/img860/8904/unled2iww.jpg

 

Po kolei w WinXP

 

http://img718.imageshack.us/img718/7342/unled3mt.jpg

 

W tym czasie włączam równocześnie DIS

http://img5.imageshack.us/img5/7514/unled5w.jpg

 

I na tym koniec...

http://img541.imageshack.us/img541/9768/unled6a.jpg

 

Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisałem o tym wcześniej, ale DIS WYMAGA wykrywania włączenia zapłonu przez interfejs. U Ciebie jak widać INPA nie wykrywa różnicy czy zapłon włączony, czy nie, oraz czy kabel wpięty, czy też nie, a mimo to działa. DIS niestety jak nie wykryje tych danych to nie chce mu się działać przeważnie. Jednak z tych screenów widzę, że problem jak na razie leży gdzie indziej. Paski w prawym górnym rogu mają być razem zaświecone, a u Ciebie jest tylko jeden a górny jest zgaszony, co oznacza, że DIS nie połączył się z emulatorem głowicy(i zapewne w logu emulatora nic się nie pojawiło co mówi o połączeniu). Wyłącz wszystkie firewalle,antywirusy, uruchom na WINXP z INPA emulator głowicy i kliknij "RUN", teraz przejdź do DIS-a i zrób jak na tym filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=3ma9gWM9ao8.

Jak pojawią się dwa paski jak na filmie wtedy próbuj łączyć się z autem, ale i tak nie wiadomo jak zareaguje DIS jak nie wykrywany jest zapłon :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.